Дозвіл на зброю для військовослужбовців та цивільних
За бажання володіти зброєю на законній підставі необхідно мати на це дозвіл, що є складною процедурою з низкою своїх нюансів. Подібними питаннями займаються юристи, які допоможуть швидко вирішити їх, заощадивши ваш час та гроші. Щоб вирішити своє питання – безкоштовно відправте заявку юристу, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Дозвіл на зброю (Київ та вся Україна)
Володіння зброєю – завжди велика відповідальність, яка може привести до того, що людині доведеться платити великі штрафи або взагалі нести кримінальну відповідальність. Для того, щоб інспекція не викрила людину в неправильному або незаконному володінні зброї, необхідно мати на це офіційний дозвіл, щоб використовувати її законно.
Отримання такого дозволу – це ряд етапів, які потрібно пройти, щоб мати бажаний документ, що дозволяє користуватися зброєю в законних цілях. Зазвичай це дозвіл потрібно працівникам МВС, державним службовцям, також публічним особам: журналістам, депутатам. Але, наприклад, мати мисливську рушницю для улюбленого хобі може і звичайна людина, і їй обов'язково потрібно отримати дозвіл на зброю.
На яку зброю потрібен дозвіл
Володіння зброєю в Україні суворо регулюється законодавством. Автоматичну вогнепальну зброю заборонено носити пересічним громадянам. Якщо людина придбає зброю, але не зареєструє її, не пройде необхідну процедуру оформлення на її використання, зберігання, вона може позбавитись волі на 3-7 років. Дозвіл не знадобиться для електрошокера, який не завдає великої шкоди здоров'ю і застосовується з метою захисту, а також для сигнальних, стартових пістолетів, які взагалі не вважаються зброєю.
Для різних видів зброї потрібні спеціальні дозволи, що забезпечують безпеку та відповідальне використання. Розглянемо, для яких видів зброї потрібен дозвіл і які є для цього вимоги.
Травматична зброя
Травматична зброя вважається засобом самозахисту, але її використання без дозволу заборонено. Дозвіл на травматичну зброю отримують переважно журналісти, працівники правоохоронних органів, державні службовці та деякі інші категорії.
Перед тим як получити дозвіл на травмат, необхідно пройти медичний огляд, навчання з безпечного використання зброї та подати заяву в поліцію. Після видачі документу власник зобов’язаний дотримуватися правил зберігання й використання.
Пневматична зброя
Пневматична зброя, залежно від потужності, може потребувати спеціального дозволу. Якщо дульна енергія перевищує 7,5 Дж або калібр більше 4,5 мм, обов’язково оформлюється дозвіл на пневматичну зброю.
Для цього потрібно:
- Медична довідка про стан здоров’я.
- Навчання з правил поводження зі зброєю.
- Подання заяви до відповідного органу.
Нарізна зброя
Дозвіл на володіння такою зброєю, що використовується переважно для полювання та спортивних змагань, також потрібен. Він який видається після виконання таких умов:
- Досягнення віку 25 років.
- Наявність довідки про несудимість.
- Проходження курсів з безпечного поводження зі зброєю.
- Облаштування спеціального місця для зброї.
Процедура передбачає ретельну перевірку заявника, щоб уникнути нецільового використання.
Гладкоствольна зброя
Для полювання або спортивної стрільби також часто використовують гладкоствольну зброю. Для її придбання необхідно оформити дозвіл на гладкоствольну зброю.
Основні вимоги включають:
- Досягнення віку 21 року.
- Подача документів про проходження медичного огляду.
- Встановлення сейфа для зброї.
Такий дозвіл також відкриває можливість використання зброї в мисливських цілях.
Мисливська зброя
Дозвіл неї також необхідно мати мисливцям. Він надається тільки після оформлення мисливського квитка та проходження навчання.
Вогнепальна зброя
Для володіння вогнепальною зброєю обов’язковим є дозвіл на вогнепальну зброю, що регламентує її придбання, носіння та зберігання. Власник повинен:
- Подати заяву з пакетом документів.
- Мати висновок медичної комісії.
- Пройти перевірку на знання правил поводження зі зброєю.
Як оформити дозвіл на носіння та зберігання зброї
Незалежно від типу, володіння зброєю включає два ключові аспекти:
- Дозвіл на носіння дозволяє транспортування та використання зброї відповідно до мети її придбання.
- Дозвіл на зберігання вимагає облаштування сейфа або іншого безпечного місця для уникнення несанкціонованого доступу.
Розуміння законодавства при оформленні дозволів – обов’язкова умова володіння зброєю в Україні. Незалежно від того, чи потрібен вам дозвіл на придбання зброї, травмат-дозвіл чи на інший вид зброї, варто зважено підходити до цього питання. Відповідальність та виконання правил – запорука безпечного використання будь-якого типу зброї.
Як продовжити дозвіл на зброю в Україні
Для продовження потрібно наступне:
- Написати заяву у Міністерство внутрішніх справ про надання дозволу на покупку та використання зброї.
- Надати всі необхідні документи.
- Після цього треба буде принести довідку про оплату збору дозвільної системи.
- Якщо стосовно документів, особистості власника, а також самої зброї немає ніяких питань, то буде виписано дозвіл на її використання. Чекати на продовження дозволу прийдеться близько місяця.
- Дозвіл буде мати форму, яка складається з трьох частин. Перша залишиться у самому Міністерстві, дві другі треба взяти з собою у магазин для купівлі зброї. Після того, як зброя буде куплена, продавці магазину візьмуть собі один бланк дозволу, а на другому напишуть характеристики зброї та повернуть власнику.
Що потрібно для отримання дозволу
Як отримати дозвіл на травматичну зброю (ціна залежить від способу), онлайн за допомогою фахівця чи самостійно – вирішувати вам. Але в будь-якому випадку необхідно мати наступні документи:
- Довідку про те, що людина повністю здорова. Її обов'язково оглянуть на наявність психічних хвороб, неврозів, слабкого зору, проблем з вестибулярним апаратом. Також потрібно мати довідку, що вона не наркоман і не страждає іншими шкідливими звичками, що впливають на свідомість. Довідка повинна мати форму 127/о;
- Свідоцтво про відповідальність – можна замовити в Міністерстві внутрішніх справ;
- Страхування цивільної відповідальності, якщо в момент використання зброї буде завдано шкоди третім особам – його видають на 3 роки;
- Необхідно написати заявку на те, щоб мати дозвіл на купівлю зброї – її підтверджують органи Міністерства внутрішніх справ;
- Довідка, що людина пройшла курси по використанню зброї і вміє нею користуватися.
Цікаві факти про дозвіл
- Мисливську рушницю можуть мати люди, яким вже виповнилося 21 рік.
- Важливо пам'ятати, що зброя повинна бути незарядженою, інакше під час чергової перевірки інспекції можна нажитись штрафними санкціями та іншими видами покарань.
- За допомогою нашого каталогу юристів ви завжди зможете дізнатися, скільки коштує дозвіл на зброю в Україні, перед тим як купити його.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка