Юридична допомога громадянам
Переглядів:856
Пошукових запитів:327
Середня ціна: ~ 1750 грн

Дозвіл на зброю

При бажанні володіти зброєю на законних підставах вам знадобиться дозвіл на нього. За допомогою даної послуги, фахівці допоможуть вам оформити дозвіл на зброю в найкоротші терміни.

Отримати дозвіл на зброю

Володіння зброєю – завжди велика відповідальність, яка може привести до того, що людині доведеться платити великі штрафи або взагалі нести кримінальну відповідальність. Для того, щоб інспекція не викрила людини в неправильному, незаконному зберіганні зброї, необхідно отримати на це офіційний дозвіл, щоб використовувати зброю законно. Що являє собою послуга дозволу на зброю, чому дозвіл необхідний, як його отримати, які документи потрібні – далі в статті.


Що являє собою послуга дозволу на зброю в Україні

Послуга дозволу на зброю – це ряд етапів, які потрібно пройти, щоб отримати бажаний документ, що дозволяє користуватися зброєю в законних цілях. Зазвичай це дозвіл потрібно працівникам МВС, державним службовцям, також публічним особам: журналістам, депутатам. Але, наприклад, мати мисливську рушницю для улюбленого хобі може і звичайна людина, і їй обов'язково потрібно отримати дозвіл.


Навіщо потрібен дозвіл на зброю в Україні

Автоматичну вогнепальну зброю заборонено носити пересічним громадянам. Якщо людина придбає зброю, але не зареєструє її, не пройде необхідну процедуру отримання офіційного дозволу на її використання, зберігання, вона може позбавитись волі на 3-7 років. Дозвіл не знадобиться для електрошокера, який не завдає великої шкоди здоров'ю і застосовується з метою захисту, а також для сигнальних, стартових пістолетів, які взагалі не вважаються зброєю.


Як отримати дозвіл на зброю

Щоб отримати дозвіл, потрібно наступне:

 1. Написати заяву у Міністерство внутрішніх справ про надання дозволу на купівлю та використання зброї.
 2. Надати всі необхідні документи.
 3. Після цього треба буде принести довідку про оплату збору дозвільної системи.
 4. Якщо стосовно документів, особистості власника, а також самої зброї немає ніяких питань, то буде виписано дозвіл на її використання. Чекати на отримання дозволу прийдеться близько місяця.
 5. Дозвіл буде мати форму, яка складається з трьох частин. Перша залишиться у самому Міністерстві, дві другі треба взяти з собою у магазин для купівлі зброї. Після того, як зброя буде куплена, продавці магазину візьмуть собі один бланк дозволу, а на другому напишуть характеристики зброї та повернуть власнику.


Які документи потрібні для отримання дозволу на зброю

Щоб отримати дозвіл на зброю, необхідно мати з собою наступне:

 • довідку про те, що людина повністю здорова. Її обов'язково оглянуть на наявність психічних хвороб, неврозів, слабкого зору, проблем з вестибулярним апаратом. Також потрібно отримати довідку, що вона не наркоман і не страждає іншими шкідливими звичками, що впливають на свідомість. Довідка повинна мати форму 127/о;
 • свідоцтво про відповідальність – отримати можна в Міністерстві внутрішніх справ;
 • страхування цивільної відповідальності, якщо в момент використання зброї буде завдано шкоди третім особам – його видають на 3 роки;
 • необхідно написати заявку на те, щоб отримати дозвіл на покупку зброї – її підтверджують органи Міністерства внутрішніх справ;
 • довідка, що людина пройшла курси по використанню зброї і вміє нею користуватися.


Цікаві факти про отримання дозволу на зброю

 • Мисливську рушницю можуть мати люди, яким вже виповнилося 21 рік.
 • Важливо пам'ятати, що зброя повинна зберігається незарядженою, інакше під час чергової перевірки інспекції можна отримати штрафні санкції та інші види покарань.
 • За допомогою нашого каталогу юристів, ви завжди зможете дізнатися, скільки коштує отримати дозвіл на зброю за допомогою професіонала.
  Обрати спеціаліста
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
  Показати всі
Новини по темі
Новини, пов'язані з даною послугою
Заявка
Оберіть послугу
Оберіть одну з послуг даного юриста