Поділ нотаріусів на приватних і державних буде скасовано
Право

Поділ нотаріусів на приватних і державних буде скасовано

Право
Дата публікації:
16 червня 2021
Переглядів:
668
Автор:
Lawly
Народними депутатами України був зареєстрований законопроект, який удосконалить роботу як державних, так і приватних нотаріусів. Суть законопроекту № 5644 від 10.06.2021 року полягає в спрощенні роботи нотаріусів та створенні реєстру нотаріальних дій.

Які зміни відбудуться після прийняття цього закону

Якщо дані нововведення приймуть тоді всі нотаріальні дії, вчинені нотаріусами або посадовими особами, які вчиняють нотаріальні дії, будуть в обов'язковому порядку реєструватися в реєстрі нотаріальних дій, а кожній нотаріальній дії буде присвоюватися спеціальний номер.

Нотаріуси будуть зобов'язані мати кваліфікований електронний підпис, і за допомогою нього зможуть здійснювати нотаріальні дії, пов'язані зі створенням електронної копії паперового документу або виписки з нього.

Так само буде створено єдиний реєстр нотаріусів України та електронної системи нотаріату – державної автоматизованої інформаційної системи. Мета даної системи – це збір, накопичення, обробка, зберігання та захист використаних відомостей про нотаріальної діяльності, а також всілякий інформаційний обмін.

Запропоновані послуги