Що робити, коли отримав повістку
Війна

Що робити, коли отримав повістку

Війна
Дата публікації:
24 березня 2022
Переглядів:
6262
При неявці до військкомату штраф, при неявці на медкомісію кримінальна відповідальність

Що потрібно знати під час мобілізації

За будь-яких військових дій з метою захисту своєї країни проводиться планова мобілізація населення. Рекомендовано у разі отримання повістки, яка заповнена з усіма нормами (не порожня, не видана в готелі, на блок пості, або вулиці не уповноваженою особою) з'явиться у військкомат для уточнення даних з метою довести, що людина не придатна до військової служби, якщо такі протипоказання є або людина має спеціальний статус.

Як мають бути оформлені повістки

Спочатку коли людина змінює місце проживання, їй необхідно зареєструватися в ЦНАП (для тих, хто не виїжджав вимушено, цього робити не потрібно). Далі після реєстрації можуть видати повістку і тут потрібно уважно прочитати все, що там написано і як воно оформлене, а саме:

  1. В повістку має бути виписана конкретна особа на момент її підпису. У ситуаціях, коли штампують пачки порожніх повісток, а потім приходять до готелів, квартир або прямо на вулиці та вручають людям – це незаконно. Повістка повинна бути виписана головою військового комісаріату, або його помічником.
  2. Розпорядження місцевих адміністрацій – цей тип «повістки» також часто використовується, для залучення чоловіків призовного віку, але це виключно локальний документ, який має ознайомлювальний характер. Ці розпорядження не є рішеннями міністерства оборони, це рішення місцевих адміністрацій.

Що робити, коли вручили повістку

Насамперед повістка має бути вручена особисто (телефонний дзвінок не вважається повісткою з точки зору закону). У людини на момент вручення повістки мають бути документи:

  • Приписний/військовий квиток (у цих документах має бути зазначено придатність/не придатність до служби).
  • Документ, що підтверджує інвалідність
  • Документ, що підтверджує виховання 2-х і більше дітей.
  • Паспортний документ

Людина має право при отриманні повістки пояснити уповноваженій особі, яка її вручає, що бажає поїхати до себе в місто, де вона зареєстрована, стати на облік та мобілізуватися у своєму військкоматі, де знаходиться її особиста справа (якщо людина не перебуває за місцем проживання та їй вручають повістку). Ніхто не може примушувати, при врученні повістки пройти в центр комплектування або сісти в машину і провезти вас до нього.

При отриманні повістки та не явці до військкомату на людину чекає штраф у розмірі від 1700 до 3400 гривень, при явці у військкомат, але не явці на медкомісію це класифікується як кримінальна відповідальність за статтею за ухилення від мобілізації з позбавленням волі від 3 до 5 років.

Запропоновані послуги
Воєнні послуги
Допомога призовникам
Допомога призовникам
від
 
500
 
грн
Воєнні послуги
Допомога емігрантам
Допомога емігрантам
від
 
800
 
грн
Воєнні послуги
Допомога військовим
Допомога військовим
від
 
500
 
грн
Захист прав
Дозвіл на зброю
Дозвіл на зброю
від
 
500
 
грн
Схожі новиниВсі новини