Апостилювання

Апостиль на свідоцтво про шлюб

Апостиль – це спеціальний штамп, який підтверджує легальність документів та печаток, які скріплюють такі документи. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо апостилювання свідоцтва про шлюб
1000
грн
Замовити

Навіщо апостилювати свідоцтво про шлюб

Шлюб – це дуже відповідальна частина життя і правильне її оформлення – не виняток. Багато людей, які мають у планах виїзд за кордон зіштовхуються з тим, що потрібно легалізувати деякі документи. При слові легалізація виникає питання – що це таке? Наприклад, документ, виданий на території України, має юридичну силу, але його потрібно застосовувати в іншій країні, де він (документ) не має юридичної сили. Щоб надати документу юридичної сили, необхідно провести процедуру легалізації, на нашому прикладі – поставити Апостиль на свідоцтво про шлюб. Легалізація документів поділяється на 2 типи:

 • апостилювання документів;
 • консульська легалізація документів.

Апостиль на документи – це простіша процедура легалізації документів, оскільки основна дія полягає у підтвердженні органу, який видав документ та осіб, які його підписали шляхом проставлення міжнародного штампу (штампа Апостиль). Цей метод підходить виключно для країн, які перебувають у Гаазькій конвенції. Необхідно бути дуже уважним перед тим, як легалізувати документ цим шляхом, оскільки деякі країни приймають документи з подвійним апостилюванням. Країни, де потрібен подвійний Апостиль:

 • Італія
 • Австрія
 • Португалія
 • Великобританія
 • Швейцарія
 • Норвегія
 • Франція
 • Данія
 • Бельгія
 • Голандія

Консульська легалізація документів – це засвідчення документа шляхом його подання до Міністерства закордонних справ та Міністерства юстиції України з фінальною печаткою у консульстві тієї країни, де використовуватиметься документ. Даний метод складніше, оскільки має на увазі багато дій з подачею документів та правильність їх оформлення.

Як апостилювати свідоцтво про шлюб

Щоб виконати цю дію, спочатку необхідно перевірити країну, де застосовуватиметься цей документ (свідоцтво про шлюб). Якщо країна є в офіційному переліку країн Гаазької конвенції – можна розпочинати. Перше що необхідно зробити – це записатися на прийом до Міністерства юстиції України або до РАЦСу для подання документа. Після цього необхідно перевірити, щоб оригінал документа був у належному вигляді, а саме:

 • Було чітко видно текст, печатку, прізвища та орган, який видав документ.
 • Свідоцтво не повинно бути заламіноване (штамп Апостиль підшивається до оригіналу або проставляється на задньому боці).
 • На свідоцтві не повинно бути виправлень та сторонніх написів.

Якщо і з цим усе гаразд, далі необхідно перевірити дату видачі свідоцтва. Якщо свідоцтво про шлюб видано до 1991 року, необхідно взяти у РАЦСі дублікат свідоцтва про шлюб нового зразка, оскільки на оригінал, який виданий до 1991 року, неможливо поставити Апостиль. Другий варіант, як вирішити цю проблему без дубліката – це зробити нотаріальну копію свідоцтва про шлюб і на ній поставити Апостиль. Але необхідно враховувати той факт, що багато країн не приймають такий варіант апостилювання та просять ставити штамп на оригіналі документа. Коли все нормально та документ у належному вигляді, можна його подавати на Апостиль. У середньому Апостиль ставиться від 5 до 10 днів.

Апостилювати свідоцтво про шлюб онлайн

З вище описаного можна зрозуміти, що не така вже й складна ця процедура, але вона, як і все на світі, потребує часу та ресурсів. У ситуаціях, коли людині необхідно швидко поставити Апостиль на свідоцтво про шлюб, а вона не має часу їздити та подавати документи, логічніше звернутися до фахівців. Чим це вигідніше? Юристи, які займаються апостилюванням документів, мають можливість виконувати цю процедуру максимально швидко за рахунок своїх знань та мобільності. Друга причина, чому краще звернутися до «спеців» – це зручність. Людині не потрібно самостійно бігати інстанціями, стояти в чергах і якщо людина іногородня, їхати до Києва. У нашому каталозі ви зможете знайти компанію або спеціаліста, який допоможе виконати таку послугу, як Апостиль на свідоцтво про шлюб у максимально комфортний для вас термін.


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо апостилювання свідоцтва про шлюб
Первинна консультація
1000 грн

Що ви отримаєте:

 • вивчення документів та детальний аналіз проблеми
 • рекомендація шляхів вирішення питання
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Міжнародне право
Апостиль на довідку про сімейний стан
Апостиль на довідку про сімейний стан
~ 1250
 
грн
Міжнародне право
Апостиль на документ
Апостиль на документ
~ 1400
 
грн
Міжнародне право
Апостиль на довідку про несудимість
Апостиль на довідку про несудимість
~ 1150
 
грн
Міжнародне право
Апостиль на диплом
Апостиль на диплом
~ 2000
 
грн
Міжнародне право
Апостиль на атестат
Апостиль на атестат
~ 2000
 
грн
Міжнародне право
Апостиль на свідоцтво про народження
Апостиль на свідоцтво про народження
~ 2000
 
грн
  Показати всі