Захист прав працівників

Захист осіб фіктивного підприємництва

Іноді трапляються ситуації, коли працівник влаштувався в компанію, яка працює нелегально. І після чергової перевірки компанії і особам, які з нею пов'язані, можуть інкримінувати штрафи або тюремне ув'язнення. Потрапивши в таку ситуацію, працівникові краще звернутися до перевірених фахівців, щоб уникнути несправедливого покарання.

shape
shape

Про послугу «Захист осіб фіктивного підприємництва»

При влаштуванні на підприємство потрібно перевірити його на благонадійність. Компанія повинна бути зареєстрована в Єдиному державному реєстрі, мати справжню фізичну адресу, не мати податкових боргів – усі її дії повинні бути прозорими. В іншому випадку особи, пов'язані з компанією, можуть постраждати. Розглянемо, навіщо потрібен захист осіб фіктивного підприємства, як здійснюється процедура, які документи для цього знадобляться.


Що таке фіктивне підприємство

Фіктивне підприємство – це компанія, яка прикриває свою незаконну діяльність. Подібні організації створюються з метою зменшити податки, здійснювати товарно-грошові операції без фіксації в податковій інспекції. Також вони нерідко використовують кредити для створення несправжніх господарських операцій. Подібні дії ведуть до припинення роботи фірми і кримінальної відповідальності.


Навіщо потрібен захист осіб фіктивного підприємства

Слід пам'ятати, що не тільки керівники фіктивної компанії будуть відповідати перед Законом за обман, але актом злочину можуть вважатися і дії співробітників. Вони можуть вважатися співучасниками. Саме тому особи, які були так чи інакше пов'язані з фіктивним підприємством, потребують юридичної підтримки та захисту.


Як здійснюється захист осіб фіктивного підприємства

Щоб захистити себе від наслідків співпраці з фіктивним підприємством, потрібно зробити наступне:

 1. Перевірити компанію на справжність. Якщо співробітник запідозрив підприємство в фіктивності, він може перевірити її на справжність: зібрати інформацію з податкової, ЄДРПОУ, здійснити перевірку статутних документів, запросити ліцензії, подивитися, скільки існує компанія – фіктивні фірми зазвичай не працюють занадто довго. Подібні дії дозволять уберегти себе від співучасті в неправомірних справах підприємства та подальших судових розглядів.
 2. Надати до суду необхідні документи. Якщо податкова інспекція перевірила компанію і виявила, що вона фіктивна, суду не уникнути. Співробітники і партнери можуть вважатися співучасниками. Тому для захисту осіб фіктивного підприємства потрібно представити оригінальні документи договорів, які свідчать про те, що угода укладалася зі справжніми директорами, реальними на перший погляд компаніями. Також знадобиться паспорт, ІПН, трудова книжка, в якій ведуться всі записи про працевлаштування.
 3. Очікувати рішення суду. В ході судового процесу ведеться слухання обох сторін. Вищим органам важливо мати докази, що співробітники або партнери не були причетні до прикриття фіктивної діяльності компанії, а просто про це не знали.


Які документи потрібні для захисту осіб фіктивного підприємства

Для захисту осіб фіктивного підприємства потрібні такі документи:

 • трудовий договір з підписами керівників компанії як свідчення про реальне укладання угоди;
 • трудова книжка працівника;
 • паспортні дані;
 • ІПН;
 • виписка з банку з історією платежів;

Партнеру, якому довелося працювати з фіктивною фірмою, потрібно надати повну інформацію про роботу своєї компанії:

 • виписку з ЄДРПОУ;
 • довідку з податкової;
 • Статут фірми;
 • власні дані у вигляді копії паспорту та інше.


Корисні поради для захисту осіб фіктивного підприємства

Найкраща порада для здійснення захисту осіб фіктивного підприємства – влаштовуватися тільки в перевірені часом компанії, співпрацювати з виробництвами, які мають гарну репутацію. При виникненні сумнівів можна перевірити дані фірми, отримати про неї інформацію в податковій. Якщо компанія зареєстрована за всіма правилами, регулярно сплачує податки, має безліч клієнтів – значить, з нею можна зв'язатися без ризиків для себе.

  Обрати юриста
shape
shape
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку.
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу.
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему.
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд.
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги.
Захист прав
Стягнення заборгованості по заробітній платі
Стягнення заборгованості по заробітній платі
Захист прав
Стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу
Стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу
Захист прав
Оскарження незаконних дій роботодавця
Оскарження незаконних дій роботодавця
Захист прав
Зміна формулювання підстави звільнення
Зміна формулювання підстави звільнення
  Показати всі
Новини по темі
Новини, пов'язані з даною послугою.
shape
shape
Заявка
Оберіть послугу
Оберіть одну з послуг даного юриста.