Стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу
Іноді у кожного з нас виникають ситуації, коли необхідно пропустити робочий день або тиждень через невідкладні справи або по вимушеним обставинам. І трапляються роботодавці, які вичитують ці дні, вважаючи їх прогулом. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу»
Як показує практика, в Україні нерідко трапляються випадки, коли співробітникам не виплачують їх заробіток. Через те, що багато працівників не знають про свої права, повноваження та можливості, недобросовісні роботодавці користуються їх необізнаністю. Якщо працівник опинився в ситуації, коли він по вимушеним обставинами не зміг виконувати свої обов'язки, він має повне право вимагати зарплату. Як відбувається процедура стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу – далі в статті.
Що таке стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу
Прогул вважається вимушеним тоді, коли працівник не може виконувати свої робочі обов'язки не зі своєї вини, а з вини керівних осіб. Причиною може бути банальна поломка техніки, через що виробництво зупиняється, і директор зобов'язаний зробити все можливе, щоб його налагодити в найближчий час. Також це можуть бути раптові обшуки з боку контролюючих органів, рейдерські захоплення та інші форс-мажорні ситуації.
Стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу – послуга, якою може скористатися кожен співробітник, що не міг бути на робочому місці з вини роботодавця. При повному підтвердженні правоти працівник отримає повноцінну компенсацію за моральну шкоду.
Навіщо потрібно стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу
Юридична послуга необхідна для того, щоб відновити справедливість, отримати компенсацію за моральну шкоду, а також виплату середнього заробітку. Вищі органи при розгляданні трудового спору можуть прийняти рішення про виплату працівникові всієї належної суми, але звертатися з подібною проблемою можна не частіше одного разу на рік.
Порядок стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу
Щоб отримати заробітну плату за час вимушеного прогулу, співробітник:
- Повинен спочатку звернутися до самого роботодавця, заявивши про необхідність виплати заробітної плати.
- Найчастіше це закінчується мирною угодою – роботодавець визнає свою помилку і виплачує всю суму в потрібному розмірі.
- У гіршому випадку – за відсутності реакції на заяву можна подати скаргу у Державну службу України з питань праці або ж звернутися в суд. При цьому не потрібно буде сплачувати судовий збір.
Необхідні документи для стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу
Щоб правильно провести справу щодо стягнення заробітної плати під час вимушеного прогулу, потрібно підготувати такі документи:
- претензія з інформацією про вимушений прогул: стаж, розмір окладу, сума заборгованості — документ направляється до трудової інспекції;
- паспорт та ІПН працівника;
- трудовий договір;
- наказ про зарахування в штат;
- угоди про порядок розрахунку;
- розрахункова виписка з банківського рахунку.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка