Оскарження звільнення
При порушенні Трудового кодексу з боку роботодавця працівник компанії не повинен сидіти склавши руки. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Оскарження звільнення та інших незаконних дій роботодавця
Працівник має переваги в тому, що в Законі міститься чимало вимог до правильності вчинків та дій керівництва. При незаконних діях роботодавця (звільнення без причини, невиплата або затримання заробітної плати, відсутність безпечних умов праці) завжди можна звернутися до юристів для захисту своїх прав. Розглянемо, як відбувається оскарження незаконних дій роботодавця, які нюанси процедури можуть бути, що входить в стандартний пакет документів та інше.
Що таке оскарження незаконних дій роботодавця
Під оскарженням незаконних дій роботодавця мається на увазі звернення до суду. При цьому потрібно мати всі козирі і докази того, що керівник несправедливо вчинив, порушив Закон, діяв виключно в своїх егоїстичних інтересах, не замислюючись про наслідки для інших людей. Дуже важливо мати при собі екземпляр трудового договору. Якщо керівник не потрудився його видати – потрібно вимагати, так як це важливо. Також в трудовій книжці повинні бути всі записи в наявності. Це стосується дати про прийом на роботу, інформації про звільнення, чіткий опис причини.
Навіщо потрібне оскарження незаконних дій роботодавця
Оскарження незаконних дій роботодавця необхідно в таких випадках:
- звільнення з причин, про які нічого не сказано в трудовому кодексі;
- звільнення на підроблених підставах;
- звільнення без документального оформлення: не написані причини, немає фіксації дисциплінарного проступку, немає інформації про скорочення штату та інше;
- звільнення людини, яка знаходиться на посаді, що не відповідає її знанням, без проведення атестації чи відправки співробітника на курси для підвищення кваліфікації;
- скорочення штату без попереднього сповіщення, інше.
Як відбувається оскарження звільнення
- Суд вирішує справу, спираючись на законодавство, розглядаючи обставини та інші нюанси.
- Суд вислуховує обидві сторони, також інших учасників, проводить аналіз матеріалів.
- Викликає свідків, запрошує для експертизи фахівців, просить для розгляду у постраждалої сторони або роботодавця необхідні документи.
- У процесі ведення справи співробітник може змінити позовні вимоги або зовсім відмовитися від них. Часто розгляд подібних справ закінчуються мирною угодою між двома сторонами.
Які документи потрібні для оскарження незаконних дій роботодавця
Для оскарження необхідно подати такі документи:
- заяву в суд;
- копію трудового договору;
- наказ директора про прийом співробітника на роботу;
- наказ про звільнення;
- трудову книжку;
- документ, який свідчить про дисциплінарне стягнення;
- довідку про дохід.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка