Переведення на іншу роботу
При скороченні штату роботодавець за Законом повинен запропонувати співробітникові, який потрапив під скорочення, переведення на іншу роботу. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Переведення на іншу роботу»
Враховуючи економічну кризу та сучасний режим економії на виробництві, потреба у переведенні працівника на інше місце роботи виникає практично у кожного роботодавця. Дана процедура реалізується шляхом звільнення співробітника та прийому його на те саме або інше підприємство. Трудове законодавство також допускає можливість переведення робітника до іншої місцевості разом з підприємством.
Необхідно зазначити, що зміна робочого місця або трудових функцій працівника на підприємстві, що виходять за рамки трудового договору, не допускається без його згоди.
Що означає переведення на іншу роботу
Процедура переведення в одній і тій же компанії (переміщення) передбачає доручення робітнику інших трудових функцій, які не відповідають його кваліфікації, спеціальності чи посаді, що обумовлені положеннями трудового договору.
Переведення в іншу організацію чи місцевість означає географічну зміну розташування робочого місця працівника, при якому його трудові функції, зазвичай, не змінюються.
Переведення на роботу до іншої організації передбачає процедуру тристороннього узгодження цього питання.
Для чого потрібне переведення на іншу роботу
Переміщення співробітника на іншу роботу, як правило, доцільне при необхідності заміщення керівної або більш високої вакантної посади, якщо працівник має необхідну освіту, досвід і кваліфікацію.
Трудове законодавство також містить положення, що передбачають певні види вимушених переведень, зокрема:
- ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій;
- простій;
- за станом здоров'я;
- легша робота для вагітних і матерів дітей віком до 3 років.
Порядок переведення на іншу роботу
- Подання працівником (керівником структурного підрозділу) заяви на переміщення або запит з проханням про звільнення на підставі переведення.
- Погодження переведення безпосередніми керівниками працівника (структурних підрозділів) за місцем попередньої роботи та за місцем нової роботи.
- Прийняття рішення керівником щодо переміщення з виданням відповідного наказу.
- Згода працівника на переведення шляхом письмового підтвердження ознайомлення з наказом і його підписом.
- Оформлення трудової книжки.
Необхідні документи для переведення на іншу роботу
- письмова заява працівника з проханням щодо переведення (якщо він сам виступає ініціатором);
- доповідна записка від керівника структурного підрозділу чи відділу кадрів щодо потреби в переведенні та пропозиція іншої роботи (якщо ініціатором виступає роботодавець);
- лист-запит від керівника організації, в яку переводиться працівник, із зазначенням строку звільнення працівника та зобов'язанням прийняти його на роботу у вказаний термін;
- лист-погодження на переведення від керівника підприємства, де числиться працівник;
- наказ (розпорядження) керівника про внутрішнє переміщення;
- наказ (розпорядження) про звільнення з попереднього робочого місця;
- наказ (розпорядження) про прийом на нове місце роботи.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка