Поновлення на роботі
Більшість людей так чи інакше стикались з проблемами порушення своїх трудових прав або виступали учасниками відповідних спорів. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Поновлення на роботі»
Не всі наважуються захищати свої права у суді чи за допомогою профільних юристів. Якщо людина все-таких прагне відновлення справедливості – звернення до досвідчених фахівців з трудового права є оптимальним варіантом виходу із ситуації при незаконному звільненні.
Що таке поновлення на роботі
Поновлення на роботі – це право громадянина повернутись на своє робоче місце, яке він втратив по ряду причин. Правові підстави для поновлення працівника на своїй посаді чітко визначені трудовим законодавством:
- безпідставне звільнення;
- незаконне переведення на інше робоче місце.
Також встановлено строк, протягом якого можливе звернення до суду – 1 місяць з моменту отримання на руки копії наказу щодо звільнення або трудової книжки.
Для виконання судового рішення роботодавець зобов'язаний:
- видати наказ щодо поновлення працівника на роботі;
- зробити запис у трудову книжку (попередній визнається недійсним);
- допустити робітника на своє робоче місце;
- виплатити співробітнику належні суми.
Чи є сенс намагатися поновитись на роботі
Навіть у випадках, коли керівництво звільнило вас начебто з дотриманням усіх вимог Закону, завжди існує можливість знаходження помилки. Наприклад, невідповідність дат, відсутність ваших пояснень у письмовому вигляді тощо. Слід зауважити, що наявність самих незначних невідповідностей у діях роботодавця може призвести до відновлення робітника на посаді.
Знайти такі помилки та гарантовано відстояти свої права допоможе кваліфікований юрист. В результаті ви отримаєте усі належні виплати, включаючи моральну компенсацію.
Порядок поновлення на роботі
Трудові спори вирішуються кількома способами:
Досудове врегулювання конфлікту, при якому працівник пише:
- Аргументовану претензію на ім'я роботодавця, де звертає увагу на конкретні порушення законодавства при звільненні, висуває вимоги щодо свого поновлення на посаді та щодо виплати належної грошової компенсації.
- Скаргу до комісії по трудовим спорам для проведення відповідної перевірки підприємства.
Врегулювання спору в суді. В цьому випадку законодавство визначає для працівника певні привілеї:
- При поданні позову з вимогою поновлення на роботі не сплачується судовий збір.
- Рішення суду підлягає негайному виконанню.
Поновлення на робочому місці відбувається не з моменту винесення відповідного рішення судом, а з дати звільнення працівника (даним рішенням вона визнається недійсною).
Необхідні документи для поновлення на роботі
- копія трудової книжки;
- копія наказу про звільнення;
- копія трудового договору (за наявності).
Цей перелік не є вичерпним і може відрізнятись залежно від результатів розгляду конкретної ситуації.
Згідно Закону суд має розглядати справу стосовно поновлення на роботі в розумні строки – не більше 1 місяця. У виняткових ситуаціях, за клопотанням сторін та враховуючи особливості розгляду справи, можливе подовження терміну розгляду ухвалою суду, але не більш ніж на 1 місяць.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка