Шлюб

Згода подружжя на продаж або купівлю нерухомості

Перебуваючи у шлюбі будь-які операції з нерухомістю можна здійснювати лише з дозволу чоловіка або дружини. Єдиний спосіб юридичного оформлення згоди чоловіка або дружини на купівлю або продаж нерухомості, наприклад – це зробити її у нотаріуса. Подібними питаннями займаються фахівці, які допоможуть швидко вирішити їх, заощадивши ваш час та гроші. Щоб вирішити своє питання – безкоштовно відправте заявку юристу, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Заява-згода подружжя на продаж або купівлю нерухомості
1000
грн
Замовити

Згода подружжя на продаж нерухомості

Нерухомість, яку сімейна пара купила разом, можна вважати загальною, навіть якщо хтось один з пари заплатив і записав її на себе. Для того, щоб була можливість розпорядитися цим майном в своїх цілях, необхідна взаємна згода. Наприклад, згоду на продаж квартири чоловіка необхідно брати, якщо ви маєте намір її продати або купити.

Обидва партнери наділені рівними правами на використання і розпорядження нерухомим майном, яке їм належить на підставі права загального спільного володіння, якщо інше не передбачено окремою домовленостю між ними. Правочини щодо розпорядження таким майном повинні узгоджуватися з обома співвласниками і нотаріально посвідчуватися.

Існує певне пояснення терміну згоди – це заява, завірена нотаріусом. У цій заяві необхідно максимально чітко дати зрозуміти, що ви конкретно хочете щодо операції з нерухомістю на певних умовах. Крім цього, треба довести, що не існує шлюбного контракту, який суперечить цьому.

Навіщо потрібна згода на покупку нерухомості

Розберемо детальніше, що ж це за договір. Це свого роду заява, в якій один з подружжя дуже чітко вказує, що він не заперечує, якщо його друга половинка захоче продати або купити майно. Виникає логічне запитання, а навіщо згода чоловіка при продажу квартири або покупки, якщо ви і так в шлюбі і все купуєте або продаєте разом. Річ в тому, що грошові кошти – це теж велике рухоме майно сімейної пари. Якщо при розтраті дрібних сум ніхто не погоджує ці розтрати і не виписує дозволу, то для великих покупок воно необхідне.

Дозвіл чоловіка на покупку нерухомості необхідний не тільки при покупці нерухомості одним з подружжя, а й при продажу, даруванні кому-небудь, передачі в борг, а також у випадках оренди. У ситуації, коли пара розлучилася, ніхто не може розпоряджатися майном набутим у шлюбі. Винятком є ​​ситуація, коли пара досягла певних домовленостей описаних в шлюбному договорі.

Вся нерухомість та засоби, які були нажиті спільно, є спільною власністю подружжя, навіть якщо в документах вказаний лише один з подружжя. Відповідно, придбати за спільні гроші або продати нерухомість можна тільки за взаємною згодою, інакше нотаріус відмовиться засвідчувати таку угоду.

Згода чоловіка на угоду з нерухомістю: порядок отримання

  1. Виклад згоди в заяві.
  2. Засвідчення справжності підпису подружжя нотаріально.
  3. Виконання позначки на примірнику угоди, яка залишається в матеріалах справи, і посилання на відповідні документи, якщо вони не входять в екземплярі угоди.

Дозвіл чоловіка на покупку нерухомості: перелік необхідних документів

  • паспорта подружжя;
  • довідки про присвоєння ідентифікаційних номерів;
  • свідоцтво про шлюб;
  • екземпляр угоди (договір купівлі-продажу нерухомого майна, за якою надається згода подружжя).

Цікаві факти про згоду подружжя на продаж або купівлю нерухомості

  • Необхідність отримати згоду чоловіка на покупку квартири або дружини, поширюється тільки на шлюби, які мають статус офіційно зареєстрованих. Цивільний шлюб або інша форма спільного проживання не визнаються чинним сімейним законодавством України та отримання згоди від цивільної дружини або чоловіка на угоди з нерухомістю не потрібно.
  • Угоди з розпорядження нерухомим майном можуть засвідчуватися без згоди подружжя у випадках, якщо є рішення суду про визнання другого з подружжя відсутнім безвісно, ​​або коли майно придбано кимось із подружжя під час роздільного проживання в зв'язку з припиненням шлюбних відносин (підтвердити це можна за рішенням суду про визнання вашого нерухомого майна особистою приватною власністю).
  • Дружина або чоловік може звернутися до судового органу з позовом про визнання угоди недійсною, як такої, укладену без її (його) згоди другим з подружжя, якщо цей правочин виходить за межі дрібного побутового.


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Заява-згода подружжя на продаж або купівлю нерухомості
Робота с документами
1000 грн

Що ви отримаєте:

  • послугу «під ключ»
  • контроль виконання замовлення
  • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Сім'я
Довідка про сімейний стан
Довідка про сімейний стан
від
 
3200
 
грн
Сім'я
Шлюбний договір
Шлюбний договір
від
 
500
 
грн
Сім'я
Поділ спільного майна
Поділ спільного майна
від
 
500
 
грн
Сім'я
Розірвання шлюбу
Розірвання шлюбу
від
 
500
 
грн
Сім'я
Оспорювання шлюбних договорів
Оспорювання шлюбних договорів
від
 
500
 
грн
  Показати всі