Консультації зі шлюборозлучних процесів
На сьогоднішній день питання сімейних цінностей і сім'ї як такої дуже відрізняються від тих, які були років так 20 тому. Таке явище пов'язане з тим, що елементарно все змінюється дуже стрімко. Поняття і цінності, які були актуальні раніше, на сьогоднішній день, якщо не повністю втратили свій сенс, то повільно до цього йдуть. З цим можна зв'язати часті шлюборозлучні процеси, в силу нерозуміння один одного або інших життєвих обставин. Але не дивлячись на все це, шлюб все таки залишається найбільш значущим інститутом суспільства, і не можна не враховувати той факт, що підходити до питання розлучення халатно не можна.
Якщо у людей є ряд життєвих ситуацій, при яких головним є небажання цих людей, які перебували у шлюбі, жити разом, потрібно здійснити акт розлучення, як би не хотілося цього уникнути. Недостатньо просто відселитися на іншу житлоплощу, перестати розмовляти один з одним, допомагати і підтримувати. Бувають моменти, коли потрібно розділити майно або вирішити в законодавчому порядку, з ким залишиться дитина. Тому без процедури розлучення не обійтися. Бажано перед тим як приступити до даного процесу, отримати грамотні консультації зі шлюборозлучних процесів. Навіщо це потрібно? Елементарно для того, щоб розуміти, чого очікувати від самого розлучення, як це відбувається саме у вашій ситуації. Юрист з розлучень не тільки допоможе вам зрозуміти це, а й по потребі буде супроводжувати весь процес.
Що таке розірвання шлюбу, навіщо потрібна ця послуга, які документи потрібно зібрати, щоб шлюборозлучний процес пройшов якомога швидше – про це можна дізнатися далі.
Юрист зі шлюборозлучних процесів
Не завжди можна просто виїхати від чоловіка/дружини, припинити з людиною будь-який зв'язок. Є ситуації, коли розлучення необхідне. Це стосується моментів насильства в сім'ї, щоб захистити себе і свої права. Також питання подальшого визначення місця проживання дитини, виплати аліментів, розділу нажитого разом майна і багатьох інших нюансів. В першу чергу юрист з розлучень, який візьметься вирішувати одну з таких ситуацій, пояснить, з чого краще почати і як діяти. Консультація юриста з розлучень дозволить вам зрозуміти, скільки потрібно витратити часу і ресурсів, як вигідніше для вас вирішити конфлікт і чи можливо виконати всі ваші поставлені завдання, як перед собою так і перед фахівцем.
Але потрібно розібратися і розуміти для себе, що таке шлюборозлучний процес і без юриста. Розлучення або розірвання шлюбу – це процедура, яка здійснюється офіційно в РАЦСі або органах суду. При цьому шлюб між подружжям буде вважатися недійсним. Обидва особи отримають документ, який свідчить про те, що вони тепер – чужі люди. Розірвання шлюбу можливо при написанні заяви і подачі його до вищестоящих органів.
Юрист з розлучень, його роль і який процес розлучення
Розірвати шлюб можна в тому випадку, якщо одна людина з подружжя звернулася в РАЦС або до суду.
У першому випадку оформлення документа відбувається куди простіше і швидше, особливо, якщо ніхто з подружжя не проти:
- Вони повинні прийти, написати заяву. І якщо немає дітей, які ще не досягли повноліття, то такий шлюб розривається досить швидко – вже через місяць.
- Якщо ж один з подружжя не зміг прийти в РАЦС, але згоден на розлучення, то він повинен написати згоду і оформити її в нотаріальній конторі.
- Якщо ж ця людина знаходиться у в'язниці, її згоду запевняє керівник місця позбавлення волі.
У разі розірвання шлюбу з участю судових органів:
- До суду потрібно подати позовну заяву.
- Після чого чекати, поки прийде відповідь. Зазвичай потрібно почекати приблизно 2 тижні. Повідомлення приходить вчасно, а суд починає вести справу через місяць після подачі заяви.
- Вищі органи з'ясовують, чи хоче друга сторона розірвати шлюб. Якщо так, то мотиви розлучення навіть не з'ясовуються. Якщо ж є проблеми, суддя починає розбиратися в мотивах пропонує альтернативи вирішення справи – наприклад, зберегти сім'ю. При цьому строки засідання розтягуються до 3-х місяців.
- На черговому судовому засіданні шлюб буде розірваний, якщо обидві сторони не примирилися.
- Копію рішення про розірвання потрібно віднести в РАЦС – там власне і відбувається реєстрація розірвання шлюбу.
Які документи потрібні для того, щоб розірвати шлюб
Для розірвання шлюбу через РАЦС потрібно наступне:
- заяву від обох осіб, яка свідчить про бажання розірвати шлюб;
- паспорти подружжя;
- ІПН подружжя;
- свідоцтво про укладення шлюбу;
- квитанція, яка свідчить про те, що людина вчасно сплатила мито.
Для розірвання шлюбу через суд необхідні наступні документи:
- позовна заява про розлучення – від одного або двох подружжя;
- свідоцтво про народження дітей – якщо їм менше 18 років, інше.
- квитанція про сплату судового мита;
- копії паспорта та коду позивача;
- свідоцтво про шлюб.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка