Шлюб

Складання шлюбного договору

Складання шлюбного договору дозволить подружжю цивілізовано розійтися у випадку розлучення і здатне вберегти час і нерви від майнових баталій. Такий документ повинен складатись бездоганно, адже сама незначна помилка здатна призвести до його анулювання.

shape
shape

Про послугу «Складання шлюбного договору»

Сімейним кодексом дозволяється укладання шлюбного договору як до весілля, так і вже після укладання шлюбу. У першому випадку контракт набуває чинності тільки після офіційного розпису сторін. Важливим моментом такого контракту є той факт, що він урегульовує лише майновий аспект сімейних відносин і не стосується інших.


Що таке складання шлюбного договору

Шлюбний договір – це письмова угода між дійсним чи потенційним подружжям, яка визначає їхні майнові права та зобов'язання і завіряється нотаріально. Угода складається з метою визначення майнового статусу кожного з членів подружжя у шлюбі та після його розірвання. Крім того, він може врегульовувати майнові обов'язки подружжя щодо своїх дітей. У випадку, коли подружжя проживає у цивільному шлюбі, його стосунки юридично не узаконені і скласти шлюбний договір не вийде.


Навіщо потрібне складання шлюбного договору

Зазвичай все спільно нажите майно розподіляється порівну між подружжям, але шлюбним контрактом це питання можна вирішити інакше. Наприклад, можна зазначити, яке саме майно відійде до чоловіка, а яке – до дружини, не керуючись принципом рівності часток.

Як свідчить практика, в багатьох випадках оформлення такого договору дозволяє запобігти значних конфліктних ситуацій при розірванні шлюбу.


Порядок укладання шлюбного договору

  1. Детальне опрацювання спільно з юристом усіх пунктів контракту, виходячи з конкретних обставин його укладання.
  2. Узгодження подружжям положень договору і внесення правок.
  3. Підписання шлюбної угоди обома сторонами.
  4. Аналіз нотаріусом наданого документу на його відповідність чинному сімейному законодавству.
  5. Нотаріальне посвідчення угоди.


Документи, необхідні для складання шлюбного договору

Варто враховувати, що при укладанні шлюбного контракту, його сторони повинні надати такий перелік документів:

  • шлюбне свідоцтво або, якщо шлюб на даний момент не був укладений – дата подачі заяви до відділу реєстрації актів цивільного стану;
  • паспорти подружжя.

Якщо текст угоди вказує на конкретне майно, яке повинне залишиться у власності однієї зі сторін подружжя чи, навпаки, буде розділене при розірванні шлюбу, то нотаріусу надаються правовстановлюючі документи щодо такого майна (свідоцтво, що підтверджує право власності конкретної особи, або оригінал договору).


Найчастіші питання стосовно складання шлюбного договору

Як змінити умови контракту?

Щоб внести зміни в установленому порядку до шлюбного договору, потрібна згода обох сторін. В односторонньому порядку відкоригувати зміст документу не вийде. Додаткова угода щодо зміни умов підписується двома сторонами і засвідчується нотаріально.

Як розірвати шлюбний договір?

Якщо дружина або чоловік з певних причин вирішили, що їхні права були порушені умовами шлюбного договору, то вони мають право звернутися до суду з вимогою визнати контракт недійсним. Також розірвати шлюбний договір можна, якщо довести у суді, що виконання умов такої угоди – неможливе.

  Обрати спеціаліста
shape
shape
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
  Показати всі
Новини по темі
Новини, пов'язані з даною послугою
shape
shape
Заявка
Оберіть послугу
Оберіть одну з послуг даного юриста