Складання шлюбного договору
Складання шлюбного контракту дозволить подружжю цивілізовано розійтися у випадку розлучення і вберегти час і нерви від майнових баталій. Але для успішного складання такого договору необхідно передбачити певні нюанси. Подібними питаннями займаються фахівці, які допоможуть швидко вирішити їх, заощадивши ваш час та гроші. Щоб вирішити своє питання – безкоштовно відправте заявку юристу, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Шлюбний договір
Все з часом вдосконалюється і прогресує, і відносини між людьми – не виняток. Якщо ще років тридцять тому було дико говорити про якісь законні домовленості між парою, то на даний момент це абсолютна норма, так само як Інтернет або освоєння космосу.
Зазвичай люди покладаються виключно на взаємну довіру, коли вирішують звести свої долі разом. Але є ситуації, коли пара або хтось із неї зважується на такий крок, як шлюбний договір. Є можливість зробити висновок і скласти шлюбний договір як до одруження, так і після процесу. У першому випадку договір набирає чинності тільки після офіційного розпису сторін. Важливим моментом такого контракту є той факт, що він регулює тільки майновий аспект сімейних відносин і не стосується інших. Зазвичай все спільно нажите майно розподіляється порівну між подружжям, але шлюбним контрактом це питання можна вирішити інакше. Наприклад, можна вказати, яке саме майно відійде до чоловіка, а яке – дружині, не керуючись принципом рівності часток. Перед тим як вирішитись на даний крок, попередньо уточніть вартість складання шлюбного договору. Як показує практика, у багатьох випадках оформлення такого договору дозволяє запобігти значних конфліктних ситуацій при розірванні шлюбу.
Що таке шлюбний контракт і його ціна
Шлюбний договір – це письмові домовленості між людьми, які уклали шлюб або ж тільки думають це зробити. Суть і мета такого договору – розібрати поетапно обов'язки і цілі кожного з пари. Крім того в даному договорі уточнюються майнові цілі, а також статус кожного з пари як на етапі шлюбу, так і після розлучення. Також він виступає регулятором всіх матеріальних обов'язків подружжя по відношенню до своїх дітей. Потрібно обов'язково знати, що якщо ви хочете укласти даний договір зі своєю другою половиною, але ви не перебуває в законному шлюбі, цього зробити не вийде.
Які бувають часті проблеми і питання щодо даного договору? Наприклад, як змінити умови контракту в разі не прийняття певних пунктів? Перше, що потрібно запам'ятати – одному це зробити не вийде, і щоб щось змінити, вам потрібно це узгодити з другою половиною, яка також підписала його.
Якщо ви задалися питанням «яка ціна шлюбного договору», так відразу вам ніхто не відповість. Чому? Цим питанням займається не один фахівець, а відразу декілька. Адвокат робить вичитку тексту і може взяти за це від 5 до 8 тисяч гривень, нотаріус за свої послуги візьме в середньому від 3 до 5 тисяч гривень.
Як правильно скласти шлюбний договір
Шлюбний договір регулює взаємні права та обов'язки подружжя. В Україні цей вид угоди став дедалі популярнішим серед молодих пар, оскільки він дозволяє встановити чіткі правила і умови подружнього життя та захистити інтереси обох сторін. Але як правильно скласти шлюбний договір в Україні? Давайте розглянемо цей процес крок за кроком:
- Розуміння мети шлюбного договору. Перш за все, важливо зрозуміти, чому вам потрібен шлюбний договір. Він може включати в себе розподіл майна, фінансові питання, питання спадщини, а також інші аспекти вашого подружнього життя, які ви бажаєте регулювати юридично.
- Консультація з адвокатом. Щоб правильно скласти шлюбний договір, рекомендується консультуватися з досвідченим адвокатом, який має знання про вітчизняне законодавство. Він може надати вам необхідні поради та вказівки щодо включення необхідних положень у договір.
- Визначення активів і зобов'язань. Ваш шлюбний договір повинен містити чітке визначення активів, які належать кожному з вас перед укладенням шлюбу, а також активів, які набуваються під час шлюбу. Також необхідно вказати, які зобов'язання ви берете на себе, включаючи фінансові зобов'язання та обов'язки стосовно спільних дітей.
- Умови шлюбного контракту. Однією з найважливіших частин шлюбного договору є умови його розірвання. Ви можете включити положення про розлучення, розділення майна, аліменти, опіку над дітьми та інші питання, які виникають при розірванні шлюбу.
- Підписання та нотаріальне посвідчення. Після складення договору він повинен бути підписаний обома сторонами в присутності нотаріуса. Це надає договору юридичну силу та гарантує його виконання.
- Зберігайте копії договору. Після підписання шлюбного договору обов'язково зберігайте копії документа в надійному місці. Це може бути корисним у разі виникнення суперечок чи при розірванні шлюбу.
Важливо пам'ятати, що шлюбний договір та терміни його виконання – це інструмент, який допомагає створити відкритий і чесний діалог між подружжям та допомагає уникнути можливих конфліктів у майбутньому. До його складання слід підходити з увагою та обережністю, а також консультуватися з фахівцем у цій галузі.
Порядок укладення та розірвання шлюбного договору
Складання шлюбного контракту: порядок укладення
- Детальне опрацювання спільно з юристом всіх пунктів контракту, виходячи з конкретних обставин його укладення.
- Узгодження подружжям положень договору і внесення правок.
- Підписання шлюбної угоди обома сторонами.
- Аналіз нотаріусом наданого документа на його відповідність чинному сімейному законодавству і можливість засвідчити шлюбний договір.
- Нотаріальне посвідчення правочину.
Додаткова угода служить для внесення змін до шлюбного договору. Її також повинні підписати двоє учасників і завірити нотаріально.
Як можливо анулювати шлюбний договір?
Якщо дружина або чоловік з певних причин вирішили, що їхні права були порушені даним договором, то вони мають право звернутися до суду з вимогою визнати договір недійсним. Також розірвати шлюбний договір можна, якщо довести в суді, що виконання умов такої угоди – неможливе.
Складання шлюбного договору: необхідні документи
Потрібно розуміти, що при укладанні шлюбного контракту, його сторони повинні надати наступний перелік документів:
- свідоцтво про одруження або, якщо шлюб на даний момент не було укладено, дата подачі заяви до відділу реєстрації актів цивільного стану;
- паспорти подружжя;
- якщо текст угоди вказує на конкретне майно, яке має залишитися у власності однієї зі сторін подружжя або, навпаки, буде розділено при розірванні шлюбу, то нотаріусу надаються правовстановлюючі документи щодо такого майна (свідоцтво, яке підтверджує право власності конкретної особи, або оригінал договору).
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка