Юристи по розділу майна
Поділ спільного майна може здійснюватися добровільно, через укладання подружжям цивільно-правової угоди з її нотаріальним посвідченням, чи в судовому порядку за вимогою однієї зі сторін подружжя або інших осіб. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Юристи по розділу майна в Україні
У наш час, на жаль, немає ніяких гарантій, що після тривалого шлюбу люди залишаться в хороших відносинах і після його завершення. Іноді виникають ситуації, при яких людина, якій ви завжди довіряли, змінюється на очах у протилежну сторону. Якщо ви вже зрозуміли, що немає шляху назад і прийти до якого-небудь компромісу не виходить, то потрібно розібратися, за яких обставин є можливість розділити майно і чи потрібен юрист по розділу нерухомості при таких діях. Найголовніше, що необхідно знати – це те, що при розірванні шлюбу спільно нажите майно автоматично не ділиться. Це можливо зробити ще на етапі одруження за допомогою укладення шлюбного договору. Другим моментом може бути поділ майна в процесі шлюбу як за взаємною згодою, так і через суд. Як і в першому, так і в другому варіанті бажано не затягувати з цим, бо якщо ви захочете продати або подарувати ваше майно, нажите в спільному шлюбі, вам необхідно буде брати дозвіл у вашої другої половинки на дану процедуру.
Навіщо потрібна юридична консультація для розділу майна при розлученні
Чоловік і дружина незалежно від факту розірвання шлюбу мають право розділити своє майно, яким вони володіють в рамках спільної сумісної власності. При цьому частки їх майна будуть рівними, якщо інше не передбачено спеціальними домовленостями між ними, наприклад, шлюбним договором. При розподілі майна виникає багато індивідуальних для кожного подружжя нюансів: боргові зобов'язання, недобудоване майно, спільний бізнес тощо. Щоб на початковому етапі розібратися що до чого, бажано скористатися допомогою кваліфікованих фахівців. Консультація юриста по розділу майна допоможе вам уникнути всіх неприємних нюансів і почати правильно розділ майна.
Подружжя розлучається і виникають суперечки з приводу розмірів часток, які належать кожному, або порядку поділу спільнонажитого майна:
- дружина або чоловік намагається відібрати все спільне майно;
- є бажання і підстави для того, щоб збільшити свою частку від загального майна;
- щоб після розлучення не платити самому борги або кредити подружжя.
Це найбільш поширені ситуації. Коли справа доходить то таких крайнощів, лізти самому стрімголов і намагатися щось вирішити – не найкраща ідея. Необхідно залишатися максимально в тверезому розумі і скористатися допомогою фахівців. Юрист з питань розподілу майна – це та людина, яка безпосередньо має справу з питаннями такого характеру і знає, як вийти з ситуації з найменшими втратами фінансів і часу, і як в цілому здавалося б невиграшну ситуацію повернути в свою сторону.
Навіщо потрібні послуги юриста по розділу майна
Також в сучасному цивільному праві нерідкі випадки судового розділу майна, які можна віднести до засобу захисту прав співвласників від посягань третіх осіб. Поділ майна подружжя – це спосіб припинення їх права на спільну сумісну власність по всьому нажитому ними майну за період шлюбу або на його частину. Сімейне законодавство не дає чіткого визначення даного поняття, а лише встановлює порядок визначення розмірів частинок загального майна для кожного з подружжя і порядок їх розподілу.
Розрізняють добровільний і судовий поділ майна подружжя. Найчастіше коли люди розлучаються, вони починають ділити все, що бачать і мають. З найбільш популярних речей – це комерційні та житлові об'єкти. Ними в свою чергу можуть виступати: автомобілі; заощадження, які людина збирала особисто; бізнес когось з пари і доходи від нього. Але всі не враховують той факт, що при розподілі майна також порівну діляться борги і обов'язки пари, навіть якщо такі борги вийшли в результаті певних дій на благо сім'ї.
Якщо починати щось робити, то треба це робити добре з самого початку. Тому юрист з питань розподілу майна підкаже вам, як краще пройти цю процедуру і з чого почати.
Юридична допомога при розділі майна: порядок дій
- Отримання правової консультації і вибір оптимальної тактики ведення справи.
- Юридична експертиза правовстановлюючих документів на спільне майно.
- Розробка процесуальних документів (позови, клопотання, заяви і т.д.).
- Подача документів в суд і інші необхідні інстанції.
- Участь в судових засіданнях.
- Оформлення правовстановлюючих документів в зв'язку з розділом майна.
Документи для проведення послуги юриста по розділу майна
- свідоцтво про укладення (розірвання) шлюбу або рішення суду про розлучення;
- паспорт і код;
- права власності на нерухомість;
- документи на авто або інше спільне майно;
- документи на дітей (паспорт, ID-карта, свідоцтво про народження);
- установчі документи на компанію (при поділі спільного бізнесу).
Крім цього можуть знадобитися додаткові довідки, чеки, квитанції, договори, виписки з банку, показання свідків, друзів, сусідів і т.д.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка