Засвідчення справжності підпису на документах
Завірення підпису на документі – найбільш популярна нотаріальна послуга серед фізичних осіб. Так як сам громадянин не може гарантувати справжність власноручного підпису на документі. Ця нескладна процедура має низку нюансів, які варто передбачити. Подібними питаннями займаються нотаріуси, які допоможуть швидко вирішити їх, заощадивши ваш час та гроші. Щоб вирішити своє питання – безкоштовно відправте заявку нотаріусу, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Що таке засвідчення підпису у нотаріуса
Це дія, якою підтверджується, що підпис, зроблено на відповідному документі, поставлений саме тією людиною, яка звернулася за даною послугою до нотаріуса. Варто зауважити, що нотаріус при засвідченні справжності підпису не підтверджує інформацію, викладену в документі. У разі, коли замість фізичної особи, яка внаслідок фізичних вад не може самостійно підписати документ, підписується інший громадянин, нотаріус повинен встановити і цю фізичну особу, і особу, яка підписалася замість неї. За засвідченням підпису у нотаріуса можуть звертатися як юридичні, так і фізичні особи. Найчастіше підтверджують підпис в справах, які стосуються сім'ї, а особливо в ситуаціях прийняття спадщини або відмову від такої. Також в ситуаціях, коли необхідно щоб один з подружжя дав згоду на розлучення або на усиновлення. Необхідно розуміти, що засвідчення підпису є можливим тільки на примірнику документа, зміст якого не порочить честь і гідність людини і не йде всупереч законодавству. Це не може бути договір або інший документ, який передбачає виникнення, припинення або зміну цивільних прав або обов'язків.
Навіщо потрібне засвідчення справжності підпису на документах
Часто люди зіштовхуються з незрозумілими для них юридичними моментами, і питання «як правильно і чи потрібно завірити підпис на тому чи іншому документі» – не виняток. У яких же ситуаціях потрібне засвідчення справжності підпису на документах? Розглянемо варіант, що у вас є бізнес і ви хочете передати певні документи з вашим підписом вашим партнерам. Як правило документи доставляються дистанційно (пересиланням чи кур'єром), і щоб ні у кого не виникало питань про справжність підпису на цих документах, необхідно нотаріально завірити підпис. Інший варіант, який розглянемо – це необхідність підтвердження того факту, що людина, що подає певну заяву на момент цієї дії була осудною і розуміла, що вона робить, щоб в подальшому не виникало питань про недійсність даної заяви. Також те, що підпис був завірений нотаріально, може убезпечити в самих різних ситуаціях, які можуть нести несприятливий характер. Розглянемо найпопулярніші дії при яких необхідно посвідчення підпису у нотаріуса.
Приводом для звернення за даною послугою можуть бути:
- заява батьків про надання згоди на виїзд за кордон їх дитини;
- заява на виготовлення проїзного документа дитини;
- заява про фінансові гарантії;
- оформлення банківських карток з підписами посадових осіб;
- подача документа в компетентний орган іншої держави;
- реєстрація установчих документів юридичної особи тощо.
Необхідні документи, щоб завірити підпис
- паспорт і код заявника;
- оригінал документа, підпис на якому потрібно завірити.
Порядок дій для завірення підпису
- Підготовка необхідних документів.
- Звернення до нотаріуса.
- Сплата державного мита (2% від мінімального неоподатковуваного доходу громадян – за один підпис).
- Отримання документа із завіренням справжності підпису.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка