Юридична допомога при порушенні права на отримання освіти
Правопорушення: порушення прав студента, дитини на законне отримання освіти; вимога у студента оплати за безкоштовне навчання та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Юридична допомога при порушенні права на отримання освіти»
В Україні кожен має право вчитися, здобувати освіту і професію на свій розсуд. При вступі до навчального закладу працюючі там особи не можуть відмовити абітурієнту, якщо немає на то конкретних причин. Але бувають випадки, коли людині відмовляють в прийнятті до навчального закладу з особистих переконань, неприязні або по іншим абсолютно нічим не виправданим причинам. Розглянемо, що таке порушення права на отримання освіти, чи є можливість відновити свої права, не звертаючись до суду, а також які види порушення прав є і яке покарання за них буде.
Порушення права на отримання освіти – це дії приймальної комісії, директорів навчальних закладів, спрямовані на те, щоб знайти неіснуючу причину для відмови в вступі на навчання. Також сюди входить вимога плати за завідомо безкоштовну освіту, тобто, батьків абітурієнта або самого майбутнього студента схиляють до того, щоб вони дали хабар, що є протиправним діянням з боку працівників навчального закладу. І це по праву карається Законом.
Досудове врегулювання при порушенні права на отримання освіти
Якщо дитину не хочуть приймати до навчального закладу з причини, що батьки тимчасово не мають прописки, якщо студент не може потрапити до ВНЗ з незрозумілих йому причин, якщо з нього вимагають плату, яку він не зобов'язаний вносити, найкращим виходом буде звернутися в судову установу для отримання правової допомоги. Адже діти, студенти вважаються незахищеною верствою населення, це люди які не можуть постояти самі за себе. Але часто буває, що і дорослим людям відмовляють без причини під час вступу на навчання. Тому звернення до суду часом є єдино можливим рішенням проблеми.
Що стосується досудового врегулювання, воно можливе тільки в разі, якщо особи, які займаються грошовими махінаціями в навчальному закладі, які проводять нечесні маніпуляції, залишать свою діяльність або самі зізнаються перед вищестоящими органами в злочинних діяннях. Але зазвичай так не відбувається. Тому найкращим варіантом отримати допомогу і відшкодування за моральну шкоду буде звернення в судові органи.
Класифікація та наслідки порушень права на отримання освіти
- Порушення прав студента, дитини на законне отримання освіти. Покарання: зняття з посади до 3 років, штраф на 1 тисячу неоподатковуваних мінімумів доходів. Маленькій дитині, студенту, дорослій людині, яка хоче отримати освіту, не мають права відмовляти в прийнятті до навчального закладу без видимих на те причин.
- Вимога у студента оплати за безкоштовне навчання. Покарання: позбавлення волі та зняття з посади до 3 років, штраф на 1 тисячу неоподатковуваних мінімумів доходів. Стосується навчання у комунальних або ж державних навчальних закладах, де не потрібно платити, так як законодавство дає можливість дітям, студентам навчатися безкоштовно.
Посилання на першоджерело
Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):
- Стаття 183. Порушення права на отримання освіти
Дізнатись більше про кримінальний процес
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка