Медичний адвокат щодо лікарських помилок
Правопорушення: умисне зараження вірусом імунодефіциту, невиліковними захворюваннями,; незаконна лікарська діяльність; відмова або неналежне виконання медперсоналом своїх обов'язків та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Медична юридична допомога
Людина має право звернутися до лікаря та отримати посильну медичну допомогу. Будь-які порушення її прав у цій галузі караються Законом. Що таке порушення прав пацієнта, що за цим стоїть, яке покарання – розглянемо далі.
Порушення прав пацієнта – це вчинення протиправних дій з його здоров'ям, використання його крові або органів у злочинних цілях. Також сюди входить відмова у наданні медичної допомоги, використання ліків неналежної якості.
Але що робити, якщо не виходить своїм шляхом і на законних, як здається, підставах захистити свої права в цій сфері? Як не дивно, на допомогу приходить юрист з медичних питань. Навіщо необхідний фахівець? Юрист із лікарських помилок – це саме та людина, яка підкаже і знайде вихід, як здається, із найскладнішої ситуації. Такий фахівець потрібен через те, що не кожна людина розуміє і знає, що робити, якщо було допущено помилку лікаря або ж, як приклад, просто відмовили у виконанні послуги, яка була необхідна людині.
Адвокат у медичних справах вирішить конфлікт та захистить права пацієнта навіть у найскладнішій ситуації. Тому рекомендується при найменшому порушенні ваших прав звертатися до фахівця і не думати залишати ситуацію на свавілля.
Юрист з медичних питань
Усім людям потрібна допомога у тій чи іншій мірі – як пацієнти, так і медики її потребують. Юрист – це та людина, яка здатна знайти вихід і відповідь практично на кожне питання, як здається людям. Але, на жаль, багато хто не підозрює, що юристи також мають свій профіль діяльності та спеціалізацію. У медичній сфері, де необхідно надавати правову допомогу, є свої фахівці. Наприклад, адвокат із медичних справ – ця людина має величезний досвід роботи із захисту як пацієнтів, так і співробітників медичної сфери, і завжди може розібратися у всіх тонкощах та складностях справи, пов'язаної з медициною. Наприклад, даний спеціаліст проводить первинну консультацію, пов'язану з медичним правом, проводить аналіз будь-яких договірних відносин у медичній сфері. Також дані фахівці проводять захист клієнта в суді та у всіх наступних інстанціях. При цьому варто зазначити, що юрист із лікарських помилок проводить захист не лише медперсоналу, а й людей, які постраждали внаслідок таких дій. Ще складовою діяльності адвоката з медичного права є встановлення факту лікарської помилки, відшкодування заподіяної цією помилкою шкоди здоров'ю, моральної компенсації або повної компенсації з можливістю реабілітації та лікування.
Медичний адвокат: досудове врегулювання
На жаль, існує думка, що коли здійснюються неправомірні дії щодо людини з боку співробітника медицини, це ніяк не можна змінити, і в разі потреби покарати винного або, як мінімум, провчити. Більшість людей звикли міркувати таким чином, що якщо хоч якось ситуація вирішилася – і то добре, і що в суді нічого не доведеш, і взагалі краще не вплутуватись у цю справу. І не багато хто знає, що існує така людина, як юрист з медичних питань. Але чим конкретним можуть допомогти адвокати з медичного права? Дані фахівці – це люди, які мають за спиною величезний досвід у вирішенні різного типу конфліктів у медичній сфері, і вони з першого погляду розуміють, який тип проблеми та як її вирішити. Медичний адвокат, як правило, проводить у розмовному чи іншому типі спілкування консультацію з метою зрозуміти суть проблеми клієнта, також розкаже, чи є сенс здійснювати певні дії та які є варіанти розвитку конкретної ситуації. Ці люди знають та розуміють, як вести досудові розгляди та що робити, коли справа доходить до суду.
Як приклад, розглядаючи ситуацію, коли лікар припустився помилки через незнання, ненавмисно, він повинен це довести. Якщо пацієнт погоджується прийняти фінансову компенсацію, він може відмовитися від звернення до суду, і справа буде врегульована. При особливо тяжкому заподіянні шкоди здоров'ю, смерті пацієнта через недбале поводження з ним, слід подати позов для відновлення справедливості. У цьому допоможе юрист з медичних питань – фахівець у цій галузі проконсультує вас та допоможе вирішити вашу проблему.
Юрист з медичного права
Нині надання якісних послуг у сфері медицини – це не щось незвичайне та недосяжне. Але не всі лікарі та пацієнти це пам'ятають. З обох боків нерідко проскакує недбалість та зарозуміле ставлення. Часи, коли нічого не можна було досягти справедливості в правовій державі – в минулому. Нині такий фахівець, як адвокат із медичних справ, знає всі тонкощі та складні моменти з питань пов'язаних із медициною. І в разі потреби допоможе на будь-якому етапі проблемної ситуації. Але де знайти такого фахівця, коли необхідно дуже швидко почати вирішувати проблему? У нашому каталозі юристів є фахівці, які в найкоротші терміни готові допомогти своєму клієнту – головне знати, де шукати спеціаліста.
Класифікація та наслідки порушень прав пацієнта
- Умисне зараження вірусом імунодефіциту, невиліковними захворюваннями, ті ж дії через невиконання професійних обов'язків. Покарання в залежності від тяжкості злочину: обмеження волі на 3-5 років, позбавлення волі до 3 років, арешт до 3 місяців, при особливо складних обставинах термін позбавлення волі буде 3-8 років. Сюди входить зараження людини вірусом, який може заподіяти смерть, несумлінне ставлення медперсоналу до своєї роботи – наприклад, повторне використання шприца, інших інструментів без належної обробки.
- Поширення відомостей про медичні обстеження. Покарання: виправні роботи до 2 років, громадські роботи на 240 годин, штраф на 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів, або обмеженням волі до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого. Медперсонал або інші працівники не мають права давати інформацію третім особам про результати обстеження тієї чи іншої людини, що стосуються невиліковних вірусних захворювань.
- Зараження венеричною хворобою. Покарання: арешт до 6 місяців, позбавлення або обмеження волі до 2 років, виправні роботи до 2 років.
- Незаконна лікарська діяльність. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 3 років, виправні роботи до 2 років. Якщо лікар не має дозволу на проведення лікування, у нього відсутня освіта, і його дії призвели до погіршення самопочуття пацієнта.
- Відмова або неналежне виконання медперсоналом своїх обов'язків. Покарання в залежності від виду, ступеня винності: виправні роботи до 2 років, позбавлення або обмеження волі до 2 років, зняття з посади на 3 роки.
- Грубе порушення прав пацієнта, включаючи проведення над ним дослідів, використання ліків без згоди на те пацієнта. Покарання: обмеження або позбавлення волі на 3-5 років, виправні роботи до 2 років, штраф до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів.
- Вилучення, торгівля органами людини, впровадження в його тіло чужих органів без його згоди. Покарання: обмеження волі до 3 років, виправні роботи до 2 років, штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів, зняття з посади до 3 років. В особливо важких випадках – позбавлення волі до 5 років.
- Насильницьке донорство. Покарання: виправні роботи або обмеження волі до 2 років, зняття з посади до 2 років, штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів. Взяття крові без згоди на те людини.
- Розголошення лікарської таємниці. Покарання: виправні роботи до 2 років, штраф на 1-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, громадські роботи до 240 годин, зняття з посади. Умисні дії, які спричинили дуже тяжкі наслідки.
- Підміна дитини. Покарання: позбавлення або обмеження волі до 5 років. Здійснюється в корисливих або особистих цілях.
Посилання на першоджерело
Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):
- Стаття 130. Зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби
- Стаття 131. Неналежне виконання професійних обов'язків, що спричинило зараження особи вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби
- Стаття 132. Розголошення відомостей про проведення медичного огляду на виявлення зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби
- Стаття 133. Зараження венеричною хворобою
- Стаття 138. Незаконна лікувальна діяльність
- Стаття 139. Ненадання допомоги хворому медичним працівником
- Стаття 140. Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником
- Стаття 141. Нарушение прав пациента
- Стаття 142. Незаконне проведення дослідів над людиною
- Стаття 143. Порушення встановленого законом порядку трансплантації анатомічних матеріалів людини
- Стаття 144. Насильницьке донорство
- Стаття 145. Незаконне розголошення лікарської таємниці
- Стаття 148. Підміна дитини
Дізнатись більше про кримінальний процес
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка