Юридична допомога при порушенні права на безоплатну медичну допомогу
Правопорушення: вимога заплатити гроші за медичну допомогу, яку надають в комунальних чи державних установах та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Юридична допомога при порушенні права на безоплатну медичну допомогу»
В Україні у державних медичних установах надається безкоштовна допомога пацієнтам, і це питання регулюється Законом. Але нерідкі випадки, коли лікарі та інші медпрацівники з яких-небудь своїх причин відмовляються допомагати людям, які звернулися до них, ставлять перешкоди або вимагають оплату за ті послуги, які повинні надаватися безкоштовно. Розглянемо, що являє собою порушення прав на безкоштовну медичну допомогу, яким чином можна врегулювати це питання до суду і чи можливо це, які існують види порушення прав на безкоштовну медичну допомогу, якого роду покарання за це буде.
Порушення прав на безкоштовну медичну допомогу – це ряд дій, які суперечать законодавству. Це можуть бути вчинки лікарів або медсестер, які не хочуть надавати медичні послуги без причини, не приймають людину на лікування до стаціонару, нічого не пояснюючи і не надаючи вагомі докази правильності своїх дій. Також це стосується вимагання оплати за роботу фахівців, хоча дана робота оплачується державою, оплати за ліки, які надаються безкоштовно, процедури, обстеження організму, аналізи, інше.
Досудове врегулювання при порушенні права на безкоштовну медичну допомогу
Якщо лікарі або інший медперсонал відмовляються прийняти хворого, вимагають оплату, чого не повинні робити, можна вирішити це питання до суду, якщо медпрацівники змінять свою тактику, вибачаться перед пацієнтом і нададуть всі необхідні послуги на належному рівні без будь-яких додаткових вимог. Якщо ж вони стоять на своєму, відмовляються визнавати провину, виправляти її, без судового втручання не буде ніякої можливості обійтися.
У більшості випадків, що стосуються порушення прав на безкоштовну медичну допомогу, бажано відразу вдаватися до допомоги юристів, щоб не витрачати час і сили на досудові розгляди, які часто не приносять бажаного результату, а тільки одні засмучення, а нерідко – і додаткові грошові витрати.
Класифікація та наслідки порушень права на безкоштовну медичну допомогу
- Вимога заплатити гроші за медичну допомогу, яку надають в комунальних чи державних установах. Покарання: арешт до 6 місяців, штраф до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів. Лікарі, медсестри, інший медперсонал не мають право стягувати гроші за процедури, які за законодавством мають надаватися безкоштовно, так як за свою роботу вони отримують законну заробітну плату. Це стосується також безоплатних ліків, за які не треба вносити гроші, тому що їх надає держава.
- Скорочення медичних комунальних чи державних установ на незаконних підставах. Покарання: виправні роботи до 2 років, штраф до 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. Ніхто не має право вимагати закрити безкоштовну медичну установу, якщо не буде розпорядження від вищих осіб. В іншому випадку подібні дії будуть вважатися протиправними, що несуть шкоду державі, громадянам, які регулярно потребують безоплатної медичної допомоги.
Посилання на першоджерело
Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):
- Стаття 184. Порушення права на безоплатну медичну допомогу
Дізнатись більше про кримінальний процес
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка