Порушення особистих прав

Юридична допомога при порушенні виборчих прав

Правопорушення: створення перешкод до того, щоб людина брала участь у виборчій комісії; підробка або знищення виборчої документації, печаток комісії, списку виборців, іншого; порушення таємниці голосування та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо порушення виборчих прав
1600
грн
Замовити

Про послугу «Юридична допомога при порушенні виборчих прав»

Вибори президента, депутатів Верховної Ради, голови міста – вкрай серйозні заходи, в яких все має відбуватися чесно. Громадяни самі вирішують, кого їм вибирати, здійснюють добровільні дії. Будь-які підтасування, обман з боку комісії, вищестоящих органів, підісланих осіб є злочином. Розглянемо, що таке порушення виборних прав, чи можна з'ясувати і вирішити питання до суду, яке покарання буде тим, хто заважає проводити вибори.

Порушення виборних прав – це будь-які дії, спрямовані проти свободи дій громадян, які мають право вибирати тих кандидатів, яких вважають за потрібне. Часто це робиться для того, щоб вибори відбулися так, як вигідно певним особам, коли результат вирішений наперед і проплачений. Будь-які подібні дії караються Законом.

Досудове врегулювання при порушенні виборних прав

При порушенні виборних прав відбувається злочин державного характеру. Тому без судового втручання навряд чи вдасться врегулювати ситуацію, вирішити все мирним шляхом, не задіявши вищі органи. Якщо людина, яка прийшла на вибори, не може вільно вибирати кандидатів, її примушують, схиляють до якого-небудь вибору або взагалі не допускають до виборного залу, або ж вона була свідком моменту підтасовування, то вона може звернутися до суду з приводу порушення її прав.

Класифікація та наслідки порушень виборних прав

 1. Створення перешкод до того, щоб людина брала участь у виборчій комісії. Покарання: обмеження або ж позбавлення волі до 3 років. Якщо злочинець вдається до насильства, пошкодження майна, покарання буде таким: позбавлення або обмеження волі на 2-5 років. При порушенні Закону угрупуванням – позбавлення волі на 3-7 років. Втручання члена комісії у виборчий процес – 5-10 років позбавлення волі.Правопорушення супроводжує обман, шахрайські дії, примус людини робити те, що суперечить законодавству.
 2. Подання неправдивої інформації до Державного реєстру виборців. Покарання: позбавлення волі на 2-4 роки, відібрання права обіймати певні важливі посади на 5 років. Це поширення помилкових відомостей про виборців, несанкціоновані дії з інформацією про виборців, навмисне втручання у базу даних.
 3. Використання виборчих бюлетенів в незаконних цілях. Покарання: штраф 100-300 неоподатковуваних мінімумів доходів, обмеження волі до 3 років, позбавлення волі або виправні роботи до 2 років. Йдеться про викрадення бюлетенів, їх навмисне пошкодження, знищення, приховування.
 4. Знищення або пошкодження виборчої документації. Покарання: обмеження волі на 3-5 років, позбавлення волі на 2-4 роки. Важливі документі, які вміщують інформацію про проведення виборів, дані виборців можуть бути знищеними у цілях порушення ходу виборів.
 5. Підробка або знищення виборчої документації, печаток комісії, списку виборців, іншого. Покарання: позбавлення волі на 2-6 років, відібрання права займати високі посади на 5 років. Документи підробляються з метою підігнати хід виборів у той чи інший бік, при цьому порушуються права виборців та виборної комісії.
 6. Порушення таємниці голосування. Покарання: штраф 300-500 неоподатковуваних мінімумів доходів, позбавлення волі до 2 років, обмеження волі до 3 років. Кожна людина має право голосувати за того кандидата, за якого вона хоче, та не розголошувати цю інформацію третім особам.
 7. Підкуп членів комісії або виборців. Покарання: штраф 300-400 неоподатковуваних мінімумів доходів, позбавлення волі або ж виправні роботи до 2 років. Прихильники того чи іншого кандидату або ж сам кандидат можуть спробувати підкупити комісію або ж виборців, щоб проголосували за нього.
 8. Порушення рівноправності громадян на підставі релігійної, національної нетерпимості та інших ознак під час виборів. Покарання: штраф 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів, позбавлення волі до 3 років, обмеження волі до 5 років, позбавлення права займати певні посади до 3 років. Не має значення, як виглядає людина, та у що вона вірить — вона має право, згідно із законодавством, брати участь у виборах та мати до себе шанобливе відношення з боку членів комісії та інших посадових осіб.
 9. Незаконна заборона на діяльність політичних партій, профспілок, громадських організацій. Покарання: позбавлення волі до 3 років, виправні роботи до 2 років, заборона на заняття певною діяльністю до 3 років. Якщо політична партія або профспілка не несуть ніякої загрози суспільству, ніхто не має право заборонити їхнє існування.

Посилання на першоджерело

Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):

Дізнатись більше про кримінальний процес


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо порушення виборчих прав
Комплексна консультація
1600 грн

Що ви отримаєте:

 • вивчення документів та детальний аналіз проблеми
 • рекомендація шляхів вирішення питання
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Послуги адвоката
Порушення права на отримання освіти
Порушення права на отримання освіти
~ 2050
 
грн
Послуги адвоката
Порушення трудових прав
Порушення трудових прав
~ 3200
 
грн
FREE
Послуги адвоката
Порушення прав пацієнта
Порушення прав пацієнта
~ 2050
 
грн
Послуги адвоката
Порушення приватного життя
Порушення приватного життя
~ 2650
 
грн
Послуги адвоката
Порушення права на безоплатну медичну допомогу
Порушення права на безоплатну медичну допомогу
~ 2500
 
грн
  Показати всі