Адвокат по трудових спорах
Правопорушення: грубе порушення Закону про працю; незаконна невиплата зарплати, пенсії або стипендії, також інших обов'язкових виплат; грубе порушення угоди про працю та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Допомога у трудових спорах
Дуже часто люди потребують допомоги фахівця, яким є юрист по трудовому праву, якщо умови праці супроводжуються тим, що не дотримуються елементарні норми трудового законодавства. Людина просто не захищена, але в зв'язку з рядом життєвих ситуацій повинна працювати. У таких випадках дуже важливо розуміти механізми захисту своїх прав і бути обізнаним в тому, що є варіанти вирішення. Багато людей стикалися з тим, що роботодавець ігнорує права і інтереси свого співробітника, елементарно не кажучи йому повного механізму його працевлаштування або приховуючи реальний стан справ сірою зарплатою. Якщо нічого з цим не робити, а ваш роботодавець не йде на контакт, то варто задуматися чи легально ви оформлені і чи йдуть відрахування в пенсійний фонд, а також чи потрібна вам консультація юриста по трудовому праву. Так, спершу це може мало вас цікавити, але коли виникне конфліктна ситуація або ви піднімете перед собою питання вашої пенсії, буде дуже гірке розчарування, що ви просто втратили час даремно.
При влаштуванні на роботу людина повинна підписати договір, де вказуються її обов'язки, спектр повноважень, а також права. Якщо хоч один з пунктів порушується в ході трудової діяльності, новоспечений співробітник не повинен терпіти погане поводження з собою. Він може відстояти свої права, повернути їх і не допускати появи в його житті несправедливості. Що являє собою порушення трудових прав, які види порушень бувають, чи потрібен адвокат по трудовим спорам і яке покарання буде за кожен з цих видів – дізнаємося далі.
Допомога у вирішенні трудових спорів
Якщо якимось чином ваші права порушили, ні в якому разі не потрібно пасивно реагувати на ситуацію. Насамперед спробуйте самостійно врегулювати ситуацію безпосередньо з начальством. Якщо це не дало ніякого ефекту, потрібно звертатися до юриста по трудовому праву за допомогою. У цьому питанні головне вчасно звернутися за допомогою, так як є певні процесуальні строки, про які знає далеко не кожна людина і про можливість ними скористатися. Тому, якщо ваша проблема вийшла з під контролю і може бути врегульована тільки через суд – головне швидко звернутися до фахівця за допомогою в трудових спорах, який вам допоможе це зробити.
Порушення трудових прав працівника – це всі протиправні дії, які не дозволяють співробітнику здійснювати свою роботу повноцінно, отримувати за неї відповідну нагороду. Сюди може входити зняття працівника з роботи без пояснень, раптове звільнення, примус до виконання роботи, про яку нічого не було сказано в договорі, також відсутність трудового договору. Роботодавець може затримати зарплату або виплачувати менше, ніж обіцяв спочатку, всіляко обманювати своїх співробітників, вести з ними нечесну гру.
Трудові спори, допомога юриста
У більшості випадків при порушенні трудових прав потрібна консультація юриста по трудовому праву і звернення до суду для того, щоб відстояти і повернути свої права, отримати повну виплату зарплати за певний період або поновитися на посаді. Але якщо роботодавець або інша уповноважена особа визнає свою вину, виплачує всю заборгованість із зарплати, здійснює компенсаційні виплати за моральну шкоду, виправляє свої помилки, щосили прагнучи до мирного вирішення проблеми, то юрист по трудовим договорам і втручання суду не знадобляться, так як особа після всіх цих дій повністю звільняється від кримінальної відповідальності.
Трудові спори, юридичні консультації та наслідки порушень трудових прав
- Грубе порушення Закону про працю. Покарання: виправні роботи до 2 років, штраф 2-3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, відібрання права займати ті чи інші серйозні посади до 3 років. При звільненні неповнолітнього, матері або батька-одинака, вагітної жінки – штраф 3-5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, арешт до 6 місяців, виправні роботи до 2 років. Сюди входить звільнення співробітника без певної причини по особистої неприязні, через корупційні справи, не на підставі законодавства.
- Грубе порушення угоди про працю. Покарання: штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів, арешт до 6 місяців, заборона на заняття тією чи іншою діяльністю до 5 років, обмеження волі до 2 років. Відбувається обман співробітника, зловживання його довірою, залучення до робіт, про які нічого не було сказано в договорі, людина виконує те, за що не отримує гроші.
- Незаконна невиплата зарплати, пенсії або стипендії, а також інших виплат. Покарання: виправні роботи до 2 років, штраф на 500-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів, відібрання можливості займати конкретну посаду до 3 років. Навмисна затримка грошових коштів керівниками або крадіжка чужих грошей, які потрібно виплатити працівникам, їх нецільове використання.
Посилання на першоджерело
Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):
- Стаття 172. Грубе порушення законодавства про працю
- Стаття 173. Грубе порушення угоди про працю
- Стаття 175. Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат
Дізнатись більше про кримінальний процес
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка