Юридична допомога при порушенні недоторканності приватного життя
Правопорушення: втручання в особисте життя за допомогою зчитування листувань або прослуховуючи телефонні розмови; норушення авторських прав; норушення недоторканності приватного життя та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Юридична допомога при порушенні недоторканності приватного життя»
Кожна людина має право на особисте життя, в яку ніхто не повинен втручатися. Це його відносини з родичами, друзями, сусідами. Також телефонні розмови, електронні повідомлення, які не мають права читати, розповсюджувати треті особи. Якщо на особисте життя були грубі посягання, можна попросити допомоги і захисту у суду. Розглянемо, що являє собою порушення недоторканності особистого життя, чи варто вирішувати цю проблему поза судом, які бувають типи порушень та які їх наслідки.
Порушення недоторканності приватного життя – це будь-які дії, які стосуються приватного життя громадянина, зроблені без згоди самої людини. Це втручання в її особисті справи, телефонні розмови, поширення сімейних таємниць, власних секретів, збирання інформації, відомостей для того, щоб передати їх розголосу.
Досудове врегулювання при порушенні недоторканності особистого життя
Найчастіше в особисте життя людини втручаються, розголошують її таємниці не з добрих намірів. Дуже складно потім виправити ситуацію, коли на світ вийшли сімейні таємниці, була розголошена інформація, яку не варто виносити в люди. Зазвичай це робиться з метою підірвати репутацію громадських діячів, керівників компаній, і звичайно ж, правильним рішенням буде подати в суд на злочинця, щоб розібратися у проблемі.
Класифікація та наслідки порушень недоторканності особистого життя
- Втручання в особисте життя за допомогою зчитування листувань або прослуховуючи телефонні розмови. Покарання: виправні роботи до 2 років, штраф на 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів, обмеження волі до 3 років. Стосується як приватних осіб, так і журналістів, громадських діячів.
- Порушення авторських прав. Покарання: позбавлення волі або виправні роботи до 2 років, штраф на 200-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів, конфіскація усіх копій чужих творів. Поширення, використання, продаж чужих творів, нематеріальної власності, привласнення її собі, фінансування подібних дій, що заподіює шкоду власнику в великих розмірах.
- Порушення прав щодо винаходів. Покарання: позбавлення волі або виправні роботи до 2 років, штраф на 200-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів, конфіскація всіх копій продукції, отриманої незаконним шляхом. При нанесенні величезного збитку покарання може збільшитися до 2-5 років позбавлення волі, штрафу в розмірі 1-2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. Використання чужих моделей, винаходів, промислових зразків на незаконній підставі, привласнення авторства собі.
- Порушення недоторканності приватного життя. Покарання: арешт до 6 місяців, виправні роботи до 2 років, обмеження волі до 3 років, штраф на 500-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів. При заподіянні великої шкоди або ж при діях, які відбуваються вже не вперше – позбавлення або обмеження волі на 3-5 років, арешт до 6 місяців. Збір інформації, поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, спотворення інформації про неї і розголошення в такому вигляді, використання її на шкоду людині, також знищення важливих даних.
Посилання на першоджерело
Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):
- Стаття 163. Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер
- Стаття 176. Порушення авторського права і суміжних прав
- Стаття 177. Порушення прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок, топографію інтегральної мікросхеми, сорт рослин, раціоналізаторську пропозицію
- Стаття 182. Порушення недоторканності приватного життя
Дізнатись більше про кримінальний процес
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка