Визнання права власності на спадкове майно
Щоб отримати спадок і правильно оформити права на спадкове майно, краще всього звернутися до профільних фахівців, які допоможуть з цією процедурою. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Що таке визнання права власності на спадкове майно
Не існує варіанту, коли можна легко вступити в спадок при його отриманні та ще й так, щоб не виявилося проблем як на етапі входження, так і в самому процесі. Іноді з'являються деякі труднощі: наприклад, в лиці недобросовісних родичів або інших проблемних моментів, через які доводиться боротися за право на володіння спадковим майном. Визначення права власності на майно, яке заповідач вказав у спадщині, є важливою процедурою, без якої іноді просто не обійтися. Існує таке поняття, як визнання права власності через суд – це поширена процедура, яка неодмінно проходить в суді за участю юриста. Виконується вона після того, як людина отримала відмову в силу пропущення строків чи інших причин. Але щоб не вдаватися в складності, необхідно сходити до нотаріуса, попередньо подавши заяву і не пропустивши строки. Бажано це зробити не пізніше 6 місяців з дня, коли заповідач був похований.
Спеціаліст, який орієнтується в таких питаннях дуже важливий, так як самому розібратися і зрозуміти процедуру не завжди виходить. Фахівці за процедурою визнання права власності на майно допоможуть вам грамотно і без втрати часу та ресурсів досягти мети, зберігши ваші нерви і сили.
Також необхідно знати, що являє собою процедура визначення права власності при отриманні заповіту, так як вона дуже поширена. Що потрібно врахувати для її успішного проходження, які етапи треба пройти, а також – які документи важливо знайти і підготувати заздалегідь, щоб нічого не забути.
Навіщо потрібне визнання права власності на спадщину
Отримуючи спадок, людина має право ним користуватися після написання заяви. Але бувають моменти, коли потрібно визнання права власності на майно, і без цього процесу немає ніякої можливості отримати в законне користування вказане в заповіті майно. Ця процедура потрібна в деяких випадках:
- спадкоємець забув зареєструвати отримане майно;
- несподівано з'явилися особи, які теж вимагають права на це майно, вважаючи його своїм;
- виникла суперечка – інша людина відмовляється визнавати права спадкоємця на володіння нерухомістю, технікою або будь-яким іншим майном;
- у спадкоємця немає повного пакета документів, який давав би йому право отримати майно;
- в заповіті допущені серйозні нотаріальні помилки.
Всі ці нюанси вимагають визнання права власності на спадщину, яке можна зробити тільки через суд. В судовому порядку потрібно також підтвердити те, що заповідач дійсно є родичем і отримати спадок після закінчення встановленого терміну.
Як відбувається визнання права власності на спадщину
Розберемося для початку, як визначити право власності на спадщину, з чого почати і як це відбувається:
- Спочатку потрібно піти до державного або ж приватного нотаріуса. Бажано вибрати контору за місцем знаходження проживання померлого, так як елементарно це зручно і менш затратно. Там необхідно скласти заяву, в якій зазначено бажання найближчим часом вступити в спадок і описати, ким ви є померлому. При цьому важливо дотримуватися строки, встановлені законодавством – 6 місяців.
- Нотаріусу подається пакет документів, на підставі якого буде ухвалено рішення.
- Якщо немає ніяких проблем і питань, суперечок по розділу, отримання спадщини, то нотаріус видасть документ, що підтверджує право на спадщину.
- Якщо ж є проблеми, справа далі передається до суду, і отримання власності через суд буде можливим після рішення суду.
Необхідні документи, щоб провести визнання права власності на майно
Щоб провести визнання права власності на майно і визначити право на спадщину, потрібно зібрати наступні документи:
- заяву – в ній описана суть звернення;
- свідоцтво про те, що людина, яка вирішила віддати своє майно спадкоємцю, дійсно померла;
- квитанція з банку про сплату мита;
- паспорт, на підставі якого можна встановити спорідненість заповідача і людини, яка подала позов.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка