Оформлення договору ренти
По договору ренти у власність може передаватись як рухоме, так і нерухоме майно. На практиці, зазвичай, за таким договором передаються переважно квартири, земельні ділянки та будь-яка інша нерухомість. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Оформити договір ренти у нотаріуса в Україні
Якщо спробувати зрозуміти, що таке цей тип договору, без урахування будь-яких юридичних знань, у перші секунди на думку конкретного чогось не спадає, але все не так страшно, як здається. Існує спеціальна стаття Цивільного кодексу України, яка дає пояснення цій дивині, конкретніше – це стаття 732. Оформлення договору ренти – це письмова форма документа, яка має бути нотаріально оформлена, засвідчена та зареєстрована за допомогою державного чи приватного реєстратора.
На відміну від договору купівлі-продажу в розстрочку, ренту можна виплачувати довічно, і це означає, що існує реєстрація договору довічної ренти. Також розстрочка, або рента, не завжди еквівалентна реальній вартості майна, що передається у власність. А відмінність від позики полягає в тому, що відчужене майно не треба повертати за умови, що рента справно виплачується.
Договір довічної ренти: ціна та зміст
Це процес документування договірних правовідносин, що регулюються Цивільним кодексом, за умов яких одержувач ренти передає платнику ренти майно у власність. Натомість платник ренти зобов'язується проводити періодичні виплати одержувачу у вигляді певних грошових сум або в іншій формі протягом певного строку або безстроково. А ціна на договір ренти варіюватиметься залежно від складності договору. Важливий аспект: одержувач за рентним договором не несе жодних обов'язків.
Сторонами угоди ренти можуть бути фізичні та юридичні особи. Договір ренти укладається у письмовій формі та піддається обов'язковому нотаріальному посвідченню. Крім цього, реєстрація договору довічної ренти має бути виконана за вказаним регламентом.
Навіщо потрібне оформлення договору довічної ренти
Люди, які хочуть укласти даний тип договору, мають право відчужувати передане ним майно з метою виплати ренти, але тільки якщо є письмова згода від іншої сторони, одержувача. Якщо копнути глибше, то реєстрація договору довічної ренти – це насамперед вихід із складної ситуації, який надається на законодавчому рівні, оскільки за даним типом договору людина може передати іншій людині певне майно, і той, хто його прийме, буде зобов'язаний виплачувати з певною періодичністю грошові суми, обумовлені заздалегідь. Договір ренти, особливо безстрокової, в якості одержувачів, як правило, укладають люди похилого віку і самотні люди, які володіють майном, коштів на утримання якого не вистачає. Зазвичай платниками виступають ті, хто хоче володіти нерухомістю, але не має достатніх для цього фінансових можливостей. Перед оформленням слід дізнатися, скільки коштує договір ренти у нотаріуса в нашому каталозі.
Порядок оформлення договору ренти
- Перевірка необхідних документів.
- Визначення з видом договору ренти (терміновий чи безстроковий) та його ключових положень.
- Узгодження та підписання договору обома сторонами правовідносин.
- Нотаріальне посвідчення договору.
- Передача засвідченого нотаріусом договору в реєстраційні органи та сплата державного мита.
- Оформлення права власності на передане майно.
Документи, необхідні для оформлення договору ренти
- документи, що засвідчують особи одержувача та платника ренти;
- документи на право володіння майном, що відчужується;
- акт огляду майна;
- довідка про кадастрову вартість об'єкта;
- дані про всіх зареєстрованих осіб на житловому об'єкті.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка