Оформлення договору купівлі-продажу у нотаріуса
За бажання оформити договір купівлі-продажу слід розуміти, що це складна процедура з низкою своїх нюансів, які потрібно передбачити. Подібними питаннями займаються нотаріуси, які допоможуть швидко вирішити їх, заощадивши ваш час та гроші. Щоб вирішити своє питання – безкоштовно відправте заявку нотаріусу, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Угода за договором купівлі продажу через нотаріуса
Мати такий вид документа хочеться побажати кожній людині, але більше з боку покупця. Нерідко зустрічаються випадки, коли людина, що має певну суму грошей починає придивлятись собі нерухомість або автомобіль, але не в курсі, як правильно відбувається процедура покупки з точки зору правового поля. У таких ситуаціях більшість починає лізти в Інтернет і намагається розібратися, що до чого, але в силу того, що не завжди зрозуміло викладена інформація і елементарно є складнощі і нововведення в галузі законодавства, можна щось та упустити. Оформлення угод з нерухомістю у нотаріуса – дуже важлива процедура, до якої необхідно поставитися дуже відповідально, щоб не потрапити, як мовиться, в дурну ситуацію.
У чому ж суть такого документа і що це таке за фактом?
Це основний нотаріально завірений документ з повною інформацією про істотні умови передачі об'єкта продажу. Договір купівлі продажу у нотаріуса – найпоширеніше юридична дія, що здійснюється при передачі майнових прав однієї людини іншій.
Навіщо потрібний договір купівлі продажу у нотаріуса
Даний документ важливий і необхідний при здійсненні покупки – це своєрідний гарант для обох учасників угоди. Угода купівлі продажу через нотаріуса має юридичну силу і впроваджує щодо сторін ряд прав і обов'язків. У разі виникнення спірної ситуації, договір допоможе її вирішити і захистити права тієї чи іншої сторони, адже від недобросовісних партнерів ніхто не застрахований. Після підписання сторонами такого роду документа і його запевнення, дані про нових власників нерухомості заносяться в електронний реєстр прав (база власників нерухомості). Покупець отримує оригінал документа, завірену нотаріусом копію і виписку з реєстру. Продавець отримує на руки тільки копію договору.
Оформлення угод з нерухомістю у нотаріуса: який порядок
- Текстівка даного документа має властивість відрізняться в залежності від ситуації людини і певних умов, які він ставить.
- Найголовніше – це позначити, хто конкретно і що конкретно кому продає або навпаки же купує.
- Ще не маловажний момент – це визначиться, коли і в які терміни буде проходити дане дійство, і яким способом буде проведена оплата.
- На завершення процесу потрібно підтвердити вашим підписом і такий же формальністю другого учасника процесу.
- І фінальна стадія цього всього заходу – це підтвердження даного документа нотаріусом, а точніше його печаткою і записом в реєстрі.
Договір купівлі продажу у нотаріуса: необхідні документи
Найнеобхідніше без чого продавцю не здійснити операцію:
- підтверджуючий документ, що людина –власник певної нерухомості;
- документ, що посвідчує особу цієї людини і його номер платника податків;
- якщо був укладений шлюб або розірваний за певних причин, також потрібен документ, який підтверджує це;
- якщо все таки є шлюб, то потрібно дозвіл другої половинки;
- якщо є власники, які не досягнули повноліття, також потрібна згода спеціального органу;
- потрібно провести повну оцінку того, що задумали продати.
Людина, яка зважилася на покупку, повинна надати:
- документ, який підтверджує її особу;
- якщо є зареєстрований шлюб, потрібно його підтвердження і документи обох половинок;
- якщо хтось із пари не в змозі бути на угоді, потрібно його або її письмова згода про відсутність заперечень на дану угоду.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка