Юристи із захисту прав дітей
У разі порушення прав дитини будь то в сім'ї або в будь-який інший ситуації необхідно звернутися до перевіреного юриста, щоб він став на захист дитини і відновив справедливість. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Юрист із захисту прав дітей в Україні
Чимало дітей проживають в повних щасливих сім'ях, де їх інтереси, потреби враховують і ставлять на гідне місце. Але бувають ситуації, коли елементарними правами дитини нехтують. Це стосується не тільки сімей, а й навчальних закладів, де дорослі люди повинні так само вести себе відповідно до Закону. Розглянемо, що являє собою захист прав дитини, що він дає, як відбувається цей захист, хто його здійснює, і які документи потрібно зібрати, щоб відстояти інтереси неповнолітнього.
Що таке захист прав дитини
Права дитини – це її безпека, можливість мати батьків, повноцінне харчування, будинок, реалізовувати свої здібності, таланти. Захист прав дитини спрямований на те, щоб створювати кожній дитині гарні умови для життя і берегти від жорстокості, голоду, насильства та інших негативних чинників. Пріоритет інтересів дитини в Україні стоїть вище інтересів усього суспільства.
Навіщо потрібен захист прав дитини
У кожної дитини є права на те, щоб жити в родині, спілкуватися з родичами, висловлювати свою думку. Також у неї є право мати щось своє, отримувати лікування в разі необхідності, а також здобути освіту. Дитина має право змінити своє ім'я, якщо воно їй не подобається. При порушенні прав дитини батьками, іншими дорослими людьми, однолітками можна встати на захист цих прав. Якщо з дітьми поводяться неправомірно, жорстоко, позбавляють необхідного, таку людину можна закликати до відповідальності, про що сказано в Кримінальному кодексі України.
Як відбувається захист прав дитини
Захистом прав дітей займаються органи опіки, органи внутрішніх справ, а також до цього питання підключається прокуратура.
- Органи опіки контролюють, чи не ущемляються права дитини в сім'ї, чи дається йому все необхідне для життя, в тому числі й відповідна освіта. Цей же орган займається влаштуванням дітей у сім'ї опікунів або притулки, якщо неповнолітні втратили по тій або іншій причині своїх батьків.
- Що стосується прокуратури, то вона може наполягти на позбавлення батьківських прав або не дозволити будь-якої сім'ї усиновити конкретну дитину.
- Поліція бере участь в тих справах, де потрібно відібрати дитину примусово на підставі винесеного судового рішення, також розшукує людей, які залишили дітей напризволяще і не займаються їх вихованням.
Захист прав дитини здійснюється так:
- В уповноважений орган(прокуратуру або органи опіки) подається інформація від третіх осіб або ж самих батьків про те, що права дітей порушуються самим грубим чином.
- Перевіряючі приїжджають, роблять перевірки, з'ясовують ситуацію.
- Якщо вона не змінюється, вони мають право подати судовий позов, виступаючи на стороні дитини.
- По закінченню суду буде винесено рішення на користь дитини.
Які документи потрібні для захисту прав дитини
Для захисту прав дитини потрібно підібрати такі документи:
- заяву від батьків або ж опікунів;
- паспорт батьків;
- свідоцтво про народження дитини;
- документ, який свідчить про усиновлення або опікунство;
- довідку з місця навчання – в разі необхідності, інше.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка