Дозвіл батьків на виїзд дитини за кордон
Якщо є бажання відправити свою дитину за кордон, то вам однозначно потрібен нотаріальний дозвіл на виїзд дитини за кордон від батьків. Ціна буде різнитися в залежності від терміновості і типу замовлення (онлайн чи при зустрічі). Щоб вирішити своє питання – безкоштовно відправте заявку нотаріусу, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Оформлення згоди на виїзд дитини
Якщо ви збираєтеся в закордонну поїздку з дітьми, вам потрібно докласти зусиль більше, ніж перед одиночною подорожжю. Проблема полягає в тому, що потрібно зібрати безліч додаткових документів і довідок. В першу чергу вам необхідно зробити дозвіл у нотаріуса на виїзд дитини, завірений цим же нотаріусом. У більшості випадків він пред'являється на прикордонному контролі багатьох країн. Як показує практика, без нього не можна отримати візу. Перед тим, як людина надумає їхати з дитиною за кордон, один з батьків зобов'язаний повідомити іншого, що хоче поїхати з дитиною. Так повинно бути, якщо другий з батьків вчасно платить аліменти і не є боржником. В іншому випадку ви можете взяти довідку, що батько, який повинен платити аліменти – їх не платить, і сміливо виїжджати за кордон не чекаючи дозволу.
Навчальні та розважальні поїздки дітей за кордон давно вже є нормою. Якщо дитині виповнилося 16 років, вона може подорожувати сама. Але якщо вона молодше цього віку, поруч з нею повинен бути супроводжуючий. І у останнього на руках має бути спеціальний дозвіл від батьків, інакше дитину і її супровідного просто не пропустять на кордоні. Як отримати або де оформити дозвіл на виїзд дитини, щоб дитина могла поїхати в іншу країну з одним з батьків, вчителем, опікуном, будь-яким родичем, чи потрібен для цього великий пакет документів – дізнаємося далі.
Де оформити дозвіл на виїзд дитини
Дозвіл батьків на те, щоб їх дитина відправилась з ким-небудь із знайомих або родичів за кордон – це створене свідоцтво в письмовій формі. У ньому зазначено, що ні один, ні другий з батьків не проти того, щоб ця поїздка здійснилася. Документ обов'язково підтверджують у нотаріуса: на ньому повинні бути підписи, печатки і всі необхідні реквізити запевнення. Оформити дозвіл на вивезення дитини за кордон у середньому займає близько 10 хвилин. Вивезти дитину може бабуся, дідусь, брат і сестра, але доведеться отримати дозвіл від обох батьків. Термін дії документа індивідуальний.
Навіщо потрібен дозвіл батьків на виїзд дитини за кордон
Буває кілька випадків, коли необхідно оформити дозвіл на вивезення дитини:
- При розірванні шлюбу. Якщо батьки розлучаються, але при цьому один з них є громадянином іншої країни або просто планує виїхати за кордон. Може виникнути неприємна ситуація в плані того, з ким буде жити дитина далі. І якщо одна сторона запланувала виїжджати з країни і хоче забрати дитину, то вона зможе це зробити тільки після того, як друга сторона дасть на це офіційний дозвіл.
- Поїздка з дитиною на лікування або курортний відпочинок в іншу країну з одним з батьків. Якщо ж дитину хоче взяти один з батьків в таку поїздку, то інший може по добрій волі дати йому дозвіл.
- Виїзд за кордон з родичем. Якщо на 1 місяць або менше, то дозвіл може дати один з батьків. На довший термін – кожен з батьків.
- Виїзд на змагання, конкурс, навчання. Дозвіл дають батько й мати тренеру, вчителю, будь-якій третій особі, якій вони довіряють дитини.
Як отримати нотаріальну згоду на вивезення дитини за кордон
Для отримання дозволу потрібно наступне:
- Звернутися за допомогою до нотаріуса. Він допоможе оформити документ, вирішити всі «паперові» процеси, а також врегулює суперечки, що виникли.
- Дозвіл дають один з батьків або обоє, в залежності від ситуації.
- Вам необхідно пред'явити документи, що засвідчують особистості батька, матері, а також самої дитини.
- Якщо немає ніяких суперечок або питань, дозвіл створюється швидко, підписується батьками і вважається дійсним.
Документи на нотаріальний дозвіл на виїзд дитини за кордон в Україні
Для оформлення дозволу необхідно надати наступні документи:
- паспорт одного або ж обох батьків;
- ІПН батьків;
- свідоцтво про народження самої дитини – подається в оригіналі.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка