Адвокати з убивств
Правопорушення: умисне вбивство; вбивство в стані афекту; вбивство, вчинене через необережність; доведення людини до самогубства та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Послуга адвоката з убивств в Україні
Немає нічого важливішого і ціннішого, ніж людське життя. Це те, що охороняється Законом, і будь-які зазіхання будуть покарані. Але, на жаль, інформація про вбивства надходить постійно. Вбивства нерідко відбуваються з метою помститися, а часом – це звичайне хуліганство, яке закінчується дуже сумно для обох сторін. Іноді один вбиває іншого з метою відібрати його майно. А іноді — це страшний злочин проти беззахисних і слабких: дітей, вагітних жінок, людей похилого віку, що здійснюється в стані афекту, під впливом наркотиків. Розглянемо, що означає саме поняття «вбивство», чи можна врегулювати ситуацію без судових розглядів, які існують види вбивства і покарання за них.
Адвокат у вбивствах і справах, які спричинили смерть
Вбивство – це злочин проти життя людини, умисне позбавлення її права на життя за допомогою насильницьких дій. Це діяння, за яке зловмисник може отримати 2-15 років в'язниці або навіть потрапити за ґрати довічно. Вбивство вважається одним з найстрашніших злочинів, так як виправити скоєне, змінити ситуацію неможливо навіть при сильному бажанні.
Досудове врегулювання при вбивстві або діях, які спричинили смерть
У досудове врегулювання входить процес спілкування між двома сторонами, які хочуть вирішити конфлікт і не доводити справу до суду. Але у випадку з вбивством мова йде про позбавлення життя людини. Якщо навіть ситуація дозволяє пом'якшити покарання, наприклад, якщо людина була психічно хворою, перебувала у стані афекту, в досудовому з'ясуванні відносин з родичами загиблого вона може хіба що компенсувати моральні збитки грошима. У злочинах проти життя не рекомендується обходити стороною судову допомогу, так як злочинець повинен бути покараний, ізольований від суспільства, щоб він не представляв загрозу для оточуючих.
Класифікація і наслідки скоєних вбивств або дій, які спричинили смерть
- Умисне вбивство. Покарання: позбавлення волі на 7-15 років або довічно з повною конфіскацією майна. Умисним вбивством вважається злочин проти життя людини, вчинений на замовлення, за змовою угруповання, скоєний з особливою жорстокістю. Він може супроводжуватися сексуальним насильством. Це вбивство, яке було сплановано заздалегідь, вчинене свідомо.
- Вбивство в стані афекту. Покарання: до 5 років обмеження або позбавлення волі. Таке вбивство відбувається в стані люті, помутніння розуму, супроводжується приниженням людини.
- Вбивство матір'ю дитини після пологів. Покарання: до 5 років обмеження або позбавлення волі. Зазвичай відбувається відразу після пологів, але іноді навіть і під час пологів. Нерідко супроводжується нездоровим психічним станом.
- Вбивство при перевищенні силових заходів на службі. Покарання: до 2 років виправних робіт або ж повного позбавлення волі. Іноді призначають покарання у вигляді обмеження волі до 3 років. Злочин здійснюється на службі при затриманні третіх осіб і перевищенні силових заходів проти них. Те ж стосується і заходів самозахисту.
- Вбивство, вчинене через необережність. Покарання: обмеження або позбавлення волі від 3 до 5 років. Якщо по необережності загинуло більше 2 осіб – позбавлення волі від 5 до 8 років.
- Доведення людини до самогубства. Покарання: до 3 років позбавлення волі або за пом'якшуючих обставин – обмеження волі на той самий строк. На 7-10 років – якщо є обтяжуючі обставини. Наприклад, до самогубства привели дитину або людину, яка була залежна від злочинця матеріально. Супроводжується тиском на психіку, шантажем, примусом діяти проти волі, схилянням до самогубства.
Посилання на першоджерело
Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):
- Стаття 115. Умисне вбивство
- Стаття 116. Умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання
- Стаття 117. Умисне вбивство матір'ю своєї новонародженої дитини
- Стаття 118. Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення
- Стаття 119. Вбивство через необережність
- Стаття 120. Доведення до самогубства
Дізнатись більше про кримінальний процес
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка