Правопорушення проти життя та здоров'я

Юридична допомога при злочинній бездіяльності

Правопорушення: свідоме залишення в небезпеці людини, яка не може про себе подбати; бездіяльність, що спричинила смерть людини або призвела до важких фізичних чи моральних наслідків та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо злочинної бездіяльності
1600
грн
Замовити

Про послугу «Юридична допомога при злочинній бездіяльності»

Не завжди тільки неправомірні дії людини можуть вважатися злочинними. Бездіяльність у випадках, коли потрібно було терміново щось робити, і на це була можливість, теж може потрапити в ряд вчинків, що протидіють Закону. Що означає злочинна бездіяльність, чи можна вирішити проблему до суду, які варіанти злочинної бездіяльності можуть бути, наскільки вони серйозні, і як вони караються – читаємо далі.

Злочинна бездіяльність являє собою пасивну поведінку, яке веде до дуже поганих наслідків. Зазвичай така поведінка є вольовим усвідомленим рішенням, тому і карається Законом. Наприклад, бездіяльність людини за кермом транспорту, внаслідок чого відбувається аварія і гинуть люди. Також невиконання своїх прямих обов'язків охороною, через що злочинцю вдається вчинити злочин і втекти. Сюди ж відноситься небажання лікаря перевіряти хворого, проводити діагностику, через що у того починаються ускладнення або він помирає. Невиплата аліментів також вважається злочинною бездіяльністю і так далі.

Досудове врегулювання при злочинній бездіяльності

Досудове врегулювання питання, що стосується злочинної бездіяльності, можливо тільки в разі згоди потерпілої сторони. Друга ж сторона, яка завдала шкоди здоров’ю або фінансові збитки, повинна погодитися на умови постраждалої. Якщо ж немає такої можливості, виникає суперечка, то краще за все звернутися за рішенням до суду, де відновлять справедливість і покарають винних.

Класифікація та наслідки злочинної бездіяльності

  1. Свідоме залишення в небезпеці людини, яка не може про себе подбати. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 2 років. Це стосується маленьких дітей, людей похилого віку, близьких, які дуже хворі і абсолютно безпорадні. Злочином вважаються випадки, коли у людини була можливість подбати про близьких, що знаходяться в такому залежному становищі, але вона цього не зробила.
  2. Залишення в небезпеці матір'ю новонародженої дитини. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 3 років. Переважно стосується ситуацій, коли мати була у повному фізичному і моральному здоров'ї, була здатна подбати про дитину, але знехтувала своїми прямими обов'язками, через що дитина постраждала, отримала фізичні каліцтва, інше.
  3. Бездіяльність, що спричинила смерть людини або призвела до важких фізичних, моральних наслідків. Покарання: позбавлення волі від 3 до 8 років.
  4. Небажання надавати допомогу людині, яка знаходиться в смертельно небезпечному стані. Покарання: штраф 1-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, громадські роботи 150-240 годин, арешт до 6 місяців. При смерті людини покарання може стати більш серйозним – від 2 до 5 років позбавлення волі. Стосується випадків, коли була реальна можливість допомогти, але цією можливістю знехтували, і в результаті людина отримала серйозні фізичні ушкодження.
  5. Відсутність надання допомоги дитині, яка цього потребує і може померти. Покарання: штраф 500-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів, обмеження або позбавлення волі до 3 років, арешт до 6 місяців. Якщо ж небажання допомогти малолітньому спричинило смерть, покарання посилюється – 2-5 років позбавлення волі.

Посилання на першоджерело

Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):

Дізнатись більше про кримінальний процес


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо злочинної бездіяльності
Комплексна консультація
1600 грн

Що ви отримаєте:

  • вивчення документів та детальний аналіз проблеми
  • рекомендація шляхів вирішення питання
  • контроль виконання замовлення
  • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Послуги адвоката
Сексуальне насильство
Сексуальне насильство
~ 2750
 
грн
Послуги адвоката
Фізичні або психологічні ушкодження
Фізичні або психологічні ушкодження
~ 1850
 
грн
Послуги адвоката
Незаконне позбавлення волі
Незаконне позбавлення волі
~ 5550
 
грн
Послуги адвоката
Вбивство або дії, що спричинили смерть
Вбивство або дії, що спричинили смерть
~ 9600
 
грн
  Показати всі