Юридична допомога при злочинній бездіяльності
Правопорушення: свідоме залишення в небезпеці людини, яка не може про себе подбати; бездіяльність, що спричинила смерть людини або призвела до важких фізичних чи моральних наслідків та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Юридична допомога при злочинній бездіяльності»
Не завжди тільки неправомірні дії людини можуть вважатися злочинними. Бездіяльність у випадках, коли потрібно було терміново щось робити, і на це була можливість, теж може потрапити в ряд вчинків, що протидіють Закону. Що означає злочинна бездіяльність, чи можна вирішити проблему до суду, які варіанти злочинної бездіяльності можуть бути, наскільки вони серйозні, і як вони караються – читаємо далі.
Злочинна бездіяльність являє собою пасивну поведінку, яке веде до дуже поганих наслідків. Зазвичай така поведінка є вольовим усвідомленим рішенням, тому і карається Законом. Наприклад, бездіяльність людини за кермом транспорту, внаслідок чого відбувається аварія і гинуть люди. Також невиконання своїх прямих обов'язків охороною, через що злочинцю вдається вчинити злочин і втекти. Сюди ж відноситься небажання лікаря перевіряти хворого, проводити діагностику, через що у того починаються ускладнення або він помирає. Невиплата аліментів також вважається злочинною бездіяльністю і так далі.
Досудове врегулювання при злочинній бездіяльності
Досудове врегулювання питання, що стосується злочинної бездіяльності, можливо тільки в разі згоди потерпілої сторони. Друга ж сторона, яка завдала шкоди здоров’ю або фінансові збитки, повинна погодитися на умови постраждалої. Якщо ж немає такої можливості, виникає суперечка, то краще за все звернутися за рішенням до суду, де відновлять справедливість і покарають винних.
Класифікація та наслідки злочинної бездіяльності
- Свідоме залишення в небезпеці людини, яка не може про себе подбати. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 2 років. Це стосується маленьких дітей, людей похилого віку, близьких, які дуже хворі і абсолютно безпорадні. Злочином вважаються випадки, коли у людини була можливість подбати про близьких, що знаходяться в такому залежному становищі, але вона цього не зробила.
- Залишення в небезпеці матір'ю новонародженої дитини. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 3 років. Переважно стосується ситуацій, коли мати була у повному фізичному і моральному здоров'ї, була здатна подбати про дитину, але знехтувала своїми прямими обов'язками, через що дитина постраждала, отримала фізичні каліцтва, інше.
- Бездіяльність, що спричинила смерть людини або призвела до важких фізичних, моральних наслідків. Покарання: позбавлення волі від 3 до 8 років.
- Небажання надавати допомогу людині, яка знаходиться в смертельно небезпечному стані. Покарання: штраф 1-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, громадські роботи 150-240 годин, арешт до 6 місяців. При смерті людини покарання може стати більш серйозним – від 2 до 5 років позбавлення волі. Стосується випадків, коли була реальна можливість допомогти, але цією можливістю знехтували, і в результаті людина отримала серйозні фізичні ушкодження.
- Відсутність надання допомоги дитині, яка цього потребує і може померти. Покарання: штраф 500-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів, обмеження або позбавлення волі до 3 років, арешт до 6 місяців. Якщо ж небажання допомогти малолітньому спричинило смерть, покарання посилюється – 2-5 років позбавлення волі.
Посилання на першоджерело
Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):
- Стаття 135. Залишення в небезпеці
- Стаття 136. Ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані
Дізнатись більше про кримінальний процес
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка