Правопорушення проти життя та здоров'я

Юридична допомога при злочинній бездіяльності

Правопорушення: свідоме залишення в небезпеці людини, яка не може про себе подбати; бездіяльність, що спричинила смерть людини або призвела до важких фізичних чи моральних наслідків та інші.

shape
shape

Про послугу «Юридична допомога при злочинній бездіяльності»

Не завжди тільки неправомірні дії людини можуть вважатися злочинними. Бездіяльність у випадках, коли потрібно було терміново щось робити, і на це була можливість, теж може потрапити в ряд вчинків, що протидіють Закону. Що означає злочинна бездіяльність, чи можна вирішити проблему до суду, які варіанти злочинної бездіяльності можуть бути, наскільки вони серйозні, і як вони караються – читаємо далі.


Злочинна бездіяльність являє собою пасивну поведінку, яке веде до дуже поганих наслідків. Зазвичай така поведінка є вольовим усвідомленим рішенням, тому і карається Законом. Наприклад, бездіяльність людини за кермом транспорту, внаслідок чого відбувається аварія і гинуть люди. Також невиконання своїх прямих обов'язків охороною, через що злочинцю вдається вчинити злочин і втекти. Сюди ж відноситься небажання лікаря перевіряти хворого, проводити діагностику, через що у того починаються ускладнення або він помирає. Невиплата аліментів також вважається злочинною бездіяльністю і так далі.


Досудове врегулювання при злочинній бездіяльності

Досудове врегулювання питання, що стосується злочинної бездіяльності, можливо тільки в разі згоди потерпілої сторони. Друга ж сторона, яка завдала шкоди здоров’ю або фінансові збитки, повинна погодитися на умови постраждалої. Якщо ж немає такої можливості, виникає суперечка, то краще за все звернутися за рішенням до суду, де відновлять справедливість і покарають винних.


Класифікація та наслідки злочинної бездіяльності

  1. Свідоме залишення в небезпеці людини, яка не може про себе подбати. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 2 років. Це стосується маленьких дітей, людей похилого віку, близьких, які дуже хворі і абсолютно безпорадні. Злочином вважаються випадки, коли у людини була можливість подбати про близьких, що знаходяться в такому залежному становищі, але вона цього не зробила.
  2. Залишення в небезпеці матір'ю новонародженої дитини. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 3 років. Переважно стосується ситуацій, коли мати була у повному фізичному і моральному здоров'ї, була здатна подбати про дитину, але знехтувала своїми прямими обов'язками, через що дитина постраждала, отримала фізичні каліцтва, інше.
  3. Бездіяльність, що спричинила смерть людини або призвела до важких фізичних, моральних наслідків. Покарання: позбавлення волі від 3 до 8 років.
  4. Небажання надавати допомогу людині, яка знаходиться в смертельно небезпечному стані. Покарання: штраф 1-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, громадські роботи 150-240 годин, арешт до 6 місяців. При смерті людини покарання може стати більш серйозним – від 2 до 5 років позбавлення волі. Стосується випадків, коли була реальна можливість допомогти, але цією можливістю знехтували, і в результаті людина отримала серйозні фізичні ушкодження.
  5. Відсутність надання допомоги дитині, яка цього потребує і може померти. Покарання: штраф 500-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів, обмеження або позбавлення волі до 3 років, арешт до 6 місяців. Якщо ж небажання допомогти малолітньому спричинило смерть, покарання посилюється – 2-5 років позбавлення волі.


Посилання на першоджерело

Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):


Дізнатись більше про кримінальний процес

  Обрати спеціаліста
shape
shape
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Послуги адвоката
Юридична допомога при вчиненні фізичних ушкоджень або психологічного тиску
Юридична допомога при вчиненні фізичних ушкоджень або психологічного тиску
Послуги адвоката
Юридична допомога при вбивстві або діях, що спричинили смерть
Юридична допомога при вбивстві або діях, що спричинили смерть
  Показати всі
Новини по темі
Новини, пов'язані з даною послугою
shape
shape
Заявка
Оберіть послугу
Оберіть одну з послуг даного юриста