Правопорушення проти життя та здоров'я

Юридична допомога при незаконному позбавленні волі

Правопорушення: незаконне позбавлення волі, викрадення; відправлення людини в психіатричну лікарню без її згоди та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо незаконного позбавлення волі
1600
грн
Замовити

Про послугу «Юридична допомога при незаконному позбавленні волі»

Кожна людина має право вибору – куди їй їздити, ходити, чи залишатися вдома, в якому будинку жити та інше. Це законне право приймати самостійні рішення щодо свого життя, місцезнаходження. Якщо людина не хоче де-небудь перебувати, при цьому є законослухняним громадянином, але її змушують силою, вдаються до психологічного насильства, це є злочином. Що являє собою незаконне позбавлення волі, чи можна врегулювати ситуацію до суду, які види незаконного позбавлення волі існують – далі.

Незаконне позбавлення волі – це ситуація, коли потерпілій стороні не дають можливості залишати її місцезнаходження, обмежують її в правах пересуватися куди-небудь по своїй волі, причому роблять це абсолютно без належних на те підстав. Наприклад, людину можуть зв'язати, помістити в будь-який будинок, клініку, замкнути в кімнаті. Зазвичай це робиться з метою отримати щось від неї, її родичів, забрати її майно, інше. Так діють шахраї, зловмисники, люди, які бажають отримати викуп за свою жертву.

Досудове врегулювання при незаконному позбавленні волі

Досудове врегулювання у ситуації, коли людину незаконно позбавили волі, можливе в тому випадку, якщо злочинець зізнається в злочині і відпустить свою жертву. Це реально, якщо жертва не отримала серйозних психічних і фізичних каліцтв внаслідок злочину, не відчуває себе хворою, і якщо вона сама згодна прийняти фінансову компенсацію, не подаючи позов до суду. Якщо ж особа є загрозою для суспільства, не збирається звільняти жертву з-під свого гніту, досудове врегулювання неможливо – в такому випадку втручання вищих органів необхідно. При цьому зазвичай сам потерпілий не може звернутися за допомогою, це роблять треті особи.

Класифікація та наслідки незаконного позбавлення волі

  1. Незаконне позбавлення волі, викрадення. Покарання: позбавлення або обмеження волі до 3 років. При застосуванні зброї, заподіянні страждань, скоєнні тортур, тривалому утриманні людини в певному приміщенні, будинку або лікарні без його згоди, покарання збільшується до 5 років позбавлення або обмеження волі. При тяжких наслідках для потерпілого – позбавлення волі на 5-10 років за рішенням суду.
  2. Відправлення людини в психіатричну лікарню без її згоди. Покарання: арешт на 3-6 місяців, позбавлення або обмеження волі до 2 років, обмеження прав займати високі посади, займатися певними справами або роботою до 3 років. При тяжких наслідках покарання ускладняється – позбавлення волі на 2-5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Зазвичай мова йде про абсолютно здорову людину, яку зі злочинними намірами хочуть позбавити волі і вибирають для цього нібито профілактику або лікування психіатричних захворювань, у чому людина абсолютно не потребує. Шахраї при цьому знають, що їх жертва не страждає подібними розладами.

Посилання на першоджерело

Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):

Дізнатись більше про кримінальний процес


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо незаконного позбавлення волі
Комплексна консультація
1600 грн

Що ви отримаєте:

  • вивчення документів та детальний аналіз проблеми
  • рекомендація шляхів вирішення питання
  • контроль виконання замовлення
  • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Послуги адвоката
Сексуальне насильство
Сексуальне насильство
~ 2750
 
грн
Послуги адвоката
Злочинна бездіяльність
Злочинна бездіяльність
~ 4100
 
грн
FREE
Послуги адвоката
Фізичні або психологічні ушкодження
Фізичні або психологічні ушкодження
~ 1850
 
грн
Послуги адвоката
Вбивство або дії, що спричинили смерть
Вбивство або дії, що спричинили смерть
~ 9600
 
грн
  Показати всі