Реєстрація політичної партії
Створення політичної партії – перший крок у складному та тривалому процесі популяризації та розвитку політичної сили, що включає комплекс юридичних операцій, які потребують немало часу, специфічних знань і навичок. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Зареєструвати політичну партію
Право громадян на вільне об'єднання у громадські організації та політичні партії для здійснення своїх прав, захисту свобод, задоволення соціальних, політичних, економічних, культурних та інших інтересів гарантується Конституцією України.
Рівність всіх громадян права не залежить від належності до тієї чи іншої організації. Те саме стосується й рівності перед Законом усіх політичних об'єднань громадян, які не підпадають під заборону.
Що таке реєстрація політичної партії в Україні
Це процес узаконення добровільного об'єднання громадян у кількості не менше 100 осіб, які є прихильниками певної програми загальнонаціонального суспільного розвитку та мають на меті можливість формування та вираження політичної волі, прийняття участі у виборах та інших заходах у сфері політики.
Реєстрація політичної партії в Україні здійснюється центральним органом виконавчої влади, на який покладено реалізацію державної політики в галузі державної реєстрації громадських об'єднань та формувань – ДРСУ (Державна реєстраційна служба України).
Рішення про створення своєї партії мають підтримати своїми підписами щонайменше 10 тис. громадян України, які можуть голосувати на виборах, не менш як з 2/3 районів та щонайменше з 2/3 областей України, районів Автономної Республіки Крим, м. Київ та м. Севастополь.
Що дає реєстрація політичної партії
Зареєстрована політична партія в Україні відкриває такі можливості:
- брати участь у політичній діяльності;
- проведення масових громадських заходів (мітинги, збори тощо);
- отримання інформації від органів державної влади для досягнення своїх цілей та виконання завдань;
- заснування ЗМІ;
- участь у формуванні та представництво у складі органів влади;
- доступ під час проведення виборчої кампанії у державних ЗМІ тощо.
Порядок виконання реєстрації політичної партії України
- Рішення про створення політичної партії приймають на установчих зборах (з'їзді, конференції) та оформлюють протоколом, який має підписати голова та секретар. Документ повинен містити низку необхідних відомостей та супроводжуватись реєстром осіб-учасників, де зазначаються їх дані.
- Підготовлений пакет документів із зібраними підписами подається до державної реєстраційної служби у 10-денний термін.
- Реєстрація первинних осередків партій може здійснюватися без отримання статусу юридичної особи – через повідомлення про створення.
Документи, необхідні для реєстрації політичної партії
- заява про державну реєстрацію новоствореної юридичної особи у вигляді політичної партії;
- за бажанням заявника – заява на включення до Реєстру неприбуткових організацій;
- протокол установчого з'їзду (збори, конференції);
- відомості про керівні органи;
- Статут;
- реєстр учасників установчих зборів;
- програма партії;
- списки за підписами громадян України, які підтримали утворення нової політичної партії;
- квитанція після сплати адміністративного збору.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка