Реєстрація фермерського угіддя
При бажанні людини перетворити своє сільське господарство в прибутковий бізнес, йому необхідно зареєструвати це господарство як ферму. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Зареєструвати фермерське господарство
Аграрна економіка та сільське господарство в Україні вважаються дуже важливими, розвиненими сферами діяльності. Цьому сприяють кліматичні умови та родючий ґрунт. Перед тим, як створювати фермерське господарство, потрібно зрозуміти, з чого варто розпочати цю діяльність, визначитися з галуззю та пройти реєстрацію. Як реєструвати фермерське угіддя, що для цього потрібно, які нюанси можуть зустрітися під час реєстрації – описано у статті.
Що таке реєстрація фермерського угіддя в Україні
Фермерське угіддя – це земельна ділянка, яка зареєстрована на власника. Нею виробляють товарну сільськогосподарську продукцію, переробляють, займаються її реалізацією.
Сільське господарство заохочується в країні всілякими пільгами, є можливість отримати земельну ділянку безоплатно. Відповідно до Закону, фермерське господарство можуть створити як одна, так і кілька осіб, які бажають обробляти свою ділянку землі, виробляти сільськогосподарську продукцію, реалізовувати її на законних підставах. Фермерське господарство має працювати за Статутом, де обов'язково прописано назву, вид діяльності, юридичну адресу. Реєстрація фермерського угіддя – це юридичний акт, що дозволяє використовувати землю, її продукцію з комерційною метою відповідно до законодавства.
Навіщо реєструвати фермерське господарство
Реєстрація фермерського господарства в Україні потрібна для того, щоб власник мав повне право здійснювати будь-яку діяльність на земельній ділянці без нарікань з боку податкової інспекції та інших перевіряючих осіб. Зареєструвати ділянку для використання її з комерційною метою необхідно після отримання права на власність або укладання договору оренди.
Державна реєстрація відбувається у виконавчому комітеті районної ради або у державних адміністраціях за місцем знаходження ділянки.
Як проходить реєстрація фермерського господарства
- Фермерське господарство можна зареєструвати як фізичну, так і юридичну особу.
- Якщо ж реєструвати як юридичну особу, угіддя набуває статусу сімейного фермерського господарства.
- Головна умова реєстрації – наявні документи на цю земельну ділянку, яка може складатися із землі, що належить юридичній особі. Також це можуть бути окремі ділянки, господарями яких є члени фермерського господарства. Це стосується і земель, які були взяті в оренду.
- Реєстрація фермерського угіддя проходить у загальному порядку, передбаченому для реєстрації юридичних осіб.
Які документи потрібні для реєстрації фермерського угіддя в Україні
Для реєстрації фермерського угіддя потрібні такі документи:
- документ, що засвідчує про право на власність чи оренду ділянки;
- договір створення сімейного фермерського господарства;
- реєстраційна картка, створена за зразком, що є заявою про державну реєстрацію фермерського угіддя;
- документ, що засвідчує факт приналежності власників угіддя до однієї сім'ї;
- квитанція про внесення плати за державну реєстрацію.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка