Реєстрація кредиту
Від 07 лютого 2019 року змінилося валютне регулювання кредитів у валюті від нерезидентів. Зокрема, знято чергу обмежень, що раніше знижували привабливість позики. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Реєстрація кредиту»
Раніше кредитна угода з іноземним кредитором не могла вступити в силу, допоки вона не була зареєстрована в НБУ, що займало чимало часу і вимагало надання значного пакету документів.
Що таке реєстрація кредиту
По новим правилам, банки повинні просто повідомити НБУ про факт кредитної угоди, коли вони отримали про це інформацію. Підставою для цього може бути повідомлення позичальника, чи виконання банком першої платіжної операції по позиці.
Навіщо потрібна реєстрація кредиту
У листі НБУ від 17.01.2019 дається роз'яснення, що на підставі заяви резидента банки повинні надати інформацію НБУ про договір позики виключно до фактичного здійснення валютної операцій за таким договором. При цьому проведення самої операції можливе лише при наявності інформації щодо облікового запису за кредитним договором в автоматизованій інформаційній системі («АІС»).
Порядок реєстрації кредиту
- Український резидент, який хоче отримати іноземне фінансування, звертається до свого банку з повідомленням про намір використати свій рахунок для розрахунку за кредитним договором.
- Надати банку необхідну інформацію.
- В термін, який не перевищує 5 днів від дати звернення (не пізніше дня першої валютної операції за договором позики), банк надає повідомлення Нацбанку про відповідний договір.
- Інформація про кредитний договір у вигляді облікових записів заноситься до Інформаційної системи НБУ «Кредитні договори з нерезидентами» в автоматизованому режимі по заявницькому принципу.
Необхідні документи для реєстрації кредиту
На відміну від скасованих правил, нові правила не дають чіткого визначення документів, які повинні надаватися до банку. Замість цього вони перераховують інформацію, яку необхідно позичальнику зазначити в своєму повідомленні, яка включає:
- умови фінансування;
- посилання на базові фінансові документи;
- будь-які інші документи, що мають відношення до реалізації проекту і валютних операцій по ньому.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка