Документи для підприємців
Переглядів:917
Пошукових запитів:175
Середня ціна: ~ 4050 грн

Дозвіл на роботу для іноземців в Україні

При бажанні підприємця найняти іноземного фахівця в свою компанію, необхідно зробити дозвіл на працевлаштування іноземця. Замовивши цю послугу у юристів, отримати дану довідку можна в найкоротші терміни.

Online
За допомогою даного сервісу ви зможете замовити доповнюючі онлайн-послуги з контролем виконання та гарантією від Lawly
Первинна консультація перед отриманням дозволу на працевлаштування іноземця
550
грн
Замовити
Консультація та детальний аналіз документів для отримання дозволу на працевлаштування іноземця
1050
грн
Замовити
Складання заяви до Державного центру зайнятості для отримання дозволу на працевлаштування іноземця онлайн
1600
грн
Замовити
Повний онлайн супровід при отриманні дозволу на працевлаштування іноземця
3150
грн
Замовити

Що таке дозвіл на роботу для іноземців

Ніхто і ніколи не може бути впевнений на всі сто відсотків, що життя буде стабільним і максимально комфортним. Часом життєві труднощі приходять дуже несподівано і змушують людину діяти максимально рішуче на благо собі або своїй сім'ї. Саме до таких радикальних дій і відноситься пошук роботи, і як наслідок – кращого життя в чужій країні.

Іноземці, які на легальній основі мають в наявності безперешкодний пропуск в Україну (офіційна можливість на імміграцію), отримують такі ж права на трудову зайнятість, як і громадяни тієї держави куди вони їдуть. Загвіздка полягає в тому, що необхідно мати дозвіл на роботу в Україні для іноземців та осіб без громадянства в тому порядку, який встановлений на законодавчому рівні в Україні. Що ж собою являє даний тип дозволу?


Як здійснити прийом іноземних громадян в Україні

Дозвіл на працевлаштування іноземця – це офіційний документ, який дає можливість керівнику будь-якій з організацій легально наймати на роботу людей без громадянства, які приїхали з-за кордону. Людина при цьому може працювати не тільки на одній посаді, а й працювати за сумісництвом, якщо у неї є дозвіл на кожну з посад. При наявності такого дозволу людина може бути впевнена, що отримає роботу і зможе спокійно на ній працювати. Але завжди є одне але – існує нюанс для працевлаштування іноземних громадян. Що конкретно це означає?

Іноземні громадяни, а також особи без певного громадянства не допускаються до працевлаштування в тому випадку, якщо певний тип роботи або посада на законодавчому рівні вимагає в обов'язковому порядку мати приналежність до громадянства України. Чому ж саме так відбувається і з чим це пов'язано? В першу чергу це абсолютно нормальна світова практика, так як кожна держава зацікавлено в першу чергу працевлаштувати спочатку саме своїх громадян на ключові посадові позиції.

Якщо розглядати проблему оформлення нерезидента на роботу ще ширше, то тут очевидно позначаються міграційні ризики. Саме тому розроблена процедура, яка дає можливість отримати спеціальний дозвіл на працевлаштування для іноземців. Послуга отримання дозволу на працевлаштування людини, яка приїхала з іншої країни, є вкрай складною процедуру, яку необхідно пройти кожному іноземцю, який бажає працювати в Україні. Як і в більшості ситуацій існує два варіанти. Перший – це намагатися самостійно вирішити проблему, другий – це попросити допомоги людини, яка в цьому розбирається. Якщо почати проводити самому таку складну процедуру, можна в силу незнання всіх нюансів наробити помилок і понести збитки. Якщо спочатку звернутися до фахівця, у вас буде гарантія і розуміння, що ви не дарма витратите час і ресурси, а ваша проблема буде вирішена.


Навіщо потрібно отримати дозвіл на працевлаштування в Україні

Почнемо з того, що як би не хотілося, але щоб почати свою трудову діяльність іноземному громадянину на території України, необхідний дозвіл. Перший варіант, коли це необхідно – якщо у людини складна життєва ситуація і вона шукає кращого життя і роботу в іншій країні, а також шукає варіанти залишитися в цій країні, якщо не відразу ж, так через певний період. Другий варіант – це робота на підприємстві іноземного засновника.

У більшості випадків, коли створюються підприємства в Україні з іноземним засновником, такі мають колосальне бажання працевлаштувати в штат своїх співвітчизників. Це абсолютно нормальна практика, якщо розглядати дане питання з боку людяності і комерційної вигоди. Чому так? Все елементарно просто: так би мовити, коли є своя людина, з якою можна вести спілкування на рідній мові, то вона буде вже швидше і компетентніше виконувати поставлені завдання. По-друге, швидше за все такі співробітники вже знають всі тонкощі і нюанси певної роботи, і їх не потрібно вчити з нуля.

Отримати можливість легально працювати в Україні іноземні громадяни можуть після отримання відповідного документа. Отримати такий тип документа є можливим в Державній службі зайнятості України. Часовий проміжок, за який можна отримати цей тип дозволу не нескінченний, він дорівнює 1-му року, але також його є можливим продовжити на такий же період. У цій процедурі є певний нюанс. Даний тип дозволу повинен отримати саме роботодавець (як юридична особа, так і фізична), але не сам іноземець. Такий дозвіл буде видано тільки в тому випадку, коли в певному регіоні не вистачає працівників по певній кваліфікації або при обґрунтованих фактах працевлаштування людини. До питання працевлаштування необхідно підходити максимально відповідально, необхідно розібратися, щоб не наробити в майбутньому помилок, і знати в яких випадках не потрібно дозвіл на працевлаштування для іноземців.


Коли не потрібен дозвіл на працевлаштування

Даний тип дозволу не потребібно отримувати в наступних випадках:

 • якщо людина довгий час або постійно живе в Україні;
 • для тих типів іноземців, які мають статус біженців згідно з чинним законодавством України, або у них є дозвіл на імміграцію в цю країну;
 • люди, яким необхідний захист, а також додатковий захист від України;
 • якщо приїжджі люди є представниками морського чи річкового флоту іноземної держави, а також є представниками авіакомпаній;
 • люди, які працюють в ЗМІ, а також мають акредитацію в Україні по своєму роду заняття;
 • також не потрібно даний дозвіл іноземним артистам і спортсменам для роботи за фахом і тим, які мають статус професіоналів на території України;
 • для іноземних працівників аварійно-рятувальних служб;
 • якщо це співробітники закордонних представництв, які в офіційному порядку зареєстровані на території України та проводять тут свою діяльність;
 • для людей, які відносяться до релігійних громад і перебувають на території України тимчасово на запрошення релігійних організацій, щоб проводити свою діяльність.
 • люди, яким необхідно приймати участь в міжнародній технічній допомозі;
 • іноземним викладачам, які проводять свою діяльність у вищих навчальних закладах за спеціальним запрошенням.

Без цього документа жодна серйозна компанія не візьме людину на роботу, так як це загрожує великими штрафними санкціями. Тому людині, яка приїхала на певний часовий термін в Україні з бажанням влаштуватися і отримувати стабільний дохід, необхідно отримати дозвіл на працевлаштування для іноземця. Тоді вона зможе швидко знайти собі роботу, працювати за фахом офіційно.


Як оформляється дозвіл на роботу в Україні для іноземця

Як і у всіх послугах правового характеру, тут також є певні бюрократичні тонкощі, які необхідно знати для успішного проходження даної процедури. Працевлаштування іноземного громадянина, а конкретніше сама процедура, не є простою, від слова зовсім, і для багатьох роботодавців і іноземців це може стати початком кінця. Розберемося детальніше з чого необхідно почати, якщо ви все таки зважилися проводити дану процедуру самостійно.

Щоб отримати дозвіл на працевлаштування, важливо не проігнорувати жоден з цих етапів:

 1. Проходження консультацій у юриста. Це важливий етап, так як під час спілкування з фахівцем можна почерпнути необхідні знання, щоб згодом не наробити помилок і не розтягнути процес на невизначений термін.
 2. Збір документів. Для оформлення дозволу необхідні документи, що засвідчують особу, що підтверджують громадянство в тій чи іншій країні, також дипломи, що свідчать про професіоналізм у певній сфері діяльності, інше.
 3. Відправка документів. Документи потрібно подати в Центр зайнятості, де зроблять їх опис.
 4. Очікування рішення. Співробітники Центру перевірять кожен документ на справжність, винесуть справедливе рішення.
 5. Отримання документа. Якщо все було зроблено правильно, людина отримає даний документ. А його копію співробітники ЦЗ вишлють на e-mail.


Необхідні документи, щоб отримати дозвіл на роботу для іноземців

Така процедура, як отримання дозволу на працевлаштування іноземних громадян вимагає бути максимально уважним до всіх деталей: починаючи від нововведень в законодавстві і закінчуючи переліком документів для цієї процедури і правильним підбором таких.

Підбір документів – це критично важливий етап для даної процедури, так як найменша помилка і один непред'явлений документ можуть спричинити собою втрату часу, ресурсів і найголовніше – можна отримати відмову. Як і у всіх аналогічних послугах юридичного характеру краще звернутися спочатку до фахівця, який як і проконсультує на предмет того, що необхідно зробити, так і візьметься за виконання даної процедури під ключ.

Що необхідно для отримання дозволу на працевлаштування нерезидента України:

 • написання заяви – її складає роботодавець з підтвердженням, що займана іноземцем посада не має ніякого відношення до державної таємниці;
 • документ, що посвідчує особу людини і його завірена копія;
 • фотографії (3,5х4,5 см);
 • чек про оплату за розгляд заяви;
 • копія трудового договору;
 • підтвердження про присвоєння певної освіти, також воно повинно бути нотаріально завірено.
  Обрати спеціаліста
Online
Доповнюючі онлайн-послуги з контролем виконання та гарантією від Lawly
Первинна консультація перед отриманням дозволу на працевлаштування іноземця
Первинна консультація
до 1 години
550грн
 • роз'яснення загальних норм з питання клієнта без вивчення документів та конкретної ситуації
 • пояснення, як правильно зібрати необхідну інформацію та які види послуг можуть знадобитися у майбутньому
 • час консультації – до 1 години
Консультація та детальний аналіз документів для отримання дозволу на працевлаштування іноземця
Комплексна консультація
до 3 годин
1050грн
 • уточнення всіх нюансів ситуації, вивчення документів та детальний аналіз проблеми клієнта
 • рекомендація шляхів вирішення питання, формування плану дій та термінів, за які клієнт зможе вирішити своє питання
 • вказівка на деталі, які варто врахувати, організації, до яких варто звернутися та документи, які необхідно зібрати
 • час консультації (фактичний) – до 3 годин
Складання заяви до Державного центру зайнятості для отримання дозволу на працевлаштування іноземця онлайн
Робота с документами
до 3 годин
1600грн
 • складання документа для конкретної ситуації або на підставі інформації, отриманої від клієнта
 • вичитування, редагування, затвердження документа клієнта
 • час реалізації – до 3 годин
Повний онлайн супровід при отриманні дозволу на працевлаштування іноземця
Онлайн-супровід
до 10 годин
3150грн
 • рекомендація варіантів вирішення питання та складання алгоритму дій клієнта для кожного варіанта
 • юридичний супровід клієнта на кожному етапі узгодженого порядку дій для вирішення проблеми клієнта
 • складання списку необхідних документів під час виконання етапів вирішення питання клієнта
 • час супроводу (фактичний) – до 10 годин
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
  Показати всі