Юридична допомога іноземцям

Дозвіл на роботу для іноземців в Україні

При бажанні підприємця найняти іноземного фахівця в свою компанію, необхідно зробити дозвіл на працевлаштування іноземця. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Дозвіл на працевлаштування іноземця
5000
грн
Замовити

Що таке дозвіл на роботу для іноземців

Ніхто і ніколи не може бути впевнений на всі сто відсотків, що життя буде стабільним і максимально комфортним. Часом життєві труднощі приходять дуже несподівано і змушують людину діяти максимально рішуче на благо собі або своїй сім'ї. Саме до таких радикальних дій і відноситься пошук роботи, і як наслідок – кращого життя в чужій країні.

Іноземці, які на легальній основі мають в наявності безперешкодний пропуск в Україну (офіційна можливість на імміграцію), отримують такі ж права на трудову зайнятість, як і громадяни тієї держави куди вони їдуть. Загвіздка полягає в тому, що необхідно мати дозвіл на роботу в Україні для іноземців та осіб без громадянства в тому порядку, який встановлений на законодавчому рівні в Україні. Що ж собою являє даний тип дозволу?

Як здійснити прийом іноземних громадян в Україні

Дозвіл на працевлаштування іноземця – це офіційний документ, який дає можливість керівнику будь-якій з організацій легально наймати на роботу людей без громадянства, які приїхали з-за кордону. Людина при цьому може працювати не тільки на одній посаді, а й працювати за сумісництвом, якщо у неї є дозвіл на кожну з посад. При наявності такого дозволу людина може бути впевнена, що отримає роботу і зможе спокійно на ній працювати. Але завжди є одне але – існує нюанс для працевлаштування іноземних громадян. Що конкретно це означає?

Іноземні громадяни, а також особи без певного громадянства не допускаються до працевлаштування в тому випадку, якщо певний тип роботи або посада на законодавчому рівні вимагає в обов'язковому порядку мати приналежність до громадянства України. Чому ж саме так відбувається і з чим це пов'язано? В першу чергу це абсолютно нормальна світова практика, так як кожна держава зацікавлено в першу чергу працевлаштувати спочатку саме своїх громадян на ключові посадові позиції.

Якщо розглядати проблему оформлення нерезидента на роботу ще ширше, то тут очевидно позначаються міграційні ризики. Саме тому розроблена процедура, яка дає можливість отримати спеціальний дозвіл на працевлаштування для іноземців. Послуга отримання дозволу на працевлаштування людини, яка приїхала з іншої країни, є вкрай складною процедуру, яку необхідно пройти кожному іноземцю, який бажає працювати в Україні. Як і в більшості ситуацій існує два варіанти. Перший – це намагатися самостійно вирішити проблему, другий – це попросити допомоги людини, яка в цьому розбирається. Якщо почати проводити самому таку складну процедуру, можна в силу незнання всіх нюансів наробити помилок і понести збитки. Якщо спочатку звернутися до фахівця, у вас буде гарантія і розуміння, що ви не дарма витратите час і ресурси, а ваша проблема буде вирішена.

Навіщо потрібно отримати дозвіл на працевлаштування в Україні

Почнемо з того, що як би не хотілося, але щоб почати свою трудову діяльність іноземному громадянину на території України, необхідний дозвіл. Перший варіант, коли це необхідно – якщо у людини складна життєва ситуація і вона шукає кращого життя і роботу в іншій країні, а також шукає варіанти залишитися в цій країні, якщо не відразу ж, так через певний період. Другий варіант – це робота на підприємстві іноземного засновника.

У більшості випадків, коли створюються підприємства в Україні з іноземним засновником, такі мають колосальне бажання працевлаштувати в штат своїх співвітчизників. Це абсолютно нормальна практика, якщо розглядати дане питання з боку людяності і комерційної вигоди. Чому так? Все елементарно просто: так би мовити, коли є своя людина, з якою можна вести спілкування на рідній мові, то вона буде вже швидше і компетентніше виконувати поставлені завдання. По-друге, швидше за все такі співробітники вже знають всі тонкощі і нюанси певної роботи, і їх не потрібно вчити з нуля.

Отримати можливість легально працювати в Україні іноземні громадяни можуть після отримання відповідного документа. Отримати такий тип документа є можливим в Державній службі зайнятості України. Часовий проміжок, за який можна отримати цей тип дозволу не нескінченний, він дорівнює 1-му року, але також його є можливим продовжити на такий же період. У цій процедурі є певний нюанс. Даний тип дозволу повинен отримати саме роботодавець (як юридична особа, так і фізична), але не сам іноземець. Такий дозвіл буде видано тільки в тому випадку, коли в певному регіоні не вистачає працівників по певній кваліфікації або при обґрунтованих фактах працевлаштування людини. До питання працевлаштування необхідно підходити максимально відповідально, необхідно розібратися, щоб не наробити в майбутньому помилок, і знати в яких випадках не потрібно дозвіл на працевлаштування для іноземців.

Коли не потрібен дозвіл на працевлаштування

Даний тип дозволу не потребібно отримувати в наступних випадках:

  • якщо людина довгий час або постійно живе в Україні;
  • для тих типів іноземців, які мають статус біженців згідно з чинним законодавством України, або у них є дозвіл на імміграцію в цю країну;
  • люди, яким необхідний захист, а також додатковий захист від України;
  • якщо приїжджі люди є представниками морського чи річкового флоту іноземної держави, а також є представниками авіакомпаній;
  • люди, які працюють в ЗМІ, а також мають акредитацію в Україні по своєму роду заняття;
  • також не потрібно даний дозвіл іноземним артистам і спортсменам для роботи за фахом і тим, які мають статус професіоналів на території України;
  • для іноземних працівників аварійно-рятувальних служб;
  • якщо це співробітники закордонних представництв, які в офіційному порядку зареєстровані на території України та проводять тут свою діяльність;
  • для людей, які відносяться до релігійних громад і перебувають на території України тимчасово на запрошення релігійних організацій, щоб проводити свою діяльність.
  • люди, яким необхідно приймати участь в міжнародній технічній допомозі;
  • іноземним викладачам, які проводять свою діяльність у вищих навчальних закладах за спеціальним запрошенням.

Без цього документа жодна серйозна компанія не візьме людину на роботу, так як це загрожує великими штрафними санкціями. Тому людині, яка приїхала на певний часовий термін в Україні з бажанням влаштуватися і отримувати стабільний дохід, необхідно отримати дозвіл на працевлаштування для іноземця. Тоді вона зможе швидко знайти собі роботу, працювати за фахом офіційно.

Як оформляється дозвіл на роботу в Україні для іноземця

Як і у всіх послугах правового характеру, тут також є певні бюрократичні тонкощі, які необхідно знати для успішного проходження даної процедури. Працевлаштування іноземного громадянина, а конкретніше сама процедура, не є простою, від слова зовсім, і для багатьох роботодавців і іноземців це може стати початком кінця. Розберемося детальніше з чого необхідно почати, якщо ви все таки зважилися проводити дану процедуру самостійно.

Щоб отримати дозвіл на працевлаштування, важливо не проігнорувати жоден з цих етапів:

  1. Проходження консультацій у юриста. Це важливий етап, так як під час спілкування з фахівцем можна почерпнути необхідні знання, щоб згодом не наробити помилок і не розтягнути процес на невизначений термін.
  2. Збір документів. Для оформлення дозволу необхідні документи, що засвідчують особу, що підтверджують громадянство в тій чи іншій країні, також дипломи, що свідчать про професіоналізм у певній сфері діяльності, інше.
  3. Відправка документів. Документи потрібно подати в Центр зайнятості, де зроблять їх опис.
  4. Очікування рішення. Співробітники Центру перевірять кожен документ на справжність, винесуть справедливе рішення.
  5. Отримання документа. Якщо все було зроблено правильно, людина отримає даний документ. А його копію співробітники ЦЗ вишлють на e-mail.

Необхідні документи, щоб отримати дозвіл на роботу для іноземців

Така процедура, як отримання дозволу на працевлаштування іноземних громадян вимагає бути максимально уважним до всіх деталей: починаючи від нововведень в законодавстві і закінчуючи переліком документів для цієї процедури і правильним підбором таких.

Підбір документів – це критично важливий етап для даної процедури, так як найменша помилка і один непред'явлений документ можуть спричинити собою втрату часу, ресурсів і найголовніше – можна отримати відмову. Як і у всіх аналогічних послугах юридичного характеру краще звернутися спочатку до фахівця, який як і проконсультує на предмет того, що необхідно зробити, так і візьметься за виконання даної процедури під ключ.

Що необхідно для отримання дозволу на працевлаштування нерезидента України:

  • написання заяви – її складає роботодавець з підтвердженням, що займана іноземцем посада не має ніякого відношення до державної таємниці;
  • документ, що посвідчує особу людини і його завірена копія;
  • фотографії (3,5х4,5 см);
  • чек про оплату за розгляд заяви;
  • копія трудового договору;
  • підтвердження про присвоєння певної освіти, також воно повинно бути нотаріально завірено.


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Дозвіл на працевлаштування іноземця
Робота с документами
5000 грн

Що ви отримаєте:

  • послугу «під ключ»
  • контроль виконання замовлення
  • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Міжнародне право
Довідка податкового резидента
Довідка податкового резидента
від
 
1000
 
грн
Міжнародне право
Запрошення іноземця
Запрошення іноземця
від
 
1600
 
грн
Міжнародне право
Допомога в оформленні візи
Допомога в оформленні візи
Міжнародне право
Отримання ідентифікаційного коду для іноземця
Отримання ідентифікаційного коду для іноземця
від
 
1000
 
грн
Міжнародне право
Спонсорський лист
Спонсорський лист
Міжнародне право
Оформлення шлюбу з іноземцем
Оформлення шлюбу з іноземцем
від
 
1000
 
грн
  Показати всі