Запрошення іноземця на територію України
Щоб допомогти іноземцю потрапити в Україну, можна скласти спонсорський лист, який прискорить отримання візи в Україну з іншої країни. При цьому потрібно врахувати багато нюансів, які збільшать шанс на успішність процедури. Подібними питаннями займаються фахівці, які допоможуть швидко вирішити їх, заощадивши ваш час та гроші. Щоб вирішити своє питання – безкоштовно відправте заявку юристу, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Що таке запрошення для в'їзду в Україну
Дуже часто іноземці хочуть приїхати в Україну з різними цілями. В основному ці цілі пов'язані з відвідуванням родичів, друзів, а також бажанням вчитися в одному з престижних навчальних закладів країни, працювати в представницькій компанії, підвищувати кваліфікацію і набиратися досвіду. У всіх цих випадках потрібно спеціальний документ, який дозволить людині запросити іноземця в гості, а також оформити тимчасову візу і приїхати в країну для здійснення своїх бажань. Як оформити запрошення від фізичної особи для іноземця в Україну, що потрібно для цього підготувати, як відбувається вся ця процедура – дізнаємося далі.
Запрошення для в'їзду в Україну – це своєрідна заява, яку може написати громадянин України з метою допомоги людині з-за кордону потрапити в країну найближчим часом. Запрошення дає вагому підставу для отримання візи на тимчасове або навіть постійне проживання в країні. Якщо ви задалися цим питанням і шукайте, де робити запрошення для іноземця, то це не так складно, як здається, бо роблять його практично всі юридичні компанії або ж нотаріуси. У таких ситуаціях виконавець або сам резидент складає заяву і завіряє її нотаріально, щоб запросити іноземця до себе додому, для роботи в компанії, для будь-яких інших цілей. Якщо ви визначилися точно, що існує необхідність у запрошенні людини з-за кордону в Україну, необхідно розуміти як для себе, так і для загальної картини того, що відбувається, з чим ви можете зіткнутися при таких діях.
Оформлення запрошення для іноземців в Україну робиться для того, щоб він зміг отримати приватну або гостьову візу. Таким чином він зможе приїхати в Україну для здійснення тих чи інших дій. Найчастіше запрошення відправляється родичам, щоб ті змогли приїхати, провідати своїх рідних або взагалі змогли перебратися в країну для постійного проживання. Запрошення потрібно для кваліфікованих іноземних працівників, яких фірма хоче отримати собі в якості професійних кадрів.
Як відбувається процедура і скільки коштує запрошення в Україну
Вартість для такого типу заяви може плавати в залежності від нотаріуса чи фахівця, який візьметься робити його. В середньому ціна на оформлення запрошення для в'їзду іноземних громадян починається від 500 гривень.
Щоб пройти процедуру оформлення запрошення, знадобиться наступне:
- Щоб провести цю процедуру як від фізичної, так і від юридичної особи, не потрібно йти в Державну міграційну службу. Тепер достатньо написати заяву і звернутися з нею до нотаріуса, який завірить її, щоб вона отримала статус офіційного документа.
- Також потрібно принести з собою документи, зокрема паспорт. Копія паспорта прикріплюється до заяви. Документи можна передати не тільки особисто, але і по електронній пошті в консульство України.
- Далі йде перевірка документів заявника та іноземця.
- Якщо все в порядку, людина отримає запрошення для приїзду в країну або для отримання візи.
Які документи потрібні для того, щоб оформити запрошення в Україну для іноземця
Щоб зробити запрошення для в'їзду в Україну для фізичної особи, необхідно зібрати такі документи:
- заяву для оформлення запрошення;
- паспорт резидента;
- якщо заявник нерезидент і має посвідку на проживання, потрібно подати цей документ;
- якщо заявник іноземець, потрібно подати копію паспорта з перекладом;
- довідка з банку, яка свідчить, що у заявника достатньо коштів, щоб забезпечити проживання іноземного громадянина.
Щоб зробити запрошення для іноземця для юридичної особи, необхідні наступні документи:
- клопотання в письмовій формі від юр. особи, щоб оформити запрошення;
- виписка з Єдиного державного реєстру про справжність реєстрації фірми;
- паспорт керівника;
- копія паспорта з перекладом від керівника, який не є резидентом;
- інформація з банку про достатню кількість коштів для забезпечення іноземного особи.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка