Продовження терміну перебування в Україні
При закінченні терміну дії візи у іноземця є кілька варіантів, щоб залишитися в Україні. І один з них – це продовження терміну перебування. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Продовжити термін перебування в Україні для іноземця
Не завжди людині підвладна абсолютно будь-яка ситуація або проблема, яку вона могла би вирішити в той же момент. Виникають моменти і життєві труднощі, коли іноземному громадянину необхідно продовжити термін перебування в Україні, щоб вирішити свої проблеми і справи в повній мірі. На сьогоднішній день іноземні громадяни та люди, у яких немає громадянства в жодній країні, можуть перебувати на території України визначений термін по документам, які посвідчують їх особу, але тільки за умови, що такі документи пройдуть процедуру реєстрації, встановлені на законодавчому рівні. Є спеціальні правила перебування на території України: все залежить від того, яка у людини віза (а точніше тип); якщо ж безвізовий режим, то термін не може перевищити 90 днів. Але існують нюанси, які дозволять людині зробити продовження терміну перебування понад зазначений.
Продовжити термін перебування в Україні для іноземця – це легальний спосіб залишитися на території України після закінчення терміну дії її візи або після 90 днів перебування. При цьому в паспортному документі робиться штамп із зазначенням дати, до якої іноземному громадянину дозволили законно перебувати в Україні. Якщо ж він перетнув кордон, користуючись внутрішнім паспортом, то видається депозитний талон.
Навіщо потрібно продовження перебування в Україні
Для початку розберемося, що таке продовження терміну в Україні. Цей цікавий і в той же час дуже затребуваний процес, який виникає у безлічі людей, дає можливість отримати додатковий час на перебування в Україні особі з іноземним громадянством або без нього на рішення своїх потреб і життєвих ситуацій. Якщо підсумувати вищесказане, то якщо ви зібралися відвідати Україну і перебувати не більш 90 днів, вам не потрібні ніякі дозволи. Якщо ж ви перевищили терміни, а вам необхідно продовжити перебування в Україні, то потрібно серйозно і, найголовніше, швидко почати вирішувати проблему.
Порядок процедури продовження перебування в Україні
- Перше і найважливіше – це проконсультуватися у юриста, щоб зрозуміти з чого потрібно почати.
- Після консультації ви будете знати перелік документів, які необхідно зібрати для подачі.
- Наступний крок – це віднести всі зібрані документи до Міграційної служби і запустити процес.
На сьогоднішній день існує безліч компаній і фахівців, які надають таку послугу, як продовження реєстрації іноземних громадян в Україні, і роблять її під ключ, що зручно як для замовника, так і для виконавця.
Коли ви будете проводити процедуру або скористаєтеся допомогою фахівця, ви будете знати, що іноземці (або особи без громадянства) повинні знаходитися в Україні тільки на законних підставах. Існує 2 основних випадки, при яких громадяни інших держав вимагають продовження терміну перебування:
- наближення завершення терміну дії туристичної візи, а людині потрібно залишитися;
- громадяни країн, у яких з Україною діє безвізовий режим, хочуть залишитися довше, ніж на 90 діб.
Закон передбачає також екстрені випадки:
- у вас виник різкий потреба в госпіталізації або стаціонарному лікуванні;
- ви вагітні або на тому терміні, де необхідно народжувати і небезпечно здійснювати переїзди;
- у вас помер родич, і вам потрібно оформити спадщину;
- у вас є хворий родич, і ви – його остання надія;
- у вас є спеціальне завдання, яке доручило вам ваш уряд (ЗМІ);
- ви робите подачу документів на громадянство.
Необхідні документи, щоб продовжити перебування в Україні
Для продовження перебування в Україні необхідно наступне:
- заяву, яка і буде відправною точною;
- певні документи, які зможуть виступити в якості доказу, що вам потрібно продовжити термін перебування;
- оригінал і нотаріально завірений переклад паспорта;
- офіційно завірені підписом заявника копії всіх сторінок паспорта та міграційної карти;
- доказ у вигляді документа, що ваше фінансове становище може покрити всі витрати і час перебування, яке додатково вам буде потрібно;
- письмова угода від тих людей, кому належить житло, де ви будете перебувати;
- одне фото формату 3х4;
- квитанція про сплату державного мита.
У випадках, коли приймаюча сторона – юридична особа, необхідно додатково врахувати наступні документи:
- копія виписки з реєстру;
- завірена копія розпорядчого документа про призначення працівників, відповідальних за оформлення документів для іноземців.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка