Реєстрація іноземного представництва
Якщо у підприємця виникає бажання розширити сферу дій компанії на інші міста або країни, то для цього знадобиться зареєструвати представництво. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Реєстрація представництва в Україні
З метою розширення компанії, збільшення прибутку, пошуку нових клієнтів та партнерів підприємці створюють філії та представництва. Потрібно пам'ятати, що представництво іноземної компанії в Україні саме собою не може існувати, тому воно вимагає реєстрації. До того ж дуже складно зробити це, не маючи поняття в законодавстві тієї країни, де плануєш вести бізнес. Для цього є спеціальні люди, які допоможуть у відкритті представництва іноземної компанії та проведення всієї процедури під ключ.
Що таке реєстрацієя представництва в Україні, навіщо ця процедура потрібна і як проходить, які документи потрібно зібрати для успішного її завершення – далі у статті.
Що таке реєстрація іноземного представництва в Україні
Насамперед – це можливість для людей, які ведуть бізнес за кордоном, збільшити свій обсяг доходів компанії. Друга причина – це налагодження міжнародних зв'язків та просування компанії за рахунок впровадження своїх послуг та товарів на новому ринку збуту, оскільки реєстрація представництва в Україні при вході компанії на цей ринок дає величезний потенціал у разі маленької конкурентної складової.
Представництво – це окремий підрозділ, який знаходиться далеко від місця знаходження юридичної особи. Воно не є самостійною організацією, використовується лише для того, щоб розширити сферу дії компанії, яка його створила. Реєстрація іноземного представництва – це внесення до Реєстру юридичних осіб усієї інформації з подальшим отриманням печатки, постановою на облік платника єдиного податку. Також реєстрація представництв надає можливість отримати довідки статистики, електронний ключ, договір на відкриття банківського рахунку. Слід пам'ятати, що представництво не виконуватиме частину функцій юридичної особи, а здійснюватиме лише захист її інтересів.
Навіщо потрібне відкриття представництва іноземної компанії в Україні
Зазвичай компанії створюють і реєструють представництва юридичної особи в тому випадку, коли вони мають високий рівень доходу і можуть дозволити собі розширитися. При цьому головною метою відкрити представництво іноземної компанії в Україні для них є збільшення сфери діяльності та отримання більшого прибутку, а також заняття ніші у певній сфері на новому ринку. Варто пам'ятати, що представництво не може вважатися законним без процедури реєстрації. Щоб уникнути проблем із вищими інстанціями, необхідно провести цю процедуру вчасно.
Як відбувається реєстрація іноземних представництв в Україні
- Насамперед, підприємець має провести загальні збори засновників, після яких у нього на руках опиниться протокол усіх подій та винесених рішень.
- Відомості про представництво мають бути зафіксовані і у Статуті компанії – до нього вносяться необхідні зміни.
- Далі потрібно підготувати всі документи, необхідні процедури. Їх надсилають реєстратору.
- Інформація про представництво вноситься до Єдиного реєстру державних осіб.
- Після подання документів, реєструючі органи розглядають та виносять рішення протягом трьох днів. Після цього до Єдиного реєстру вноситься новий запис.
Необхідні документи для відкриття іноземного представництва в Україні
Для реєстрації представництва юридичних осіб необхідні такі документи:
- копія Статуту підприємства;
- рішення, взяте із протоколу зборів засновників;
- довіреність від керівника, якщо оформленням представництва займається уповноважена особа;
- договір про оренду приміщення, якщо необхідно;
- виписка про реєстрацію фірми.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка