Ліквідація філії підприємства
Протягом існування компанії у неї бувають як злети, так і падіння. У другому випадку може знадобитися ліквідувати філію або представництво з метою економії коштів. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Ліквідація філії підприємства в Україні
Робота підприємств не стоїть на місці – відбуваються зміни, розширюється сфера діяльності. Але трапляються випадки, коли необхідно припинити бігти, зупинитись і подивитися на роботу компанії щодо доцільності деяких моментів. Закриття філії може стати непростим рішенням для власника бізнесу. До того ж процедура ліквідації повинна проходити строго поетапно, щоб не прогаяти жоден з важливих моментів. Розглянемо, у яких випадках ліквідація філії необхідна, що потрібно для проходження цієї процедури, що включає комплект документів, інше.
Що таке ліквідація філії чи представництва
Ліквідація філії підприємства здійснюється за рішенням самого власника, якщо йдеться про добровільне закриття. Якщо ж суд визнав компанію банкрутом, ліквідація філії відбувається примусовим шляхом. При цьому відіграє роль те, який статус має філія – чи робить вона самостійні розрахунки, чи оплачує індивідуально страхові внески, чи існує у неї особистий баланс, інше.
Навіщо потрібна ліквідація філії чи організації
Ліквідацію філії організації може здійснити керівник компанії за власним бажанням, якщо вважає за необхідне. Якщо фірма не здатна сплатити серйозні борги, отримує статус банкрутства, то закриття філії стає необхідністю. В основному це трапляється з причин, коли компанія не може провести обов'язкові платежі на 100%, і тому вирішує продати філію, щоб сплатити борги.
Як відбувається ліквідація філії юридичної особи
Щоб провести закриття філії юридичної особи за всіма правилами, потрібно:
- Підготувати документи, серед яких обов'язково має бути рішення власників щодо ліквідації. Рішення зазвичай виноситься на засіданні, після якого до вищих органів можна буде подати протокол, де вся інформація про проведення зборів ретельно зафіксована.
- Далі необхідно запросити податкову інспекцію, фіскальну комісію щодо перевірок філії.
- Власник повинен закрити банківський рахунок, якщо йдеться про філію, яка має окремий баланс.
- Завершальним моментом буде запис ЄДРПОУ про те, що філії більше не існує.
Які документи потрібні для закриття філії юридичної особи
Щоб процес ліквідації пройшов швидко і без будь-яких затримок, потрібно заздалегідь підготувати такі документи:
- довідка про запис у ЄДРПОУ, про створення філії;
- документ, що підтверджує реєстрацію та легальну роботу організації;
- протокол після наради співвласників компанії, де ухвалювалося рішення про те, що філію необхідно закрити;
- індивідуальний статут філії.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка