Реєстрація філії
При зростанні доходів компанії практично у кожного підприємця виникає бажання розширити її для збільшення кількості клієнтів, доходів, виробленої продукції і т.д. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Створення філії юридичної особи в Україні
Бажання збільшувати прибуток мотивує багатьох бізнесменів на те, щоб розширювати свою сферу діяльності. Зазвичай, такий хід дає позитивний результат: приваблює нових клієнтів, підвищує статус компанії. При розширенні підприємства виникає потреба створювати додаткові відділи, інколи ж – цілі філії. Незважаючи на те, що фірма вже проходила реєстрацію та має законну основу на існування, діяльність, здійснення купівлі-продажу, створення нової продукції, філію потрібно реєструвати окремо. Як пройти процедуру, що для цього потрібно зробити, які документи зібрати – далі в статті.
Що таке реєстрація філії компанії
Реєстрація філії підприємства дає можливість розширити фірму на законних підставах, почати використовувати додаткові можливості отримання прибутку. Зазвичай відкриття філії потребують компанії, які вже мають високий рівень доходу, бажають вкласти кошти у щось суттєве, що підвищить їх рівень, дозволить заробляти ще більше. Як і будь-яке підприємство, філія потребує проходження процедури реєстрації.
Навіщо реєструвати філію юридичної особи
Громадянин України має повне право провадити підприємницьку діяльність. Для цього лише необхідно досягти віку 18 років. Щоб вести бізнес законно, необхідно пройти як обов'язкову реєстрацію філії, так і компанії в цілому. У найгіршому випадку бізнес можуть швидко закрити, а власник зазнає величезних збитків, діючи нелегально.
Як відбувається відкриття філії юридичної особи
Щоб зареєструвати філію, підприємець має:
- Провести збори засновників, де ухвалять рішення про розширення компанії.
- Усі нюанси зборів будуть вписані до протоколу.
- Відомості про нову філію мають бути у Статуті підприємства, тому створюється новий Статут, або вносяться зміни до старого.
- Якщо ж процедуру реєстрації проходитиме не директор, а будь-який інший співробітник, йому створюється доручення від імені керівника.
- Далі потрібно зібрати всі документи, що передаються реєстратору.
- Якщо документи відповідають нормам, протягом 3 днів до ЄДР (Єдиного державного реєстру) вписується інформація про появу нової філії.
- Після цього дані надсилаються до податкової інспекції, Пенсійного фонду, органів статистики.
Необхідні документи для відкриття філії компанії
Щоб пройти реєстрацію філії компанії, треба подбати про збір пакету документів, до якого входить таке:
- відомості з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
- паспорт керівника;
- ідентифікаційний код керівника;
- протокол про проведення зборів засновників;
- Статут із усіма внесеними змінами.
Для іноземця додатково:
- паспорт із українським перекладом, завірений нотаріально;
- вид на проживання;
- дозвіл на офіційне працевлаштування.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка