Приватне підприємство (ПП)

Ліквідація ПП

Реєстрація приватного підприємства займає набагато менше зусиль та часу, ніж ліквідація ПП. Це складна процедура із низкою своїх нюансів, які необхідно передбачити. Подібними питаннями займаються фахівці, які допоможуть швидко вирішити їх, заощадивши ваш час та гроші. Щоб вирішити своє питання – безкоштовно відправте заявку юристу, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Ліквідація ПП
5000
грн
Замовити

Як відбувається закриття ПП в Україні

Якщо на момент реєстрації ви з якихось причин не зовсім розуміли, що ви реєструєте, але настав момент і необхідно провести закриття приватного підприємства, то розберемо детально, що таке ФОП і ПП в турбо режимі. Перше і найголовніше, що необхідно розуміти, що ФОП – це вид діяльності однієї особи, в той же час ПП – це коаліція з кількох осіб, в тому числі і юридичних. Яка ж відповідальність у ФОП і ПП? Перший в свою чергу несе відповідальність своїм майном, а його «зведений брат» ПП, в разі чого, несе відповідальність в особі розмірів внесків до його статутного фонду. Інший відмітний момент – це те, що ФОП сам по собі і сам вирішує, що і як робити, а ПП регулюється через призначеного керівника або колегіально. Ну і останній момент полягає в тому, що ФОП набагато простіше оформити і ліквідувати, на відміну від ПП, так як в останньому необхідно пройти всілякі кола бюрократичного пекла і зібрати масу документів.

Що потрібно для закриття ПП

Закриття ПП в Україні стає можливим за рішенням власників та допускається за умови відсутності боргів перед бюджетом і державними фондами. Як правило, ліквідація тягне проведення ряду перевірок: Пенсійного Фонду України, фіскальної служби тощо. Це форма припинення господарської діяльності юридичної особи без переходу його зобов'язань і прав до інших осіб, на відміну від реорганізації. Внутрішній порядок ліквідації повинен бути передбачений установчими документами. В іншому випадку організації можуть відмовити в державній реєстрації. Можливість добровільно закрити ПП в Україні дає гарантований захист від податкового органу, адміністративної або кримінальної відповідальності за наслідки діяльності підприємства. Адже податки, рахунки та платіжні повідомлення можуть надходити на юридичну адресу підприємства з запізненням. За кілька років запізнілі платежі обростають відсотками або пенею. В результаті власник може дізнатися, що в організації накопичилися борги на досить значну суму.

Закрити ПП в Україні стало простіше

Ситуація із закриттям такої форми, як приватне підприємство до 2017 року в Україні була м'яко кажучи не простою і вимагала певних знань, нервів і часу, яких часто буває дуже мало. Як і до цього основним регулятором такого роду дій виступає закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців», але з деякими змінами. Сама видима різниця в процедурі – це помітне спрощення самого процесу і позбавлення від безлічі бюрократичних моментів, які раніше ускладнювали цю процедуру. До таких змін можна віднести те, що людині більш не потрібно при закритті ПП за своєю ініціативою йти до інспектора і просити провести перевірку для отримання довідки. Досить того, що на всі планові перевірки та запити ви відреагуєте вчасно. Але щоб реально переконається, що у вас все йде так як потрібно, бажано пройти в податкову і особисто переконатися, що знаходиться в звірках розрахунків за вашими платежами і вчасно подати звіти. У питаннях такого роду необхідно консультуватися і звертатися за допомогою до фахівців, які не перший день проводять цю процедуру. На даний момент багато компаній і фахівців надають послуги щодо закриття ПП, і щоб зробити все правильно і зберегти час і ресурси, бажано як мінімум проконсультуватися, а краще скористатися їхньою допомогою.

Порядок ліквідації НП в Україні

Щоб почати цей процес необхідно ознайомитися з алгоритмом дій при процедурі закриття приватного підприємства в Україні:

  1. Ухвалення засновниками (учасниками) рішення про ліквідацію підприємства.
  2. Надання рішення державного реєстратора.
  3. Надання документів щодо ліквідації в податковий орган.
  4. Закриття банківських рахунків.
  5. Проведення перевірок (при необхідності).

Необхідні документи, щоб закрити ПП в Україні

Щоб правильно виконати закриття приватного підприємства подаються такі документи:

  • заяву на реєстрацію припинення підприємницької діяльності від фізичної особи;
  • оригінал паспорта;
  • нотаріальну довіреність, якщо документи подає представник.


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Ліквідація ПП
Онлайн-супровід
5000 грн

Що ви отримаєте:

  • послугу «під ключ»
  • контроль виконання замовлення
  • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Бізнес
Реєстрація ПП
Реєстрація ПП
~ 3100
 
грн
Бізнес
Перереєстрація ПП
Перереєстрація ПП
~ 2750
 
грн
  Показати всі