Витребування майна з чужого незаконного володіння
Якщо будь-яке майно людини незаконно привласнили, це можна оскаржити юридичним шляхом. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Витребування майна з чужого незаконного володіння»
При наявності того чи іншого майна власник не завжди ним користується повною мірою. Іноді він передає його іншим людям для тимчасового користування, використовуючи при цьому складання договору. Це стосується оренди приміщень, транспорту, обладнання, іншого. Але бувають випадки, коли майно начебто перестає належати власнику, і це відбувається без його волі. Так трапляється через створення недійсної угоди або інших шахрайських дій, із-за яких людина позбавляється своїх речей. Тому витребування майна з незаконного володіння третіми особами – важлива процедура, що дозволяє повернути те, що належить власнику. Розглянемо, як вона проходить та які документи потрібно зібрати для успішного завершення справи.
Що таке витребування майна з чужого незаконного володіння
Витребування майна з незаконного володіння – процедура, на яку має право будь-який власник квартири, рухомого майна, техніки та речей. Він може вдаватися до неї необмежену кількість разів. Підставою для витребування може послужити те, що майно переходить до іншої людини без згоди на те власника.
Навіщо потрібно витребування майна з чужого незаконного володіння
Процедура витребування майна потрібна в декількох випадках:
- крадіжка майна;
- махінації, внаслідок яких матеріальні цінності перейшли у володіння до шахраїв;
- втрата цінних речей, після чого ними почали володіти інші люди – адже навіть, якщо предмет загубився, це не означає, що власник втрачає на нього всі права;
- був застосований обман, шантаж або інші схеми зловмисників, які насильницьким шляхом змусили підписати ті чи інші папери, угоди, договори, передаючи чуже майно у володіння собі.
Як відбувається витребування майна з чужого незаконного володіння
Витребування майна – процес, який проходить в кілька нескладних етапів:
- Написання заяви в суд. При виникненні непорозумінь щодо майна потрібно написати заяву до районного суду. Бажано в той, який знаходиться недалеко від місцезнаходження майна, особливо, якщо мова йде про нерухомість. У тексті заяви докладно описується ситуація, як було втрачено майно, там же вказуються докази права на власність, прописується вимога повернення майна власнику. Додаються документи, які неодмінно підтвердять слова власника.
- Ведення справи в суді. Позивач висуває звинувачення і надає вимоги на підставі фактів. Суддя слухає обидві сторони і вирішує, спираючись на документи, надані позивачем, кому по праву належить спірне майно.
- Вирок суду. Якщо вищі органи вирішили справу на користь позивача, то своє майно можна забрати протягом 3 років і відновити на нього право.
Які документи потрібно зібрати для витребування майна з чужого незаконного володіння
Для успішного ведення справи потрібно зібрати наступні документи:
- паспортні дані позивача, його ІПН;
- стандартна виписка з Єдиного державного реєстру про реєстрацію квартири, бізнесу, іншого майна;
- договір купівлі-продажу квартири, приміщення, будівлі або ж чеки на покупку того чи іншого дрібного майна;
- довіреність на право продажу нерухомості, транспорту і т. д.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка