Порушення прав власності

Адвокати з прав власності

Правопорушення: порушення недоторканності житла; шахрайство; крадіжка; незаконне привласнення знайденого майна та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо порушення прав майнової власності
1600
грн
Замовити

Послуга адвоката з права власності

Кожен має повне право розпоряджатися своїм майном і бути впевненим, що воно залишиться в цілості. Але часто внаслідок шахрайських, злодійських дій люди позбавляються того, що їм належить. Що таке порушення прав майнової власності, які види порушення є і які покарання за них бувають – далі.

Які питання вирішує юрист з прав власності

Порушення прав майнової власності – це крадіжка, шахрайські дії, впровадження на чужу територію з злочинними цілями, пред'явлення загроз майну, а також виконання цих загроз. Тягне тяжкі наслідки для майна, а іноді для життя і здоров'я власника.

Досудове врегулювання при порушенні прав майнової власності

Якщо злочинець зізнався в своїй помилці, повернув зіпсоване майно, виплатив компенсацію до судового втручання, і це було з його боку перший раз – суд не потрібен. Але в разі, коли злочинець переховується, відмовляється визнавати провину, не обійтися без юридичного втручання.

Класифікація та наслідки порушень прав майнової власності

 1. Порушення недоторканності житла. Покарання: обмеження волі до 3 років, виправні роботи до 2 років, штраф 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів. Це виселення на незаконних підставах, обшук, огляд житла.
 2. Крадіжка. Покарання: виправні роботи до 2 років, штраф 1-3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, обмеження волі до 5 років, арешт до 6 місяців, громадські роботи на 80-240 годин. Крадіжка, вчинена у великих розмірах – позбавлення волі 5-8 років. Таємне викрадення майна.
 3. Грабіж. Покарання: громадські роботи на 120-240 годин, арешт до 6 місяців, штраф на 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів, позбавлення волі до 4 років, виправні роботи до 2 років. Відкрите викрадення майна.
 4. Розбій. Покарання: позбавлення волі на 3-7 або 7-10 років в залежності від ступеня винності. Викрадення майна поряд з насильством, діями, які несуть небезпеку для життя.
 5. Шахрайство. Покарання: виправні роботи до 2 років, штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів, обмеження волі до 3 років. Викрадення майна шляхом втирання в довіру, використання обманних шляхів.
 6. Розтрата майна на роботі. Покарання: виправні роботи до 2 років, позбавлення, або обмеження волі до 4 років, штраф 2-5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, відібрання права займати свою посаду до 3 років. Відбувається зловживання своїми службовими повноваженнями.
 7. Збиток майну шляхом шахрайства. Покарання: виправні роботи до 2 років, штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів, арешт до 6 місяців. Завдається шкода майну внаслідок обману, або ж зловживання довірою.
 8. Незаконне привласнення знайденого майна. Покарання: громадські роботи до 240 годин, арешт до 6 місяців, також штраф на 100-150 неоподатковуваних мінімумів доходів, виправні роботи до 2 років. Стосується чужого майна, скарбу, який має особливу культурну чи історичну цінність.
 9. Загроза знищення чужого майна. Покарання: громадські роботи на 60-120 годин, штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів, арешт до 6 місяців, виправні роботи до 1 року. Злочинці можуть загрожувати вчиненням підпалу або вибуху.
 10. Знищення майна по недбалості. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 3 років, виправні роботи до 2 років. Тягне загибель людей або нанесення шкоди здоров'ю.
 11. Невиконання обов'язків щодо охорони майна. Покарання: громадські роботи на 120-240 годин, штраф на 1-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, позбавлення або обмеження волі до 2 років.
 12. Придбання, продаж майна, отримане шахрайським шляхом. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 3 років, арешт до 6 місяців. Стосується майна без ознак легалізації.

Посилання на першоджерело

Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):

Дізнатись більше про кримінальний процес


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо порушення прав майнової власності
Комплексна консультація
1600 грн

Що ви отримаєте:

 • вивчення документів та детальний аналіз проблеми
 • рекомендація шляхів вирішення питання
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Послуги адвоката
Порушення авторських прав
Порушення авторських прав
~ 3650
 
грн
  Показати всі