Адвокати з прав власності
Правопорушення: порушення недоторканності житла; шахрайство; крадіжка; незаконне привласнення знайденого майна та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Послуга адвоката з права власності
Кожен має повне право розпоряджатися своїм майном і бути впевненим, що воно залишиться в цілості. Але часто внаслідок шахрайських, злодійських дій люди позбавляються того, що їм належить. Що таке порушення прав майнової власності, які види порушення є і які покарання за них бувають – далі.
Які питання вирішує юрист з прав власності
Порушення прав майнової власності – це крадіжка, шахрайські дії, впровадження на чужу територію з злочинними цілями, пред'явлення загроз майну, а також виконання цих загроз. Тягне тяжкі наслідки для майна, а іноді для життя і здоров'я власника.
Досудове врегулювання при порушенні прав майнової власності
Якщо злочинець зізнався в своїй помилці, повернув зіпсоване майно, виплатив компенсацію до судового втручання, і це було з його боку перший раз – суд не потрібен. Але в разі, коли злочинець переховується, відмовляється визнавати провину, не обійтися без юридичного втручання.
Класифікація та наслідки порушень прав майнової власності
- Порушення недоторканності житла. Покарання: обмеження волі до 3 років, виправні роботи до 2 років, штраф 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів. Це виселення на незаконних підставах, обшук, огляд житла.
- Крадіжка. Покарання: виправні роботи до 2 років, штраф 1-3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, обмеження волі до 5 років, арешт до 6 місяців, громадські роботи на 80-240 годин. Крадіжка, вчинена у великих розмірах – позбавлення волі 5-8 років. Таємне викрадення майна.
- Грабіж. Покарання: громадські роботи на 120-240 годин, арешт до 6 місяців, штраф на 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів, позбавлення волі до 4 років, виправні роботи до 2 років. Відкрите викрадення майна.
- Розбій. Покарання: позбавлення волі на 3-7 або 7-10 років в залежності від ступеня винності. Викрадення майна поряд з насильством, діями, які несуть небезпеку для життя.
- Шахрайство. Покарання: виправні роботи до 2 років, штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів, обмеження волі до 3 років. Викрадення майна шляхом втирання в довіру, використання обманних шляхів.
- Розтрата майна на роботі. Покарання: виправні роботи до 2 років, позбавлення, або обмеження волі до 4 років, штраф 2-5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, відібрання права займати свою посаду до 3 років. Відбувається зловживання своїми службовими повноваженнями.
- Збиток майну шляхом шахрайства. Покарання: виправні роботи до 2 років, штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів, арешт до 6 місяців. Завдається шкода майну внаслідок обману, або ж зловживання довірою.
- Незаконне привласнення знайденого майна. Покарання: громадські роботи до 240 годин, арешт до 6 місяців, також штраф на 100-150 неоподатковуваних мінімумів доходів, виправні роботи до 2 років. Стосується чужого майна, скарбу, який має особливу культурну чи історичну цінність.
- Загроза знищення чужого майна. Покарання: громадські роботи на 60-120 годин, штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів, арешт до 6 місяців, виправні роботи до 1 року. Злочинці можуть загрожувати вчиненням підпалу або вибуху.
- Знищення майна по недбалості. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 3 років, виправні роботи до 2 років. Тягне загибель людей або нанесення шкоди здоров'ю.
- Невиконання обов'язків щодо охорони майна. Покарання: громадські роботи на 120-240 годин, штраф на 1-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, позбавлення або обмеження волі до 2 років.
- Придбання, продаж майна, отримане шахрайським шляхом. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 3 років, арешт до 6 місяців. Стосується майна без ознак легалізації.
Посилання на першоджерело
Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):
- Стаття 162. Порушення недоторканності житла
- Стаття 185. Крадіжка
- Стаття 186. Грабіж
- Стаття 187. Розбій
- Стаття 190. Шахрайство
- Стаття 191. Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем
- Стаття 192. Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою
- Стаття 193. Незаконне привласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї
- Стаття 194. Умисне знищення або пошкодження майна
- Стаття 195. Погроза знищення майна
- Стаття 196. Необережне знищення або пошкодження майна
- Стаття 197. Порушення обов'язків щодо охорони майна
- Стаття 198. Придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного кримінально протиправним шляхом
Дізнатись більше про кримінальний процес
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка