Захист майнових прав
Переглядів:489
Пошукових запитів:370
Середня ціна: ~ 6250 грн

Визнання права власності на майно

Часом деяке майно, яке як би є чиєюсь власністю, можуть присвоїти треті особи, а встановити справжнього власника можна тільки за допомогою судового розгляду. В такому випадку замовивши послугу визнання права власності, рішення суду буде на вашому боці.

Про послугу «Визнання права власності на майно»

Визнання прав власності на особисте майно є частою причиною судових розглядів. У багатьох людей виникають суперечки між собою щодо того, хто володіє тим чи іншим майном. Через це виникають критичні ситуації, в яких не обійтися без грамотного фахівця, що допоможе вирішити питання, виявити правих і винуватих, відновити справедливість. Розглянемо, що собою являє визнання прав власності на майно, навіщо потрібна ця процедура, як вона відбувається – які етапи треба пройти, щоб досягти успіху.


Що таке визнання прав власності на майно

Визнання прав власності на володіння майном є необхідною процедурою в разі виникнення суперечок щодо того, хто справжній господар тієї чи іншої речі, транспортного засобу, технічного пристрою або нерухомості. Будь-який предмет або інше майно, яке набуває людина на чесних підставах, є його законною власністю – про це слід пам'ятати.


Навіщо потрібне визнання прав власності на майно

Без визнання прав власності можна втратити майно, на яке претендують з тих чи інших причин інші люди. Спори виникають як між партнерами бізнесу, співробітниками, співвласниками компанії, так і між членами сім'ї, які хочуть розділити майно або забрати собі те, що вони вважають по праву своїм. Процедура визнання, здійснювана через суд, вирішує всі проблеми і зупиняє суперечки.

Людина може подати позов для визнання права власності, якщо інші люди оскаржують це право. Також це має місце в разі втрати документа, який свідчить про належність того чи іншого предмета або об'єкта людині.


Як відбувається визнання прав власності на майно

  1. Для того щоб відстояти свої права на володіння тим чи іншим об'єктом, потрібно подати заяву в суд. Це стосується і підприємців, і людей, які не займаються бізнесом.
  2. У заяві повинна йти мова про успадковане майно, передачу об'єкта, його реєстрацію, а також визнання об'єкта власністю. При цьому потрібно сплатити державне мито для розгляду заяви.
  3. Заява подається до суду за фактичним місцем проживання або місцем реєстрації відповідача.
  4. Сам процес визнання проводиться в позовному порядку. На суді повинні бути присутніми як відповідач, так і сам позивач.
  5. Орган державної влади може примусити відповідача відмовитися від своїх домагань на майно, вимагати розірвання договору, довести недійсність договору, примусити віддати майно законному власнику, інше.


Необхідні документи для визнання прав власності на майно

Для здійснення послуги потрібні такі документи:

  • виписка з Державного реєстру майнових прав – там вказано, хто є власником нерухомості;
  • договір про купівлю-продаж будинку, ділянки, заводу, іншого майна;
  • договір оренди;
  • квитанція про те, що все ЖКГ-послуги були сплачені (у випадку нерухомого майна);
  • свідоцтво з органів місцевого самоврядування про право власності.


Цікавий факт про визнання прав власності на майно

Потрібно пам'ятати про те, що навіть успішне визнання прав власності не робить людину власником в повному розумінні цього слова. Для того щоб було підтвердження права власності, потрібно його зареєструвати на державному рівні. Суд лише підтверджує існуюче право або дає дозвіл на придбання цього права, але далі обов'язково повинна слідувати реєстрація.

  Обрати спеціаліста
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Захист прав
Витребування майна з чужого незаконного володіння
Витребування майна з чужого незаконного володіння
  Показати всі
Новини по темі
Новини, пов'язані з даною послугою
Заявка
Оберіть послугу
Оберіть одну з послуг даного юриста