Відшкодування заподіяної майну шкоди
При нанесенні шкоди майну людини це питання можна вирішити мирним шляхом – матеріальним відшкодуванням. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Відшкодування заподіяної майну шкоди»
Іноді трапляється таке, що працівник ненавмисно може зіпсувати якусь річ на роботі. Також звичайна людина може принести неприємності іншій, завдавши їй збитків – через незнання або ж спеціально. У тому чи іншому випадку людина зобов'язана виплатити моральну шкоду в сумі вартості майна, яке було зіпсовано. Як відбувається процес відшкодування заподіяної майну шкоди, що потрібно про це знати і які документи підготувати, можна прочитати далі.
Що таке відшкодування заподіяної майну
Відшкодування заподіяної майну шкоди – необхідна процедура, яку повинна пройти людина, яка пошкодила будь-яке майно: обладнання, товар, особисті речі. У суму входить не тільки фактична вартість майна, яке тепер непридатне для використання, але також і інші додаткові витрати, на які довелося піти постраждалій стороні. Сюди входить і упущений прибуток, який могла б отримати постраждала сторона. Виплата фінансів регулюється Законом, а сам процес може пройти в добровільному порядку, коли винуватець погоджується з тим, що він заподіяв збиток, або ж в примусовому – у разі незгоди винного відповідати за свій вчинок.
Навіщо потрібно відшкодування заподіяної майну шкоди
Відшкодування вартості втраченого майна має місце в разі повного знищення предмета або ж його часткового пошкодження, а також інших збитків, яке понесла особа, щоб привести об'єкт в робочий стан. Повинність людини – виплатити повну суму для відшкодування збитку, адже в цьому випадку Закон буде однозначно на боці потерпілого.
Як відбувається відшкодування заподіяної майну шкоди
- Людина, яка завдала шкоди майну, може виплатити належну суму, купити аналогічну річ або ж своїми силами і засобами виправити те, що було пошкоджено. Якщо людина не згодна зробити це добровільно – суд примусить її виконати свій обов'язок.
- Для цього постраждалій стороні потрібно написати заяву з повним зазначенням, що саме було пошкоджено, як і коли це сталося. Також бажано надати чеки або інформацію з магазину про вартість майна.
- Під час судового процесу свідки повинні розповісти про подію.
- Після закінчення справи суд винесе рішення про те, що працівник зобов'язаний виплатити певну суму, а також відшкодувати всі супутні збитки.
Необхідні документи для відшкодування заподіяної майну шкоди
Для відшкодування вартості зіпсованого майна потрібно підготувати такі документи:
- паспорт особи, яка зазнала збитків;
- договір купівлі-продажу, якщо мова йде про приміщення або квартиру;
- кредитний договір;
- виписка з Єдиного державного реєстру, яка свідчить про те, що майно було зареєстровано за всіма правилами;
- банківські квитанції або довідка з податкової про своєчасну сплату всіх внесків і податків;
- чек на придбання того чи іншого майна, інше.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка