Договори управління власністю

Оформлення договору позики у нотаріуса

За бажання оформити договір позики слід розуміти, що це складна процедура з низкою своїх нюансів, які потрібно передбачити. Подібними питаннями займаються нотаріуси, які допоможуть швидко вирішити їх, заощадивши ваш час та гроші. Щоб вирішити своє питання – безкоштовно відправте заявку нотаріусу, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Договір позички
5000
грн
Замовити

Що таке нотаріальне оформлення договору позики

Таке поняття, як позика – дуже універсальний і в той же час типовий метод кредитування з певними зобов'язаннями. На сьогоднішній день на законодавчому рівні даний тип договору визначається, як цивільний договір, за яким одна сторона має можливість передати у власність грошові кошти або майно другій стороні, але друга сторона, яка приймає це, зобов'язана виконувати певні умови договору у встановлені терміни.

На відміну від договорів купівлі-продажу або дарування, право власності, як нотаріальна позика не переходить. Відбувається тільки передача речей у тимчасове користування, але розпоряджатися ними (наприклад, продати) користувач не може. Безкоштовність – ключова відмінність позики від оренди.

Такий вид процедур, як нотаріальний договір позики – це процедура документування договірних правовідносин, що регулюються Цивільним кодексом, за умовами які позикодавець передає або зобов'язується передати користувачеві річ для безоплатного користування протягом певного терміну.

У ролі позикодавця можуть виступати юридичні або фізичні особи. Форма договору позики та необхідність її нотаріального посвідчення залежить від сторін і предмета договору.

Навіщо потрібно нотаріальне завірення позики

Ніколи не існує стовідсоткової гарантії, що людина, навіть якщо вона є близьким родичем, поверне надане їй в користування майно. До того ж, без укладення нотаріального договору позики, дане майно (наприклад, автомобіль) потрібно буде самостійно обслуговувати, і підтримувати в належному стані, що вимагає певних витрат.

Договір позики між юридичними особами або між фізичною та юридичною особою повинен полягати в письмовій формі. Обов'язковому письмовому оформленню та посвідчення нотаріусом також підлягають договори позики будівель і інших капітальних споруд або їх окремих частин; транспортних засобів (ТЗ), якщо хоча б однією зі сторін виступає фіз. особа (крім самохідних наземних ТЗ).

Який порядок оформлення договору позики у нотаріуса

 1. Спочатку, щоб виконати оформлення позики у нотаріуса, необхідно провести оцінку і огляд майна, яке людина буде брати в борг, щоб переконатися, що з ним немає ніяких проблем.
 2. Наступний етап – це розробка самого проекту договору узгодження всіх нюансів і терміну позики. Робиться це для того, щоб в подальшому не було непорозуміння між учасниками угоди, а було чітке узгодження у всіх моментах угоди.
 3. Далі необхідно обговорити і узгодити всі пункти договору і надалі, якщо всіх все влаштувало, підписати його.
 4. Щоб убезпечити обидві сторони, наступне, що потрібно зробити – це посвідчення договору позики у нотаріуса.
 5. І завершальний етап – це оформлення акту прийому-передачі майна, щоб зафіксувати в якому вигляді, стані і кількості передалося певне майно.

Необхідні документи для оформлення договору позики

Що ж з приводу документів які необхідні для даної процедури:

 • найперше і найважливіше – це документи, які можуть ідентифікувати першу і другу сторону угоди: позикодавця і користувача;
 • далі йдуть документи, які відносяться до переданому майну: технічний паспорт, свідоцтво про право власності на житло і т.д .;
 • наступний документ – це акт огляду майна та акт оцінки його вартості на даний момент;
 • і завершальний документ – це акт прийому-передачі майна.


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Договір позички
Робота с документами
5000 грн

Що ви отримаєте:

 • послугу «під ключ»
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Послуги нотаріуса
Договір найму, оренди, суборенди
Договір найму, оренди, суборенди
~ 5700
 
грн
Послуги нотаріуса
Договір управління
Договір управління
~ 7000
 
грн
  Показати всі