Адвокатський запит
Під час судових розглядів часто буває необхідна додаткова інформація по справі, щоб поліпшити ситуацію тієї чи іншої сторони. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Офіційний запит адвоката в Україні
У кримінальних справах на судових розглядах дуже часто потрібна якісна юридична допомога як постраждалій стороні, так і людині, яка випадково або навмисно скоїла злочин. Кращим виходом буде звернутися до адвоката, який розгляне усі нюанси ситуації і, маючи чимало повноважень, зробить все можливе, щоб допомогти, пом'якшити покарання або ж домогтися повноцінної компенсації завданих збитків. Нерідко фахівець відправляє запит для отримання тієї чи іншої інформації. Що таке адвокатський запит, навіщо він потрібен, які нюанси подачі існують, чи потрібні спеціальні документи для виконання послуги – про це далі.
Що таке адвокатський запит: вартість та нюанси
Це особливе звернення адвоката, створене в письмовій формі. Це звернення, як правило, направляється до органів місцевого самоврядування або державної влади, в різні державні установи та підприємства. Адвокатський запит, ціна на який залежить від складності його оформлення, може бути поданий, наприклад, в такі установи:
- в поліцію;
- в МРЕО;
- в суд (в кримінальному провадженні);
- в лікарню;
- до банку;
- до БТІ;
- в ТЦК або до військової частини.
У зверненні вказується прохання про надання тієї чи іншої необхідної інформації для успіху в допомозі клієнту. Також спеціаліст може відправити запит для отримання копій документів, які знадобляться йому для більш глибокого вивчення ситуації. При цьому існують певні вимоги щодо коректного оформлення: Адвокатський запит (зразок).
Якщо відповідати на питання скільки коштує адвокатський запит (Україна), то як було вказано вище, ціна варіюється в залежності від складності (800 грн. – 2000 грн.)
Навіщо він потрібен
Він потрібен для того, щоб поліпшити якість юридичної послуги. Завдяки письмовим зверненням, фахівець зможе швидше сформувати доказову базу, отримати всі потрібні документи для того, щоб результат його роботи в кінцевому підсумку виявився позитивним. Подача цього офіційного звернення прискорює отримання інформації, а також копій документів – відмова на адвокатський запит, неповна чи неточна відповідь карається Законом.
Як здійснюється його подача
Подача має такі нюанси:
- Спеціаліст створює звернення таким чином, щоб воно не було схоже на прохання отримати консультацію. Воно повинне бути обґрунтованим, зрозумілим, не мати двозначних фраз. У ньому обов'язково зазначається повне ПІБ посадової особи, кому направляється звернення, а також назва організації.
- Органи влади або посадові особи, котрим було відправлено запит, повинні протягом 5 днів відповісти – надати запрошену інформацію або ж документи (відповідь на адвокатський запит).
- Якщо потрібен величезний обсяг інформації, або ж потрібно зібрати чималу кількість даних, термін розгляду за законній підставі подовжується до 20 днів.
- Якщо спеціаліст вимагає копії документів більше 10 сторінок, він повинен заплатити за витрати на друк.
Необхідні документи для подачі
Для грамотної подачі фахівець повинен підготувати такі документи:
- завірена копія свідоцтва, що дає право займатися професійною адвокатською діяльністю;
- ордер – письмовий документ, який підтверджує повноваження фахівця надавати юридичну поміч;
- доручення уповноваженого органу на надання правової допомоги.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка