Повернення з-за кордону під час війни
Війна

Повернення з-за кордону під час війни

Війна
Дата публікації:
12 квітня 2022
Переглядів:
129
Автор:
Lawly
Військовозобов'язані повинні будуть повернутися в Україну з-за кордону

Примусове повернення додому

У Верховній Раді України було зареєстровано законопроект № 7265, який вносить поправки до Кримінального кодексу України та закону про воєнний стан. Дані нововведення розроблено на період воєнного стану та надзвичайних ситуацій на території України.

Законопроект пропонує запровадити кримінальну відповідальність з позбавленням волі на 5-10 років за неповернення з-за кордону під час воєнного стану людей призовного віку від 18 до 60 років. З моменту оголошення військового стану або надзвичайного стану протягом 15 днів громадяни повинні повернутися з-за кордону до України. Нововведення також стосується посадових осіб, які працюють на державній службі: члени Кабінету Міністрів, керівники органів державної влади та їх заступники, депутати Ради, сільські, селищні, міські голови, працівники правоохоронних органів, судді, судді Конституційного Суду України, прокурори, які перебувають за за межами України, за відсутності поважних причин.

Відстроченням або аргументованою відмовою від повернення в Україну можуть бути:

  • заборона на виїзд із країни перебування;
  • стихійні лиха;
  • катастрофи;
  • аварії;
  • відрядження;
  • перебування на стаціонарному лікуванні або інші обставини, що перешкоджають виїзду із країни перебування.

На нашому сайті ви можете знайти спеціаліста, який допоможе вам у вирішенні міграційних питань, а також підкаже, як і де стати на облік біженцям з України.

Запропоновані послуги
Запропоновані юристи