Мобілізація працівників на час війни
Війна

Мобілізація працівників на час війни

Війна
Дата публікації:
19 квітня 2022
Переглядів:
791
За мобілізованим працівником зберігаються усі соціальні гарантії

Дії мобілізованих працівників

При отриманні повістки та вступі на військову службу працівник повинен подати до свого відділу кадрів на роботі, повістку з територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Це необхідно для того, щоб працівника внесли до мобілізаційних списків на його місці роботи, тим самим зберігши його місце роботи та гарантовані виплати. Кадровий відділ веде облік таких співробітників, та в табелях відвідування проставляє відповідні позначки. Обов'язково під час подання повістки до кадрового відділу переконайтеся, що на її копії проставлено позначку про прийняття повістки (це необхідно для захисту працівника від незаконного звільнення). Після подачі повістки отримайте від відділу кадрів наказ про звільнення з роботи зі збереженням робочого місця, посади та середнього заробітку. Зверніть увагу, що на час явки до територіального центру комплектування, проходження медогляду та всього періоду виконання військового боргу працівник стає на простий зі збереженням заробітної плати.


Що робити після повернення зі служби

Після закінчення бойових дій або закінчення військової служби, необхідно подати до свого відділу кадрів військовий квиток, на якому мають бути відповідні позначки про несення військової служби у тих чи інших військових частинах та із зазначеним періодом служби.

Якщо військовий квиток був втрачений або він, з якихось причин відсутній, необхідно надати:

  •  Довідку про проходження військової служби (можна отримати у територіальному центрі комплектування або військової частини за місцем служби);
  •  Витяг з наказу або довідка про проходження зборів (можна отримати у військовій частині за місцем проходження служби).

На час мобілізації та проходження військової служби за працівником зберігається:

  1. Відповідно до статті 119 "Кодексу законів про працю України" – робоче місце та середній заробіток;
  2. Відповідно до Закону України «Про відпустки» стаття 9 пункт 2 – право на щорічну відпустку;
  3. Відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» стаття 2 – стаж роботи.

Також правила та гарантії поширюються на поранених, полонених або визнаних безвісно відсутніми до моменту звільнення їх із військової служби.


На нашому сайті ви можете знайти спеціаліста, який допоможе розв'язати юридичні проблеми при проходженні військової служби, а також проконсультує з питань що цікавлять призовників.

Запропоновані послуги
Воєнні послуги
Допомога призовникам
Допомога призовникам
~ 3500
 
грн
FREE
Воєнні послуги
Допомога емігрантам
Допомога емігрантам
~ 1800
 
грн
Воєнні послуги
Допомога військовим
Допомога військовим
~ 3300
 
грн
Захист прав
Дозвіл на зброю
Дозвіл на зброю
~ 2500
 
грн
FREE
Схожі новиниВсі новини