Винесення в натуру меж земельної ділянки
Винесення меж дасть чітке розуміння щодо місця розміщення ділянки на місцевості та первинну інформацію про можливість її забудови, допоможе правильно спланувати на ній розташування майбутніх будівельних об'єктів та споруд. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Що таке винос в натуру меж земельної ділянки
У багатьох випадках – особливо це стосується щільно забудованих територій, а також ділянок серед «чистого поля» – перед придбанням ділянки виникає необхідність перевірити її реальне місце знаходження на місцевості. Для початку розберемося, що таке межа земельної ділянки і як вона позначена.
Така межа на земельній ділянці – це свого роду лінія, функція якої – з'єднання ліній на поворотних точках ділянки. Що це означає на практиці? За новим законодавством, якщо між земельними ділянками немає проміжку, то щоб визначити, де кінець однієї ділянки досить дійти до його краю, який межує з сусідом. Наприклад, якщо ви запланували ставити паркан, то за правилами одна частина забору повинна бути на вашому боці ділянки, а інша – на сусідньому. Але це все працює тільки в тому випадку, якщо в кадастровому реєстрі немає чітких меж земельної ділянки.
Винос меж ділянки в натуру являє собою процес встановлення (відтворення) меж ділянки на місцевості для визначення точного місця знаходження такої ділянки відповідно до координат, які зазначені в базі Державного земельного кадастру. Винесення меж може виконуватись із встановленням межових знаків і без них. Люди, які зацікавлені в цій процедурі, відразу ж задаються питанням «скільки коштує визначення меж ділянки?». Сказати точну суму складно, так як існує безліч комерційних структур, і ціна на послугу може плавати. Але на сьогоднішній день ціна на винос точок стартує від 250 гривень за п'ять точок.
Навіщо потрібене винесення меж земельної ділянки
Необхідність в чіткому визначенні чого-небудь – це саме по собі правильне рішення. Винос меж ділянки не є винятком. Навіщо ж це робити? В першу чергу, щоб зафіксувати точки поворотних кутів самої ділянки на місцевості і для точного визначення, де вона починається і де закінчується.
До найбільш поширених загальних випадків, коли виникає необхідність межування земельної ділянки відносяться:
- Перше і найголовніше – це присвоєння кадастрового номера для земельної ділянки, щоб в майбутньому не виникало проблем при будівництві, наприклад забору чи інших споруд, прилягаючих до ділянок сусідів.
- Також в моментах, коли відсутні дані по певній ділянці в земельному кадастрі.
- У ситуаціях, коли при певних обставинах були пошкоджені або загублені раніше розташовані знаки, які вказували на межі земельної ділянки.
- Так само це необхідно, якщо людина задумала бурити свердловину, щоб залишити поза увагою територію сусіда і не мати проблем в подальшому.
- І саме банальне – це покупка ділянки новим власником.
- Крім цього, як показує практика, винос меж ділянки на місцевості – найбільш ефективний механізм врегулювання земельних спорів.
Порядок виносу меж ділянки в натуру
- Успішне визначення меж земельної ділянки на місцевості необхідно як факт, і для початку необхідно звернутися до фахівця інженера-геодезиста і отримати всю необхідну інформацію, а також зібрати необхідні документи.
- Наступний крок – це повідомити всіх сусідів, що ви будете проводити таку процедуру, щоб ні для кого не стало шоком, коли з його ділянки пропаде пару соток.
- Також необхідно визначити кутові точки ділянки з використанням спеціального обладнання (RTK GPS приймач, електронний тахіометр) і за допомогою наявних координат.
- Після всього вище зробленого встановлюються граничні межі такої ділянки і уточнюється фактична площа земельної ділянки.
- І в завершенні відбувається оформлення актів виносу меж земельної ділянки та приймання межових знаків.
Необхідні документи для винесення меж земельної ділянки
Знадобляться такі документи, щоб провести визначення меж ділянки на місцевості:
- необхідний документ, який підтверджує площу і кадастровий номер ділянки;
- документ, який описує кількість поворотних точок на даній ділянці;
- також необхідно мати копію державного акта на право власності та фактична адреса об'єкта.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка