Приватизація землі
За Земельним кодексом один з варіантів набуття фізичними та юридичними особами права на землю – це передача ділянок у приватну власність. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Послуги з приватизації земельних ділянок
Все більше і більше людей хоче мати своє особисте житло, але на жаль, в нинішніх реаліях зробити це не так просто, як здається. Безліч життєвих ситуацій впливає на можливість покупки власного житла і реалізації своїх сімейних амбіцій: від курсу долара до невигідних пропозицій щодо інвестування в житло на майбутнє. Але що ж робити, якщо ви все-таки зважилися на цей крок і придбали своє житло? Чи потрібно його приватизувати, чи обов'язкова приватизація землі, вартість якої може вдарити по гаманцю, і яка складність цієї процедури? Необхідно детально розібратися і зрозуміти, що до чого.
Українське законодавство в цьому питанні парадоксальне і непередбачуване: ваше особисте житло, в якому ви тільки почали жити або вже живете все своє життя, можуть відібрати на законодавчому рівні на потреби держави, якщо у вас немає спеціального акта, який підтвердить, що дане житло або земельна ділянка належить вам – є приватизованими.
Що таке приватизація землі
Під цим поняттям мають на увазі вилучення у держави певної ділянки землі на користь нового власника. Після цього особа, яка виконала дану процедуру, має повне право бути повноцінним господарем цієї ділянки і розпоряджатися нею так, як забажає за потрібне, не боячись, що в будь-який момент у нього зможуть це відібрати. Можливість приватизації земельної ділянки не залежить від того, знаходиться він у фактичному користуванні на момент його приватизації чи ні. Вартість приватизації земельної ділянки безпосередньо залежить від мінімальної заробітної плати. На даний момент держмито становить 210 гривень, а сама процедура (якщо виконувати її особисто) на законодавчому рівні – безкоштовна.
Допомога в приватизації землі
Коли у людини є абсолютне право на використання своєї землі, це відкриває широкий спектр можливостей в майбутньому. Вона може перестати боятися, якщо ця нерухомість перейде комусь в подарунок або людина запланує здавати в оренду це житло (ну або на крайній випадок – вона захоче її продати), у власника з'являться якісь проблеми з державою. Потрібно бути готовим і розуміти, що з даною абсолютною владою над нерухомістю на власника покладаються і нові зобов'язання: сплата податків, використання свого нерухомого майна тільки за цільовим призначенням і т.д. Якщо ви задалися цим питанням, то вам потрібна допомога в приватизації землі, і потрібно розуміти, в чому вона полягає. Юрист по приватизації землі зможе провести всю процедуру правильно і з мінімальними втратами для вас.
Проблеми неприватизованої землі, як правило, виникають у людей, які вступили в спадкові права, вирішили купити або продати земельну ділянку, нерухомість. У таких випадках, щоб вільно розпоряджатися землею, потрібно спочатку підтвердити своє право власності на неї, тобто приватизувати землю. Нерідкі випадки, коли шахраї намагаються продати те, що їм не належить по праву, а пізніше справжні власники пред'являють законні претензії і повертають майно собі. Обдурений покупець в такій ситуації виявляється ні з чим. У питаннях такого роду необхідна консультація по приватизації земельної ділянки, так як не знаючи всіх нюансів, можна наробити купу помилок, які спричинять за собою зайві витрати і втрату часу.
Потрібно ясно розуміти, що якщо ви відмовилися від приватизації, ви ніяк не застраховані від того, що можете залишитися без свого житла. Якщо в один прекрасний момент державі знадобиться ваша земельна ділянка, а вона не приватизована, ви зі сльозами на очах повинні будете віддати її, і буде без різниці, чи є на ньому житлові споруди чи ні. Тому доцільно задуматися над процесом приватизації.
Поетапний порядок приватизації земельної ділянки:
- Присвоєння кадастрового номера ділянці.
- Подача заяви про передачу земельної ділянки у власність в орган місцевого самоврядування із зазначенням площі та цільового призначення землі.
- Отримання дозволу на розробку документів із землеустрою.
- Виготовлення технічної документації.
- Подача документів із землеустрою до органів місцевого самоврядування.
- Постанова рішення про передачу ділянки в приватну власність.
- Процедура реєстрації права власності.
- Отримання витягу з державного реєстру.
Необхідні документи, щоб приватизувати ділянку землі
- паспорт і код замовника;
- дозвіл сільської, селищної, міської ради або районної державної адміністрації;
- узгоджене копіювання з генерального плану по забудові;
- документи на будівлю, якщо такі знаходяться на ділянці (право власності, технічний паспорт);
- довідка про адресу розташування земельної ділянки;
- акт про погодження меж (якщо є сусіди);
- геодезична зйомка та геодезичний звіт;
- проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
- копії договорів купівлі-продажу ділянки і будівель;
- висновки про експертну та нормативно грошову оцінку (на попереднього власника);
- висновок з управління земельних ресурсів про обмеження на ділянку (на попереднього власника).
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка