Правопорушення у господарській діяльності

Адвокати з кіберзлочинів

Правопорушення: несанкціоноване втручання у функціонування комп'ютерних систем; копіювання даних або перехоплення інформації, що знаходиться в комп'ютерних системах; поширення повідомлень, які привели до порушення роботи комп'ютерних систем та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо несанкціонованого втручання у роботу комп'ютерів
1600
грн
Замовити

Допомога юриста з кіберзлочинів

Будь-яка інформація компанії повинна бути захищена, так як від цього залежить успіх фірми. При шахрайському зломі комп'ютерів може статися витік секретної інформації, що негативно вплине на роботу компанії. Що являє собою несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, як вирішити проблему до початку суду, які наслідки незаконного втручання в роботу техніки можуть бути – про це далі.

Адвокат з кіберзлочинів: юридичні послуги в Україні

Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів – це дії, що ведуть до втрати інформації, її спотворення і підробки. Також дані можуть блокуватися, призупинитися їх відправка або відправитися іншому адресату. Це може статися при незнанні працівників, але також і свідомо зі злочинною метою. Шахраєм може бути як працівник, якому довіряють роботу з комп'ютерами, також і третя особа.

Досудове врегулювання при несанкціонованому втручанні в роботу комп'ютерів

Якщо людина помилилася в роботі з комп'ютерами, зробила будь-які маніпуляції з бажанням допомогти, відзначитися, але при цьому отримала абсолютно негативний результат, що вплинув на роботу всієї установи, можна вирішити питання до суду. Співробітник може заплатити штраф компанії, розмір якого залежить від величини збитків – за його власною згодою. Якщо ж працівник відмовляється нести відповідальність, або злочин було скоєно з корисливими цілями, бажанням нашкодити, то краще всього вдатися до допомоги судових органів.

Класифікація та наслідки несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерів

  1. Несанкціоноване втручання у функціонування комп'ютерних систем. Покарання: штраф від 600 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів, також позбавлення волі до 3 років, обмеження волі на 2-5 років, позбавлення права займатися певною роботою, перебувати на тих чи інших посадах до 2 років. Якщо ж цим займалася ціла група осіб, в результаті організації було завдано шкоди, то покарання буде таким: позбавлення волі на 3-6 років, недопущення до певних посад, сферам діяльності до 3 років. Веде до втрати інформації, її підробки, а також блокування. Інформація може бути передана в чужі руки, і такі дії серйозно зашкодять компанії.
  2. Створення або збут шкідливих для комп'ютерних систем програм. Покарання: штраф 2-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, позбавлення волі до 2 років, виправні роботи до 2 років. При заподіянні чималої шкоди подібними діями – позбавлення волі до 5 років.
  3. Поширення, зміна або збут інформації з обмеженим доступом, що знаходиться в комп'ютерних системах. Покарання: штраф 2-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, позбавлення волі до 2 років або виправні роботи на такий же термін. Якщо порушення вчинене повторно або за попередньою змовою групи осіб – позбавлення волі на 3-6 років з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років.
  4. Копіювання даних або перехоплення інформації, що знаходиться в комп'ютерних системах. Покарання: позбавлення волі до 3 років з позбавленням можливості обіймати певні посади до 3 років. Якщо порушення вчинене повторно або за попередньою змовою групи осіб – позбавлення волі на 3-6 років з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років.
  5. Неправильна експлуатація комп'ютерних систем, порушення правил захисту інформації. Покарання: штраф 2-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів з позбавленням права займати ті чи інші посади до 3 років, обмеження волі до 3 років.
  6. Поширення повідомлень, які привели до порушення роботи комп'ютерних систем. Покарання: штраф 2-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, обмеження волі до 3 років. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, якщо вони заподіяли значну шкоду – обмеження або позбавлення волі до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Посилання на першоджерело

Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):

Дізнатись більше про кримінальний процес


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо несанкціонованого втручання у роботу комп'ютерів
Комплексна консультація
1600 грн

Що ви отримаєте:

  • вивчення документів та детальний аналіз проблеми
  • рекомендація шляхів вирішення питання
  • контроль виконання замовлення
  • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Послуги адвоката
Фінансові махінації та підробка документів
Фінансові махінації та підробка документів
~ 13550
 
грн
Послуги адвоката
Справи щодо контрабанди
Справи щодо контрабанди
~ 17050
 
грн
  Показати всі