Юридична допомога при незаконних діях з грошима, документами та інформацією
Правопорушення: підробка платіжних карток, незаконні дії з електронними, банківськими коштами; підробка реєстраційних документів юр. або фіз. осіб; фальсифікація фінансових документів та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Юридична допомога при незаконних діях з грошима, документами та інформацією»
Будь-які незаконні дії є справжнім злочином, і неважливо чого це стосується – грошей, інформації або документів. Ніхто не має право проводити фінансові махінації на підприємстві, підробляти документи, розголошувати таємну інформацію або користуватися нею в незаконних цілях, наприклад, для шантажу, щоб домогтися свого. Які бувають незаконні дії з матеріальними і інформаційними засобами, які покарання передбачені за них – далі.
Незаконні дії з грошима, документами, інформацією – це вчинки людини, які прямо або побічно порушують Закон. Наприклад, використання фальшивих документів для отримання будь-яких матеріальних благ є злочином. Що стосується грошей, то це незаконне зняття коштів з чужого рахунку, всілякі махінації на роботі, крадіжка фінансів, ухилення від виплати податків, інше. Незаконні дії з інформацією найчастіше трапляються в компаніях, коли відбувається витік важливих даних і використання їх в своїх цілях заради наживи.
Досудове врегулювання при незаконних діях з грошима, документами та інформацією
Якщо є можливість врегулювати справу, що стосується незаконних дій з паперами, фінансами, інформацією, то краще зробити це, тому що прийняте рішення та згода двох сторін допоможуть на суді швидше розв'язати проблему з мінімумом грошових і часових витрат. Але якщо одна із сторін відмовляється вирішувати справу поза судом, вважаючи, що це нічого не дасть, найкраще звернутися до юристів за допомогою і отримати справедливе відшкодування збитків в судовому порядку.
Класифікація та наслідки незаконних діях з грошима, документами та інформацією
- Виготовлення, купівля, перевезення та зберігання підроблених банкнот, документів, іншого. Покарання: позбавлення волі 3-7 років. При обтяжуючих обставинах (підробка великої кількості документів, інше) – позбавлення волі 5-10 років і повна конфіскація майна.
- Підробка платіжних карток, незаконні дії з електронними, банківськими коштами. Покарання: штраф 5-10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів.
- Підробка реєстраційних документів юр. або фіз. осіб. Покарання: штраф 5-8 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, арешт 3-6 місяців, позбавлення волі до 3 років. Те саме вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища – штраф 8-10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, зняття з посади до 3 років, а також позбавлення волі 3-5 років.
- Вимога припинити займатися тією чи іншою діяльністю на незаконних підставах з ознаками шантажу, вимагання. Покарання: штраф 10-15 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів або 15-20 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів при насильстві, діях, небезпечних для життя.
- Незаконне отримання майна фірми. Покарання: виправні роботи до 2 років, обмеження або позбавлення волі до 3 років, заборона на заняття колишньою діяльністю або зайняття певних посад до 2 років. Зазвичай використовуються підроблені документи для здійснення операцій.
- Легалізація фінансів, які були отримані шахрайським шляхом. Покарання: позбавлення волі 3-6 років з конфіскацією майна, заборона на те, щоб займати високі посади і займатися діяльністю в певній сфері до 2 років. Якщо злочин коїться повторно – позбавлення волі 8-12 років, заборона на зайняття високих посад до 3 років, конфіскація майна.
- Внесення неправдивих відомостей до бази даних, а також при здачі звіту. Покарання: штраф 1-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. При повторному злочині або за попередньою змовою групою осіб – 4-6 тисяч.
- Фальсифікація фінансових документів. Покарання: штраф 1-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, позбавлення права займатися діяльністю в певній сфері до 10 років, термін позбавлення волі до 4 років.
- Незаконний збір таємної інформації з метою подальшого використання або розголошення. Покарання: штраф 3-8 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів.
- Розголошення комерційної, банківської таємниці. Покарання: штраф 1-3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, заборона на зайняття певних посад до 3 років.
- Незаконна приватизація комунального або державного майна. Покарання: штраф 5-10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів.
Посилання на першоджерело
Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):
- Стаття 199. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів
- Стаття 200. Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення
- Стаття 205-1. Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб-підприємців
- Стаття 206-2. Протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації
- Стаття 209. Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом
- Стаття 220-1. Порушення порядку ведення бази даних про вкладників або порядку формування звітності
- Стаття 220-2. Фальсифікація фінансових документів та звітності фінансової організації, приховування неплатоспроможності фінансової установи або підстав для відкликання (анулювання) ліцензії фінансової установи
- Стаття 231. Незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю
- Стаття 232. Розголошення комерційної або банківської таємниці
- Стаття 232-1. Незаконне використання інсайдерської інформації
- Стаття 232-2. Приховування інформації про діяльність емітента
- Стаття 233. Незаконна приватизація державного, комунального майна
Дізнатись більше про кримінальний процес
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка